Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

07.06.2011 14:34

Обговорюємо : Верховна рада прийняла законопроект про державний земельний кадастр |  Сільське господарство

  Верховна Рада України 19 травня 2011 року прийняла в першому читанні проект закону "Про Державний земельний кадастр", котрим передбачено оновлення базових положень з ведення Державного земельного кадастру, що містяться у чинному Земельному кодексі. Відповідний проект №8077 від 4 лютого 2011 р., ініційований фракціями Партії регіонів, Наша Українаародна самооборона та Блоком Юлії Тимошенко- Батьківщини, підтримали 267 народних депутатів.

        Як наголошують автори законопроекту, якщо на сьогодні державна реєстрація земельної ділянки проводиться під час кожної трансакції і включає процедуру видачі державних актів чи реєстрації договорів оренди, то цим законопроектом ця процедура зведена лише до присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру при її формуванні.

            Крім цього, планується встановити, що аналіз поданої документації та внесення усіх відомостей про земельну ділянку вносяться виключно районними (міськими) територіальними органами центрального органу виконавчої влади із земельних ресурсів.

           Народні депутати зазначили також, що законопроект містить механізм врегулювання порядку обміну інформацією між Державним земельним кадастром та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Зокрема, пропонується встановити, що інформація про внесення до Державного земельного кадастру відомостей про сформовану земельну ділянку разом з її кадастровим планом у електронному (цифровому) вигляді надходить до органу, який здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно. Останній, у свою чергу, надсилає до Державного земельного кадастру інформацію про те, що право на земельну ділянку зареєстровано за певною особою.

          Законопроектом також передбачено відміну з 2013 р. державних актів на право власності на земельні ділянки.

          Нагадаємо, 21 березня 2011 р. Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні до кінця першого півріччя мають бути ухвалені законопроекти "Про ринок землі" та "Про Державний земельний кадастр".          

         Якщо у вас є пропозиції до цього законопроекту, ви можете  подавати їх до інформаційно-аналітичного відділу районної ради за адресою м.Заставна, вул..В.Чорновола,6 , кабінет 37 або за  тел. 21946  чи  надсилати  на електронну адресу Верховної ради України.

  • Джерело: Інформаційно-аналітичний відділ районної ради

Tеми