Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

01.08.2011 09:32

МИХАЙЛО ПАПІЄВ: ЖНИВА НА БУКОВИНІ ПРОВЕДУТЬ ВЧАСНО |  Сільське господарство

Аби проінспектувати стан підготовки сільськогосподарських формувань області до збирання ранніх зернових колосових культур, забезпечення населення області продовольчим зерном на 2011-2012 маркетинговий рік та заготівлю насіння озимих і ярих культур під урожай наступного року, 6 липня під керівництвом голови обласної державної адміністрації Михайла Папієва, на базі господарств Заставнівського району відбулася обласна семінар-нарада з питань підготовки сільськогосподарських підприємств до збирання ранніх зернових колосових та зернобобових культур. 

Участь у виїзній нараді взяли  Василь Копчук, голова Заставнівської райдержадміністрації, Михайло Березовський, депутат обласної ради, Іван Сеник, заступник голови Заставнівської районної ради, Володимир Кравчук, президент ВАТ «Кострижівський цукровий комбінат «Хрещатик», Ярослав Олексюк, начальник АПР Заставнівської райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних представництв центральних органів виконавчої влади, керівники підприємств агропромислового комплексу краю.
Під час робочої поїздки голова облдержадміністрації та учасники наради оглянули поля з посівами цукрових буряків ТзОВ«Хрещатик-Агро» у селі Чуньків, насінницькі посіви ТзОВ«Україна» та посіви овочевих культур у ФГ «Клен-2000» у селі Репужинці, зернозбиральну та протипожежну техніку ТзОВ«Хрещатик-агро». Крім того, побували на будівництві тваринницького комплексу ТОВ «Свіженька мілка» у селі Горішні Шерівці. За підсумками об’їзду господарств агропромислового комплексу Заставнівщини проведено нараду з питань підготовки до збирання ранніх зернових культур та забезпечення області продовольчим зерном на 2011-2012 маркетинговий рік.

Першочергове завдання на період жнив полягає в організації забезпечення сільськогосподарських товаровиробників області паливно-мастильними матеріалами та іншими матеріальними ресурсами. Це дасть можливість провести жнива в стислі агротехнічні терміни з мінімальними втратами врожаю. Про це повідомив  голова облдержадміністрації Михайло Папієв під час виїзної наради-семінару.

«У кожному районі мають бути чіткі плани й маршрути переміщення зернозбиральної техніки та, за потреби, домовленість про її залучення з інших регіонів України», — наголосив голова облдержадміністрації. Особливу увагу, за його словами, необхідно приділити питанню використання врожаю — передусім, забезпечити засипку насіння, провести розрахунки з власниками земельних та майнових паїв. Зібраний урожай має забезпечити цінову та продовольчу безпеку регіону. Розрахункова мінімальна потреба зерна пшениці для області на 2011-2012 маркетинговий рік складає 64 тис. тонн. Михайло Папієв доручив Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації та райдержадміністраціям тримати на постійному контролі питання заготівлі зерна.

—Крім того, —додав глава облдержадміністрації, —цьогоріч важливо забезпечити безперебійне приймання зерна хлібоприймальними підприємствами області, завершити підготовку матеріально-технічної бази. Для цього в районах області проведуть прийом готовності токового та вагового господарств, зерноскладів, хлібоприймальних підприємств з метою забезпечення їх безперебійної роботи.  Також Михайло Папієв доручив головам районних державних адміністрацій провести протягом тижня аналогічні наради в кожному районі за участі керівників сільськогосподарських підприємств та хлібоприймальних організацій, довести конкретні завдання з організації жнив в кожному населеному пункті, створення насіннєвих та продовольчих фондів зерна.

Для проведення збирання зернових колосових та технічних культур в господарствах області є 430 зернозбиральних комбайнів, з яких 216 одиниць іноземного виробництва, 125 жаток та 138 косарок, які можуть бути задіяні в роботі на випадок складних кліматичних умов. Середня навантаженість на зернозбиральний комбайн  всіх категорій господарств становить 192 га, у сільгосппідприємствах — 198 га.

Аналізуючи забезпеченість зернозбиральною технікою в розрізі районів, Микола Олексюк відзначив строкатість за навантаженням на одиницю техніки.

—Якщо в господарствах Сокирянського району на зернозбиральний комбайн припадає 79 га, то в господарствах Заставнівського району — 525 га. Така ситуація пояснюється тим, що не всі господарства районів дотримуються науково-обґрунтованих співвідношень зернових культур у структурі. Аби забезпечити своєчасний збір врожаю зернозбиральна техніка переміщуватиметься згідно з потребами районів. Зважаючи на те, що райони області різняться за кліматичними умовами, а, отже, і за часом дозрівання культур, така схема сприятиме забезпеченню на час жнив необхідними технічними засобами усіх господарств. Враховуючи те, що із наявної площі 80 тис. га, яка підлягає до збирання, близько 30 тис. га зернових культур вирощують у великотоварних господарствах, власниками яких є інвестори, що знаходяться за межами області, збиральна техніка буде задіяна їхніми власними силами. У комплексі робіт також будуть задіяні близько 1,2 тис. тракторів, 96 прес-підбирачів, 30 зерноочисних та 28 сушильних агрегатів. Крім того, на хлібоприймальних підприємствах наявні 12 очисних та 12 сушильних агрегатів. Для очистки та завантаження на зберігання товарного зерна і насіння будуть задіяні 226 очисних машин та 120 —зерновантажних. Наявна кількість зернозбиральної техніки, готовність якої становить 98%, дасть змогу провести жнива в оптимальні терміни, не допустивши втрат урожаю, —резюмував начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

З метою забезпечення області в необхідній кількості продовольчим та фуражним зерном працівники агропромислового комплексу проведели низку агротехнічних заходів, спрямованих на збільшення врожайності сільськогосподарських культур. Зокрема, збільшили внесення мінеральних добрив, провели сівбу якісним насінням високих репродукцій та захист посівів від бур’янів, шкідників і хвороб.

За попередніми прогнозними розрахунками, очікується забезпечити валове виробництво зерна по всіх категоріях господарств у кількості 480 тис. тонн, в тому числі зернових колосових і зернобобових культур близько 200 тис. тонн, пшениці — 120 тис. тонн. В області до збирання підлягають зернові колосові культури на площі 80 тис. га, з яких озима і яра пшениця — 41,2 тис. га, ячмінь — 20 тис. га, жито — 3,5 тис. га, озимий і ярий ріпак — 12,1 тис. га.

—Очікується збільшення валового збору зерна у господарствах Заставнівського, Кіцманського, Новоселицького та Кельменецького районів, — констатував Микола Олексюк.
Для організованого та своєчасного проведення збиральних робіт Головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації, районними управліннями та господарствами розроблені технологічні плани та заходи, які спрямовані на мобілізацію та ефективне використання наявних технічних ресурсів. Також Головним та районними управліннями агропромислового розвитку розроблені попередні баланси виробництва зерна та пропозиції щодо його раціонального використання.

Для забезпечення пожежної безпеки під час збирання врожаю в області створено та функціонує 418 добровільних дружин, 12 добровільних пожежних команд, 87 підрозділів місцевих пожежних команд та пожежно-сторожової охорони. Аби попередити пожежі в місцях збирання, переробки та зберігання врожаю за кожним господарством закріплено інженерно-інспекторний склад.

Фотосесія

  • Джерело: Голос краю

Tеми