Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

26.04.2010 12:47

ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ |  Екологія

.

Щоб зберегти і примножувати природні багатства потрібно виховувати екологічну свідомість. Досягти цього можна різними шляхами: організовувати  акції — «Первоцвіт», «Живе дерево», «До чистих джерел», місячники санітарної очистки та благоустрою населених пунктів.

Відповідно до указу Президента України в райдержадміністрації відбулося засідання штабу щодо проведення місячника благоустрою та Дня Довкілля.

Цього року в Заставнівському районі ще за місяць до Дня Довкілля прийнято розпорядження «Про проведення санітарної очистки та благоустрою населених пунктів району». Аналогічне розпорядження — у кожному населеному пункті. У районі організовано приводили в належний санітарно-екологічний стан населені пункти, сільські сміттєзвалища, дороги, придорожні лісосмуги,  береги річок, водоймищ. Активні учасники акції — працівники і спеціалісти, підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності. Ліквідовано стихійні смітники, прибрано території сільських цвинтарів, придорожні канави, береги річок та водоймищ. Вздовж автомобільних доріг зроблено побілку дерев. До речі, площа нових лісових насаджень становить близько 7 гектарів, а кількість дерев 11 тисяч (на рахунку Держспецлісництва 2,8 гектара та 9,5 тисячі саджанців дуба звичайного). Упорядкованих територій, парків, скверів, алей — 14,43 га, кількість ліквідованих стихійних сміттєзвалищ — 94.

У с.Веренчанка сільський голова В.Бойчук та директор школи О.Петрусяк організували посадку дуба червоного, вирощеного дітьми у шкільному розсаднику, — 110 дерев та 30 молодих берізок, викопаних у лісі. Деревця стали окрасою територій школи та будинку культури.

ВУЖКГ м. Заставна теж посадили дерева на території очисних споруд.

Однак не всі сільські ради сумлінно  виконували розпорядження про місячник санітарної очистки та День довкілля. Не ліквідували стихійні звалища побутових відходів на мості між селами Добринівці та Ржавинці, у лісі с.Кулівці не впорядковано загальне сміттєзвалище.

Не краща картина і в м.Заставна. Під’їзна дорога  сміттєзвалища засипана побутовими відходами, які вітер розносить полями сільськогосподарських угідь Кіцманського району. Щороку тільки й чуємо про розчищення заставнівського дендропарку, що належить до об’єкту природно-заповідного фонду, однак тут роботи й досі не розпочиналися. Є сподівання, що цього року ми його приведемо в належний стан. Не ліквідовано звалище побутових відходів в урочищі «базар», у лісопосадці на місці колишнього складу отрутохімікатів (за переїздом дороги на Кадубівці).

Ми, екологи, звертаємось до дорослих і малих, до молоді: де б ви не були, чи  йдете  дорогою чи відпочиваєте в парку, на площі, на околиці лісу, подбайте про чистоту, про охорону навколишнього середовища. Запам’ятаєте, що чисто не там де прибирають, а там де не смітять. Зараз такий період року коли цвітуть ранні квіти. Найлютіший ворог, від якого важко врятуватися — це ми. Росте молоде деревце, тільки-но починає приживатися, його обов’язково мають пошкодити, або знищити. Ось чому ми щорічно садимо сотні, тисячі саджанців, частина з них приживається, а основна — знищується. Ми забуваємо, що рослинний світ це не тільки краса, але й наше здоров’я. Кожна рослинка від найнижчої до дорослих дерев очищає атмосферне повітря, яке є одним з основних життєво важливих елементів навколишнього середовища. Без їжі людина може прожити декілька десятків днів, без води — декілька днів, а без повітря — не більше 5-7 хвилин. Отже, перед кожним із нас  пряме завдання — збереження сприятливого стану атмосферного повітря.

Пам’ятаймо це — оберігаймо рідну природу
  • Автор:Л.САВІЦЬКА, головний спеціаліст Державного управління охорони навколишнього середовища у Чернівецькій області

Tеми