Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Заставнівський район

Новини

14.01.2010 13:24

Призначення пенсій  |  Відповіді на питання

       Чи можливо сьогодні оформити пенсію за 10 днів? Якщо так, то чому це не завжди робиться?

Це може стати реальністю, якщо підприємство, установа чи сам пенсіонер вчасно та якісно подасть весь пакет документів, необхідних для призначення пенсії. Доречі, для працюючих усі ці документи має готувати відділ кадрів, здавати їх в управління Пенсійного фонду.

 

       Які причини спонукають до затримки призначення пенсії?

В багатьох людей виникає безліч проблем з довідками про заробітну плату. Ще одна з вагомих причин затримок: зміна структури підприємств, установ, організацій (реорганізація), які були ліквідовані без правонаступників і не здали документи в архів.

 

Який вихід із такого становища?

Що стасується непрацюючих громадян, то звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію, але з метою своєчасності її призначення та отримання, слід звертатися за консультацією до управління за місяць до досягнення пенсійного віку. Прийом громадян проводиться 2 дні на тиждень: понеділок та середа з 9.00 до 18.00.

          Крім цього , в управлінні щоденно працює інформаційний кіоск, в якому розміщено всю необхідну інформацію, як і для працюючої людини, так і для пенсіонера.

          Хочеться вірити, що і на законодавчому рівні врегуюються деякі болючі для нас проблеми, але все-таки, яким би закон був досконалим, він сам по собі не запрацює, тому відповідальність лягає на всіх причетних до цієї справи: керівників підприємств, майбутніх пенсіонерів і звичайно працівників Пенсійного фонду.

 

  • Автор: Заступник начальника управління – начальник відділу пенсійного забезпечення РУ ПФУ С. А. Турецька

Tеми