Територіальні громади Чернівецької області

 • вхід на портал
 • реєстрація

Заставнівський район

Новини

19.06.2020 14:56

Оплата земельного податку  |  Інформації
Оплата земельного податку Якщо ви є власником або користувачем земельної ділянки, то, напевно, вже чули про обов’язок сплати земельного податку. Але цілком ймовірно, що у вас виникає чимало питань з цього приводу.
Земельний податок (плата за землю) — це податок, що справляється з юридичних і фізичнихосіб за використання земельнихділянок.
Нарахування фізособамсам земельного податку проводять контролюючі органи (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем йогореєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.
У разі переходу права власності на ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січняцього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником — починаючи з місяця, в якому він набув право власності»19.06.2020 14:37

ЩО КРАЩЕ: ДОГОВІР ДАРУВАННЯ ЧИ ЗАПОВІТ |  Інформації
ЩО КРАЩЕ: ДОГОВІР ДАРУВАННЯ ЧИ ЗАПОВІТ Одне із найбільш популярних питань пов'язане з бажанням батьків передати своїм дітям (онукам, рідше іншим родичам або іншим людям) нерухомість, що їм належить. Яким чином це краще зробити? Подарувати чи оформити заповіт?
Заповіт – це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Заповідач є вільним у виборі спадкоємців, маючи можливість без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом.
Договір дарування – це правочин, за яким дарувальник дарує іншій особі – обдаровуваному – майно (дарунок) безоплатно, і обдаровуваний набуває право власності на нього безпосередньо після вчинення угоди та її державної реєстрації.
Передача майна за договором дарування має свої особливості. Першою з них є те, що при даруванні, наприклад, квартири дідусем своєму онукові, спадкоємці першої черги, які мають право на обов'язкову частину в спадщині, втрачають своє право на частку в подарованій квартирі, що у випадку з заповітом неможливо. Заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов’язкову частку у спадщині. Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).10.06.2020 15:49

В скільки обходиться для Заставнівчан утримання чиновницького апарату |  Інформації

Назва місцевого бюджету Доходи (грн) Видатки (грн.) Утримання місцевої ради
(грн.) % утри-мання до доходів К-сть
насе-
лення Утримання на 1 жителя
(грн)
Заставнівський районний бюджет 170847675,0 182336163,2 3855000,0
Районна рада 2,26 23505 164,0
Заставнівський міський бюджет 59736800,0 6127380,0 7747100,0 13,0 8347 928,1
Юрківський сільський бюджет 63404400,0 66438500,0 7284000,0 11,5 9831 740,9
Кострижівський селищний бюджет 25425400,0 26178300,0 4674900,0 18,4 4359 1072,5
Вікнянський сільський бюджет 19916500,0 23452652,0 4239300,0 21,3 3183 1331,9

Не дешево обходяться для платників податків утримання чиновників в об’єднаних громадах. І це тільки 4 громади, а згідно перспективного плану, після виборів в Заставнівському районі буде 7 громад, і витрати збільшаться майже вдвічі.
Як бачимо, чим менша громада, тим більше коштів іде на утримання апарату в розрахунку на 1 жителя. Якщо би був один район – одна громада, скільки коштів можна було б зекономити і не витрачати їх на збільшення кількості чиновників, а направити на вирішення більш нагальних проблем нашого району та кожного населеного пункту зокрема?

29.05.2020 15:24

Дорогі діти, шановні батьки! |  Вітаємо!
Дорогі діти, шановні батьки! Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей.
Дитинство – коротка, але найпрекрасніша мить людського життя, а діти – головна радість і надія для батьків. Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу.
Турбота про кожну дитину, захист її прав, створення гідних умов для її повноцінного розвитку – обов’язок усіх дорослих. Якщо наші діти будуть зростати в добрі і сімейному теплі, вони змінять наше життя на краще. Слід наголосити, що особливої уваги нині потребують діти, які з тих чи інших причин позбавлені батьківської ласки та піклування. І сьогодні напередодні дня захисту дітей, хочеться висловити щирі слова подяки кожній сім’ї, яка усиновила дитину, або взяла на виховання, кожному з прийомних батьків та батьків-вихователів, опікунів, що віддають частку свого серця та любові, дарують діткам родину та домівку.29.05.2020 15:16

Вітання з нагоди 50-річного ювілею, від працівників виконавчого апарату Заставнівської районної ради, для митрофорного протоієрея Мензака Віталія, настоятеля храму Святого Василія Великого села Дорошівці, благочинного Заставнівського району Чернівецько-Буковинської єпархії Православної Церкви України! |  Вітаємо!
  Вітання з нагоди 50-річного ювілею, від працівників виконавчого апарату Заставнівської районної ради, для митрофорного протоієрея Мензака Віталія, настоятеля храму Святого Василія Великого села Дорошівці, благочинного Заставнівського району Чернівецько-Буковинської єпархії Православної Церкви України! Вітаємо щиросердно і бажаємо, щоб Ваші мрії літали високо, адже для Бога немає нічого неможливого! Хай Господь дарує Вам добре здоров’я, духовні сили і невичерпну енергію! Родинного тепла і затишку!
Нехай кожен новий день приносить душевну радість на Многії Літа!
Бажаємо сонця і чистого неба!
Ласки Господньої, усього що треба!
Здійснення задумів, втілення мрій!
На Славу Божу трудів і щасливих подій!
29.05.2020 15:06

Вітання з нагоди дня народження, від голови Заставнівської районної ради Сергія Капіцького, депутатського корпусу, працівників виконавчого апарату, для депутата районної ради, першого заступника голови райради – Мельника Василя Миколайовича! |  Вітаємо!
Вітання з нагоди дня народження, від голови Заставнівської районної ради Сергія Капіцького, депутатського корпусу, працівників виконавчого апарату, для депутата районної ради, першого заступника голови райради – Мельника Василя Миколайовича! Шановний Василю Миколайовичу – прийміть сердечні вітання і найкращі побажання міцного здоров’я, благополуччя, сімейного тепла та затишку,
успіхів в усіх справах!
Ще небо хмарами не вкрите,
Ще так прозоро сяють роси,
А вже по ліву руку – літо,
А вже по праву руку – осінь.29.05.2020 14:58

Вітання з нагоди днів народжень, від голови Заставнівської районної ради Сергія Капіцького, депутатського корпусу, працівників виконавчого апарату, для депутатів районної ради – Малинника Миколи Манолійовича та Мустеци Івана Петровича!  |  Вітаємо!
Вітання з нагоди днів народжень, від голови Заставнівської районної ради Сергія Капіцького, депутатського корпусу, працівників виконавчого апарату, для депутатів районної ради –
Малинника Миколи Манолійовича та Мустеци Івана Петровича!
Шановні іменинники – прийміть найщиріші побажання міцного здоров’я, безмежного людського щастя, сімейного добробуту. Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення і благородні справи!
Хай буде плідною ваша праця на депутатській ниві.
Божої Благодаті та всіляких гараздів вам і вашим родинам на Многії Літа!


18.05.2020 17:41

Чи звільняє карантин від сплати аліментів? |  Інформації
Чи звільняються платники аліментів від обов’язку утримувати дитину на час дії карантину?
Ні, платники аліментів не звільняються від обов’язку утримувати дитину на час дії карантину. Відповідно до статті 150 та статті 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток та утримувати дітей до досягнення ними повноліття .
Чи можливо зменшити розмір аліментів під час дії карантину?
Відповідно до статті 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Чи слугують карантинні обмеження підставою для звільнення від відповідальності за несвоєчасну сплату аліментів або їх сплату не у повному розмірі?08.05.2020 14:06

Звернення голови районної ради з нагоди Дня матері |  Вітаємо!
Звернення голови районної ради з нагоди Дня матері Кожної другої неділі квітучого травня в українських родинах прославляються та вшановуються Матері.
Це свято особливе, сповнене щирого почуття любові, глибокої вдячності і безмежної шани до найдорожчої в світі людини – мами.
Шанобливе та поважне ставлення до матері, її високий авторитет у сім’ї і суспільстві в усі часи були притаманні українському народові, а материнська любов залишається єдиною надійною, могутньою силою, яка допомагає нам долати дороги життя і знову повертатися до отчого порогу.
Дорогі жінки, любі мами – щира подяка вам за все, хай здоровими і люблячими будуть ваші діти, а ваша праця і старання будуть належно оцінені.
Найщиріші слова подяки адресую багатодітним матерям та жінкам, які стали турботливими неньками для дітей-сиріт. Ви – уособлення доброти, милосердя й шляхетності, ви піклуєтеся про наше найдорожче багатство – дітей, віддаєте їм світло, тепло і щедрість своєї душі.
Доземний вам уклін за натхненну та найвідповідальнішу материнську працю, за відданість, ласку, розуміння та надійну підтримку.
Від усього серця бажаю вам міцного здоров’я, родинного благополуччя, щастя і добра на Многії Літа!08.05.2020 13:54

Звернення голови районної ради Сергія Капіцького з нагоди Днів пам’яті і примирення  |  Пам'ятаємо
Звернення голови районної ради Сергія Капіцького з нагоди Днів пам’яті і примирення
8 та 9 травня ми відзначаємо дні скорботи та гордості: Дні пам’яті і примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни та перемоги над нацизмом. Напередодні цих днів маю нагоду щиро привітати всіх із Днем пам’яті та примирення та 75-ю річницею Перемоги!
Нині ми згадуємо наших дідів і прадідів зі словами вдячності за їх самопожертву. Шануємо всіх і кожного, хто з неймовірною жагою справедливості та патріотизму зупинив Другу світову та приніс мир і надію рідній землі. Схиляємо голови перед подвигом тих, хто зі зброєю в руках здобував перемоги на полях боїв, тих, хто кував перемогу на трудовому фронті, хто піднімав з руїн міста і села, розбудовував підприємства в повоєнні роки.
Подвиг переможців у Другій світовій війні сьогодні гідно продовжують українські воїни, які ціною власного життя відстоюють суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України на її східних рубежах. Здобута старшими поколіннями перемога надихає нас на нові звершення, зміцнює наш дух, допомагає долати труднощі та спонукає йти вперед.08.05.2020 13:20

Скликається ппленарне засідання ХLІ позачергової сесії районної ради VІI скликання |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Скликається ппленарне засідання ХLІ позачергової сесії районної ради VІI скликання На підставі ст.ст. 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1. Скликати 13 травня 2020 року пленарне засідання ХLІ позачергової сесії районної ради VIІ скликання о 10-й годині в сесійній залі районної ради (м. Заставна, вул. В.Чорновола, 6).

2. На розгляд сесії винести наступні питання:

- Про внесення змін до районного бюджету Заставнівського району на 2020 рік.
- Інші

3. На сесію запросити депутатів районної ради, депутатів обласної ради, голову районної державної адміністрації, начальників відділів районної ради, начальників відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівників районних служб, правоохоронних органів, голів об’єднаних територіальних громад та сільських голів, представників засобів масової інформації.04.05.2020 13:50

Пенсійники області у співпраці з органами влади та державними службами захищають права громадян на гідне пенсійне забезпечення |  Інформації
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щомісячно здійснює аналіз та моніторинг даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на предмет виявлення роботодавців, за звітністю яких наявні ознаки мінімізації зайнятості й зарплати працівників та порушення законодавства про нарахування єдиного соціального внеску. Для вжиття відповідних заходів пенсійна служба надсилає переліки таких страхувальників до контролюючих органів та органів влади.
Зокрема, з початку 2020 року до Управління Держпраці у Чернівецькій області надіслані інформаційні матеріали щодо 1897 роботодавців, у звітності яких наявні ознаки порушення законодавства про працю, до Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області скеровано дані щодо 1093 несумлінних страхувальників, які мінімізують заробітки найманих працівників, органи місцевого самоврядування повідомлено про 1015 суб’єктів діяльності, соціальних партнерів – про 167 таких роботодавців.04.05.2020 13:34

Потурбуйтесь про своїх рідних, щоб вони залишались удома |  Інформації
Потурбуйтесь про своїх рідних, щоб вони залишались удома https://youtu.be/IfGjnk4H7S8

https://www.pfu.gov.ua/cv/403566-finansuvannya-vyplaty-pensij-zabezpechuyetsya-za-grafikom-17/

https://www.pfu.gov.ua/cv/403577-karantyn-dopomig-bukovynskym-pensioneram-osvoyity-elektronni-servisy/

https://www.pfu.gov.ua/cv/403499-pensijnyj-fond-ukrayiny-u-tvoyemu-smartfoni-v-bud-yakyj-chas/

https://www.pfu.gov.ua/cv/403496-suchasni-kerivnyky-korystuyutsya-suchasnymy-sposobamy-otrymannya-informatsiyi/

https://www.pfu.gov.ua/cv/403504-shanovni-robotodavtsi-dbajte-pro-zabezpechennya-sotsialnyh-prav-svoyih-pratsivnykiv-korystuyuchys-kabinetom-strahuvalnyka/

https://www.pfu.gov.ua/cv/403458-mobileid-ta-bankid-bankivska-kartka-ta-mobilnyj-telefon-staly-klyuchem-dostupu-do-vebportalu-pfu/

https://www.pfu.gov.ua/cv/403485-otrymujte-potribni-dovidky-prosto-zi-svogo-smartfona/

https://www.pfu.gov.ua/cv/403429-na-period-diyi-karantynu-podovzheno-stroky-zvernennya-za-pryznachennyam-pensiyi/

https://www.pfu.gov.ua/cv/403280-pensijnyj-fond-ukrayiny-zadlya-ubezpechennya-naselennya-v-umovah-karantynu-zaklykaye-maksymalno-korystuvatys-poslugamy-dystantsijno/04.05.2020 13:26

Реабілітаційним лікуванням за кошти Фонду забезпечено на 11% більше осіб |  Інформації
За підсумками І кварталу відновним лікуванням на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів за кошти Фонду соціального страхування України було забезпечено 5 132 особи. Це на 511 осіб, або 11% більше порівняно з тим же періодом минулого року.
Фонд фінансує курс реабілітаційного лікування для кожного працевлаштованого після важких захворювань і травм за наявності медичних показань. Зокрема, у разі підгострого періоду інфаркту міокарда, опіків, захворювань легень тощо. Таке лікування надається застрахованим особам з метою якнайшвидшого відновлення здоров’я після закінчення гострого періоду захворювання.04.05.2020 13:21

Під головуванням Олени Думи відбулась селекторна нарада |  Інформації
Виконавча дирекція Фонду соціального страхування України профінансувала свої робочі органи для здійснення ними підвищених щомісячних страхових виплат потерпілим у повному обсязі. Про це на селекторній нараді з керівниками управлінь в областях і місті Києві повідомила директор виконавчої дирекції Фонду Олена Дума.
Перерахунок здійснюється Фондом на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020, відповідно до якої виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей було збільшено на 11%. Підвищені страхові виплати потерпілі отримали за період з 01 березня 2020 року.
Під час селекторної наради директор виконавчої дирекції Фонду відзначила високий професіоналізм і ефективність реалізованих трудовими колективами заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції. Олена Дума відзначила найбільш ефективні регіональні управління, зокрема, висловила Подяку управлінню ВД Фонду у Львівській області.Tеми