Територіальні громади Чернівецької області

 • вхід на портал
 • реєстрація

Заставнівський район

Новини

17.09.2020 10:16

Визначення місця проживання дитини за наявності спору між батьками |  Інформації
Визначення місця проживання дитини за наявності спору між батьками Нерідко після припинення спільного проживання колишні закохані пари залишаються у вкрай конфліктних відносинах. Найбільш прикрою видається ситуація, в якій заручниками дорослих баталій стають діти. Одним із ключових питань, яке необхідно вирішувати батькам при припиненні спільного проживання, є те, з ким залишиться жити дитина.
Згідно зі статтею 160 Сімейного кодексу України, місце проживання малолітньої дитини визначається за згодою батьків, якщо дитина не досягла 10 років. Якщо ж дитині від 10 до 14 років, вона спільно з батьками бере участь у прийнятті рішення щодо свого місця проживання. В свою чергу, дитина, якій виповнилося 14 років та батьки якої проживають окремо, самостійно приймає рішення щодо місця свого проживання.
Що робити, якщо згоди досягнути не вдалося?
В такому випадку спір між батьками вирішують органи опіки та піклування або суд.27.07.2020 16:34

Дорогі жителі Заставнівщини! |  Вітаємо!
Вітаю усіх із цим величним святом, яке український народ відзначає 28 липня у День Святого Володимира Великого - одного із засновників і покровителів нашої державності. Саме завдяки його мудрості Київська Русь прийняла православ’я. Від Хрещення для нашого народу розпочалася нова історія.
Це символічне свято є днем нашої вищої, духовної єдності – єдності національної. Сьогодні гуртує українців навколо істинної духовної радості та національної ідеї, живить нашу віру у мир та добро на землі.
Напередодні цього величного свята щиросердно вітаю жителів нашого краю та духовенство і зичу здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили, наснаги в усіх справах. Нехай свято хрещення Київської Русі зцілить і об’єднає наші душі у великій вірі до нашого Спасителя, примножить добробут в кожній оселі на багато мирних і щасливих років.17.07.2020 13:16

Вітання з нагоди дня народження, від голови Заставнівської районної ради Сергія Капіцького, депутатського корпусу, працівників виконавчого апарату, для депутата районної ради – Ткачука Ігоря Орестововича!  |  Вітаємо!
Вітання з нагоди дня народження, від голови Заставнівської районної ради Сергія Капіцького, депутатського корпусу, працівників виконавчого апарату, для депутата районної ради – Ткачука Ігоря Орестововича!

Шановний імениннику – нехай Ваша доля буде багатою на міцне здоров’я і людське щастя. Хай Вас завжди підтримують рідні люди, у домі панують мир і добро, мудрість та виваженість. Нехай щедра доля буде прихильною, даруючи радість життя та незрадливу вдачу! Нових вам успіхів, твердості і віри, невичерпної енергії, справжньої товариської підтримки, творчої наснаги на Многії Літа!


17.07.2020 13:10

Шановні бухгалтери та ветерани бухгалтерських служб Заставнівщини! |  Вітаємо!
Шановні бухгалтери та ветерани бухгалтерських служб Заставнівщини! Заставнівщини!
Від імені депутатського складу та виконавчого апарату районної ради прийміть щиру вдячність за щоденну сумлінну працю і вірність професійному обов’язку.
Ваша професія, без сумніву дуже важлива, адже робота великих та малих трудових колективів, здобутки бізнесу обліковуються саме бухгалтерським персоналом.
Сучасний бухгалтер має поєднувати в собі і точність обліковця, і грамотність юриста, і виваженість економіста, і звісно ж людяність.
Від вас залежить злагоджена робота усіх сфер Заставнівщини, саме ви забезпечуєте чіткий контроль фінансових потоків, своєчасність податкових платежів, заміряєте фінансовий пульс району. Без належної роботи бухгалтерських служб неможливо забезпечити подальший розвиток економіки регіону та держави загалом.
У день професійного свята бажаємо вам міцного здоров’я, наснаги, успіхів в повсякденних справах та кар’єрного росту!
Нехай мудрими будуть ваші дії, праця приносить вам тільки задоволення, а кожен день життя наповнюється людськими радощами, щастям і любов’ю!17.07.2020 13:02

Шановні миротворці! Дорогі ветерани- учасники миротворчих операцій!  |  Вітаємо!
Шановні миротворці!
Дорогі ветерани- учасники миротворчих операцій!

Щиро вітаю вас з Днем українських миротворців.
Мужність і звитяга, зразкове виконання службових обов'язків, вірність присязі – характерні якості, які притаманні українським миротворцям. У цей святковий день я хочу привітати всіх, хто брав участь у миротворчих операціях, а особливо тих, хто в даний момент перебуває в «гарячих точках» нашої планети та докладає зусиль до запобігання або ліквідації загроз миру.
Сьогодні, коли прийшов час захищати власну Батьківщину, ви стали миротворцями і на своїй землі. На українській Донеччині та Луганщині Ви мужньо обороняєте наш дім і нашу свободу.
Бажаю вам та вашим родинам щастя, добра та благополуччя, а ваші високі професійні та моральні якості, бойовий досвід хай завжди надійно служать ідеалам гуманізму та справі захисту життя людей!
Вічна пам’ять українським солдатам і офіцерам, які віддали життя за мир та спокій!17.07.2020 11:28

Підтвердити стаж для обчислення пенсії можуть тільки дані з реєстру застрахованих осіб про сплату страхових внесків |  Інформації
Підтвердити стаж для обчислення пенсії можуть тільки дані з реєстру застрахованих осіб про сплату страхових внесків Чимало громадян хибно вважають, що для підтвердження страхового стажу достатньо записів у трудовій книжці. Насправді ж, відповідно до чинного законодавства, за періоди роботи після 01.01.2004 до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди діяльності, за які сплачені страхові внески. Лише записів у трудовій книжці з печатками підприємства про прийняття на роботу, відомості про трудову діяльність, переміщення, звільнення, заохочення не є підставою для врахування вказаних періодів роботи до стажу при обчисленні пенсійної виплати. Відповідно, підтвердженням набутого після 1 січня 2004 року стажу є тільки дані з реєстру застрахованих осіб про сплату страхових внесків, а не записи в трудовій книжці.
Для уникнення прикрих несподіванок при оформленні пенсії громадянам важливо розуміти, що трудовий і страховий стаж – поняття не тотожні. Трудовий стаж – періоди роботи до 1 січня 2004 року, і саме його підтвердженням слугують записи в трудовій книжці.


16.07.2020 16:24

Скликається пленарне засідання ХLIІ позачергової сесії районної ради VІI скликання  |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Скликається пленарне засідання ХLIІ позачергової сесії районної ради VІI скликання

 Голова районної ради Сергій Капіцький підписав розпорядження № 27р від14 липня 2020 року про скликання пленарного засідання ХLIІ позачергової сесії районної ради VІI скликання

На підставі ст.ст. 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:1. Скликати 17 липня 2020 року пленарне засідання ХLІІ позачергової сесії районної ради VIІ скликання о 10-й годині в сесійній залі районної ради (м. Заставна, вул. В.Чорновола, 6).2. На розгляд сесії винести наступні питання:- Про внесення змін до районного бюджету Заставнівського району на 2020 рік.

- Інші3. На сесію запросити депутатів районної ради, депутатів обласної ради, голову районної державної адміністрації, начальників відділів районної ради, начальників відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівників районних служб, правоохоронних органів, голів об’єднаних територіальних громад та сільських голів, представників засобів масової інформації.4. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.
15.07.2020 11:02

Оплата земельного податку. Інформує відділ «Заставнівське бюро правової допомоги» |  Інформації
Оплата земельного податку. Інформує відділ «Заставнівське бюро правової допомоги» Якщо ви є власником або користувачем земельної ділянки, то, напевно, вже чули про обов’язок сплати земельного податку. Але цілком ймовірно, що у вас виникає чимало питань з цього приводу.

Земельний податок (плата за землю) — це податок, що справляється з юридичних і фізичнихосіб за використання земельнихділянок.

Нарахування фізособам земельного податку проводять контролюючі органи (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

У разі переходу права власності на ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником — починаючи з місяця, в якому він набув право власності»
Фізособи мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення -рішення.


13.07.2020 17:24

Координаційний центр з надання правової допомоги |  Інформації
Координаційний центр з надання правової допомоги З 1 липня, в Україні зростає прожитковий мінімум.
Тепер він для працездатних громадян становитиме 2197 гривень, для непрацездатних – 1712 гривень.
У зв'язку з цим повідомляємо, яка сума середньомісячного доходу дозволяє громадянам мати право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в захисті, складанні документів процесуального характеру, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.
- Працездатна особа:
Ви маєте право на безоплатну вторинну правову допомогу, якщо ваш середньомісячний дохід не перевищує 4394 грн.
- Непрацездатна особа:
- Ви маєте право на безоплатну вторинну правову допомогу, якщо ваш середньомісячний дохід не перевищує 3424 грн.19.06.2020 14:56

Оплата земельного податку  |  Інформації
Оплата земельного податку Якщо ви є власником або користувачем земельної ділянки, то, напевно, вже чули про обов’язок сплати земельного податку. Але цілком ймовірно, що у вас виникає чимало питань з цього приводу.
Земельний податок (плата за землю) — це податок, що справляється з юридичних і фізичнихосіб за використання земельнихділянок.
Нарахування фізособамсам земельного податку проводять контролюючі органи (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем йогореєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.
У разі переходу права власності на ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січняцього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником — починаючи з місяця, в якому він набув право власності»19.06.2020 14:37

ЩО КРАЩЕ: ДОГОВІР ДАРУВАННЯ ЧИ ЗАПОВІТ |  Інформації
ЩО КРАЩЕ: ДОГОВІР ДАРУВАННЯ ЧИ ЗАПОВІТ Одне із найбільш популярних питань пов'язане з бажанням батьків передати своїм дітям (онукам, рідше іншим родичам або іншим людям) нерухомість, що їм належить. Яким чином це краще зробити? Подарувати чи оформити заповіт?
Заповіт – це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Заповідач є вільним у виборі спадкоємців, маючи можливість без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом.
Договір дарування – це правочин, за яким дарувальник дарує іншій особі – обдаровуваному – майно (дарунок) безоплатно, і обдаровуваний набуває право власності на нього безпосередньо після вчинення угоди та її державної реєстрації.
Передача майна за договором дарування має свої особливості. Першою з них є те, що при даруванні, наприклад, квартири дідусем своєму онукові, спадкоємці першої черги, які мають право на обов'язкову частину в спадщині, втрачають своє право на частку в подарованій квартирі, що у випадку з заповітом неможливо. Заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов’язкову частку у спадщині. Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).10.06.2020 15:49

В скільки обходиться для Заставнівчан утримання чиновницького апарату |  Інформації

Назва місцевого бюджету Доходи (грн) Видатки (грн.) Утримання місцевої ради
(грн.) % утри-мання до доходів К-сть
насе-
лення Утримання на 1 жителя
(грн)
Заставнівський районний бюджет 170847675,0 182336163,2 3855000,0
Районна рада 2,26 23505 164,0
Заставнівський міський бюджет 59736800,0 6127380,0 7747100,0 13,0 8347 928,1
Юрківський сільський бюджет 63404400,0 66438500,0 7284000,0 11,5 9831 740,9
Кострижівський селищний бюджет 25425400,0 26178300,0 4674900,0 18,4 4359 1072,5
Вікнянський сільський бюджет 19916500,0 23452652,0 4239300,0 21,3 3183 1331,9

Не дешево обходяться для платників податків утримання чиновників в об’єднаних громадах. І це тільки 4 громади, а згідно перспективного плану, після виборів в Заставнівському районі буде 7 громад, і витрати збільшаться майже вдвічі.
Як бачимо, чим менша громада, тим більше коштів іде на утримання апарату в розрахунку на 1 жителя. Якщо би був один район – одна громада, скільки коштів можна було б зекономити і не витрачати їх на збільшення кількості чиновників, а направити на вирішення більш нагальних проблем нашого району та кожного населеного пункту зокрема?

29.05.2020 15:24

Дорогі діти, шановні батьки! |  Вітаємо!
Дорогі діти, шановні батьки! Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей.
Дитинство – коротка, але найпрекрасніша мить людського життя, а діти – головна радість і надія для батьків. Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу.
Турбота про кожну дитину, захист її прав, створення гідних умов для її повноцінного розвитку – обов’язок усіх дорослих. Якщо наші діти будуть зростати в добрі і сімейному теплі, вони змінять наше життя на краще. Слід наголосити, що особливої уваги нині потребують діти, які з тих чи інших причин позбавлені батьківської ласки та піклування. І сьогодні напередодні дня захисту дітей, хочеться висловити щирі слова подяки кожній сім’ї, яка усиновила дитину, або взяла на виховання, кожному з прийомних батьків та батьків-вихователів, опікунів, що віддають частку свого серця та любові, дарують діткам родину та домівку.29.05.2020 15:16

Вітання з нагоди 50-річного ювілею, від працівників виконавчого апарату Заставнівської районної ради, для митрофорного протоієрея Мензака Віталія, настоятеля храму Святого Василія Великого села Дорошівці, благочинного Заставнівського району Чернівецько-Буковинської єпархії Православної Церкви України! |  Вітаємо!
  Вітання з нагоди 50-річного ювілею, від працівників виконавчого апарату Заставнівської районної ради, для митрофорного протоієрея Мензака Віталія, настоятеля храму Святого Василія Великого села Дорошівці, благочинного Заставнівського району Чернівецько-Буковинської єпархії Православної Церкви України! Вітаємо щиросердно і бажаємо, щоб Ваші мрії літали високо, адже для Бога немає нічого неможливого! Хай Господь дарує Вам добре здоров’я, духовні сили і невичерпну енергію! Родинного тепла і затишку!
Нехай кожен новий день приносить душевну радість на Многії Літа!
Бажаємо сонця і чистого неба!
Ласки Господньої, усього що треба!
Здійснення задумів, втілення мрій!
На Славу Божу трудів і щасливих подій!
29.05.2020 15:06

Вітання з нагоди дня народження, від голови Заставнівської районної ради Сергія Капіцького, депутатського корпусу, працівників виконавчого апарату, для депутата районної ради, першого заступника голови райради – Мельника Василя Миколайовича! |  Вітаємо!
Вітання з нагоди дня народження, від голови Заставнівської районної ради Сергія Капіцького, депутатського корпусу, працівників виконавчого апарату, для депутата районної ради, першого заступника голови райради – Мельника Василя Миколайовича! Шановний Василю Миколайовичу – прийміть сердечні вітання і найкращі побажання міцного здоров’я, благополуччя, сімейного тепла та затишку,
успіхів в усіх справах!
Ще небо хмарами не вкрите,
Ще так прозоро сяють роси,
А вже по ліву руку – літо,
А вже по праву руку – осінь.Tеми