Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Кадубівці (Заставнівський район)

Новини села

23.03.2010 16:00

ПІСНЯ — НЕВ’ЯНУЧА ОКРАСА ЗЕМЛІ МОЄЇ |  Освіта


«Кожна пісня повинна залишити в людині краплину світла, з якої формується її душа».

Д.ПАВЛИЧКО

Вже стало доброю традицією у Кадубовецькій школі проводити зустрічі із талановитими митцями нашого краю. Ось і нещодавно кадубівчани вітали всіма знаного і талановитого співака, композитора, члена Національної Ліги композиторів України Всеукраїнської музичної спілки, лауреата премії імені Марка Черемшини, викладача Чернівецького педагогічного коледжу ЧНУ імені Ю.Федьковича, методиста ОІППО Любомира Романовича Равлюка.

Де свято — там і пісня. Це завжди так, бо пісня — це бездонна душа українського народу, його слава і гордість. Педагогічний колектив зустрів гостей невмирущим гімном гостинності — «Зеленеє жито», О.Мигалатян (учениця 5-А класу) подарувала усім чудову пісню «Одна калина».

 Пісня — то невичерпне джерело, вона святиня і скарбниця, це відчули всі присутні. Схиляли до ніг її своє чоло, її любов’ю освячувалися всі, хто прийшов на свято. Багато чудових пісень прозвучало, музику до яких написав Л.Р. Равлюк, зокрема: «Миколаїв день» у виконанні вихованців дитячого садка, пісню «Писанка» виконувала учениця 5-А класу Ж.Воєвідко, «Рідне село» — учениця 8-А класу А.Гуменюк,під керівництвом вчителя музичної школи М.Воєвідко. Лунало багато веселих, жвавих пісень у виконанні Любомира  Равлюка.

 — Немає більшого щастя для творця — як бачити, коли твої пісні на крилах радості розлітаються повсюди. Коли усміхнені, щасливі діти заводять ту чи іншу пісню, у яку композитор і поет вклали душу, — поділився думками із слухачами Любомир Романович. А іще наголосив на тому, що життя кожної людини починається світанком душі — дитинством. Кожен пам’ятає з тих часів щось вражаюче, незвичайне. Відповідаючи на запитання учнів, згадував композитор і про своє найдорожче: і батька, який був першим вимогливим учителем, і мамині переживання, і свій перший концерт. З трепетом у голосі мовив про рідне село на Снятинщині — Устя! Бо воно справді зігріває душу, його тепло проникає глибоко до серця, а невидимі промінчики притягають до себе, кличуть із далеких доріг додому.

Спогади про студентські роки, про дитячі мрії перепліталися піснями. Байдужих у залі не було! Школярі підспівували співакові, найменші танцювали, а на обличчях дорослих сяяли щирі усмішки.

Той слухач, хто хоч раз доторкнувся душею до музичних творів Л.Равлюка, назавжди запам’ятає щирість і тепло, ніжність і доброту, що випромінюють його пісні.

Організатори свята ставили мету: пробуджувати у дітей цікавість до музики, вчити уважно слухати музичні твори, розуміти їх, художньо виконувати пісні; розвивати почуття ритму, навички художнього співу; знайомити з минулим рідного краю; виховувати любов до рідної землі, її природи, пробуджувати інтерес до традицій. Завдячуючи талантові Л.Равлюка, цього вдалося досягти.

Нам дуже пощастило, що у  непростий час для молодої української держави не згасає творчий вогник талановитих музикантів, композиторів, поетів, які з неабиякою любов’ю народжують нові пісні для дзвінкої співучої дітвори. Збірки Любомира Романовича Равлюка «Веселчині фарби», «Калина з Чорногори» неодмінно стануть популярними. Надзвичайно пишаюся тим, що творчість Любомира Романовича розквітає і поповнює музичну скриню творчого доробку митців Буковини.

  • Автор:Г.ЦЕБРІЙ, педагог-організатор Кадубовецької ЗОШ І-ІІІ ст.