Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

01.04.2011 11:08

Водне плесо - слава Заставнівщини |  Сільське господарство


Цієї зустрічі з нетерпінням очікували всі. Особливо орендарі водного плеса. Рибалки знають, що підвищенням голосу можна сполохати рибу, тому й звикли поводитися спокійно та виважено. Саме так було і під час наради, яку розпочав голова райдержадміністрації М.Бойчук:

— Ми повинні навести лад у водній та відповідно у земельних галузях господарювання. Усі рибні об’єкти — це ресурси загальнодержавного значення. Тому ми і шукаємо шляхи спільного вирішення цієї проблеми. Адже якщо в районі немає обліку, відповідної оцінки наданих в оренду ставків, не врегульовано взаємовигідну для орендодавців та орендарів співпрацю, то очікувати позитивних зрушень марно. Перед нами поставлені завдання, які ми повинні виконати. Стан справ у цій сфері — поліпшити.

На запитання присутніх відповідали начальник управління сільського господарства райдержадміністрації Я.Олексюк, в.о. начальника Держкомзему в Заставнівському районі М.Павчак, провідний іхтіолог Чернівецької Держрибоохорони Р.Бежнар, заступник начальника Дністровсько-Прутського управління водних ресурсів О.Тонієвич, оцінювач з експертної грошової оцінки Н.Товарницька.

Основний акцент семінар-наради був на необхідності впорядкування документації та проведення експертної оцінки гідроспоруд ставків, що є в орендному користуванні. Лише після цього можна буде встановлювати відсотки на орендну плату (рішення прийматимуть сесії сільських, селищної та міської рад).

З усіма орендарями, котрі проігнорують вимогами чинного законодавства, не мають відповідної документації та не сплачують податків, угоди будуть розірвані.

Головний ветеринарний лікар району І.Бузинський ознайомив присутніх із симптомами інфекційних іхтіологічних захворювань та наголосив та необхідності профілактичної роботи, щоб упередити виникнення важких хвороб у людей. Адже риба — улюблений продукт харчування майже кожної родини.

По закінченні теоретичної частини семінару практичну допомогу з оформлення документів рибоводам надавали запрошені фахівці.

Tеми