Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

12.03.2011 09:52

ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ — РАДІСТЬ НА НЕБІ І НА ЗЕМЛІ  |  Святкові заходи

Кулівецький Свято-Успенський чоловічий монастир заснований на місці дерев’яного приходського храму Успіння Пресвятої Богородиці, який був побудований у 1789 році. Успенська дерев’яна церква та дзвіниця збереглися до наших днів і є пам’яткою архітектури державного значення. Урочисте відкриття монастиря відбулося в квітні 1997 року. У церкві з’явилася прибудова, побудовано братський корпус із будинковим храмом преподобного Іова Почаївського і трапезною з храмом преподобного Кукши Нового. Зусиллями монахів та прихожан у 1998 році зведено двоповерховий корпус намісника з канцелярією та адміністративними кімнатами, у 1999 році — капличку над криницею, а у 2002 — новий Свято-Преображенський храм з дзвіницею. Монастир постійно обновлюється, його убранство стає ще кращим та багатшим. Сюди з усіх кінців України і з-за її меж приїздять православні віруючі за благословенням настоятеля Свято-Успенського чоловічого монастиря архімандрита Веніаміна та за зціленням душі і тіла.

У монастирському храмі стає навдивовижу легко та спокійно, думки чистими, мрії здійсненними.

Минулої неділі відбулося урочисте освячення ще однієї новозбудованої церкви монастиря. Перша служба прознаменувала велику радість на небі і на землі.

У Кулівецькому чоловічому монастирі завжди повнолюдно. Цього ж дня, який був особливим для кожної віруючої людини, до монастиря поспішали всі: і маленькі, і дорослі. Подія зібрала разом священників, прихожан, гостей. В урочистостях взяв участь і голова Заставнівської райдержадміністрації і райради Михайло Бойчук, його перший заступник Юрій Косар, інші керівники галузей та організацій. Ошатний красивий, величний з багатим іконорозписом, наповнений світлом храм заледве вмістив усіх бажаючих почути Боже слово.

Храм було зведено завдяки щедрим жертводавцям, відданим парафіянам, а особливо громадянину Росії Олександру Кулаковському та його сину Кирилу. Урочисту церемонію освячення храму та перше богослужіння провели Митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій,

 

По закінченні богослужіння усіх, хто прийшов на це торжество було запрошено на трапезу.

Фотосесія

  • Автор: Майя КАЛИН, Олександр ОСТАПОВИЧ (фото)

Tеми