Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницька районна рада

Документи

Протокол №29 від 18.06.2018. засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів і соціально-економічного розвитку
завантажити документ

       ВИЖНИЦЬКА РАЙОННА РАДА

 

ЗАСІДАННЯ

ПОСТІЙНОЇ  КОМІСІЇ  РАЙОННОЇ  РАДИ

З ПИТАНЬ   БЮДЖЕТУ, ФІНАНСІВ І СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

18 червня 2018 року                                                                         м. Вижниця

ПРОТОКОЛ №29

                           

  Головує: Романюк І.Т. –  голова постійної комісії

 

 Присутні члени комісії:         

                                                 1.Семирозум О.І.

                                                 2.Павлюк В.Ю.

                                                  3.Зав’ялець М.Г.

                                                 4.Троцюк П.Н.

                                                 5.Татарин Ю.Д.

Відсутні:                                    1.Стринадко Т.І.

Запрошені:  (список додається)

      ПОРЯДОК  ДЕННИЙ

         1.Про стан фінансово-господарської діяльності підприємств районної комунальної власності за перший квартал 2018 року.

Інформує:  Романюк І.Т. - голова  постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів і соціально - економічного розвитку, керівники комунальних підприємств.

        2.Про стан фінансування медичних закладів у районі за 5 місяців 2018 року.

Інформують: Кириляк Л.І. - начальник фінансового  управління Вижницької райдержадміністрації;

Митринюк Ф.В. - головний лікар КУ «Вижницька ЦРЛ»;

Приньковський В.Г. - т.в.о. головного лікаря

КЗ «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги»;

 Козоріз Т.А. - головний лікар КЗ «Берегометський центр первинної медико-санітарної допомоги».

 

        3.Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 1 квартал 2018 року

        4.Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік.

Інформує:   Кириляк Л.І. - начальник фінансового  управління Вижницької райдержадміністрації.

        5.Про внесення змін до Порядку використання коштів на проведення депутатської  діяльності депутатами районної ради, затвердженого рішенням п’ятої сесії Вижницької районної ради VІІ скликання від 25 лютого 2016 року №80-5/16  та до районної програми розвитку місцевого самоврядування Вижницького району на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням десятої сесії районної ради VІІ скликання 8 грудня 2016 року № 196-10/16.

Інформує: Дутчук Г.І. - завідувач організаційно-аналітичного відділу Вижницької районної ради.

         6.Про внесення змін до Порядку надання одноразових  грошових допомог малозабезпеченим громадянам, які  проживають у Вижницькому районі за рахунок районної комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» на 2016-2018 роки, затвердженого  рішенням четвертої сесії Вижницької районної ради VІІ скликання від 12 січня 2016 року №56-4/16  та до районної комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням четвертої сесії Вижницької районної ради VІІ скликання від 12 січня 2016  року№55-4/16.

 

Інформує: Єрема Р.І. -  директор територіального центру  (надання соціальних послуг).

         7.Про розгляд пропозицій установ і організацій щодо виділення додаткових коштів з районного бюджету на 2018 рік.

         8.Про розгляд листів КП «Ком-Сервіс» №55/04-18 від 13 квітня 2018 року та № 62 від 31 травня 2018 року (додаються).

         9.Про розгляд листа Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА №01.1/1766 від 5 травня 2018 року (додається).

        10.Про порядок  денний та регламент роботи двадцять третьої сесії районної ради  VІІ  скликання  20 червня  2018  року. 

Інформує:  Романюк І.Т.- голова  постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів  і соціально - економічного розвитку.

    Слухали по першому  питанню: Романюка І.Т. - голову постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів і соціально-економічного розвитку, керівників комунальних підприємств.

    В обговоренні питання брали участь: Кудрик Т.М., Біляк Б.Л., Максимчук В.П., Марцинішина Н.Х., Огродюк М.Г., Труфин О.П., Гузак Ю.С., Семирозум О.І., Вірста С.Д., Романюк І.Т.

   Виступили:

   Труфин О.П. - проінформував про стан справ на підприємстві.

   Романюк І.Т. - звернув увагу головному бухгалтеру Труфину О.П. щодо необхідності вивчення питання про розширення сфери  надання послуг підприємством КП «Ком-Сервіс». Про можливість запровадження інноваційних технологій через участь у міжнародних грандових проектах.

Голова постійної комісії вніс пропозицію: «Директору  КП «Ком-Сервіс» Семенюку В.Ю. надати інформацію з відповідними документами щодо придбання технологічної тріски, з врахуванням діючих тарифів на теплопостачання. Також надати пропозиції з обґрунтуваннями щодо можливості залучення інших альтернативних джерел енергії з метою здешевлення виробленої Гкал.тепла».

   Кудрик Т.М. - надала депутатам та запрошеним інформацію про функціонування госпрозрахункового бюро. Збільшились замовлення на виконання проектно - планувальних робіт. А також проінформувала про діючі розцінки на виконання відповідних робіт 7,77 грн. за 1 м2 або 355 грн. за 1 людино-день.

   Романюк І.Т. - зауважив, що комунальні підприємства мають надавати населенню якісні послуги.

   Біляк Б.Л. - про те, що КУ «Вижницька ЦРЛ» має борги перед аптекою №103 за відпуск цуркознижувальних препаратів для хворих на цукровий та нецукровий діабет. Наявна заборгованість у червні цього року склала 292,4 тис. грн., тому суттєво ускладнюється процес розрахунків аптечного закладу із фармацевтичними фірмами, що у свою чергу призводить до неможливості здійснення замовлень на лікарські засоби, затримання у часі забезпечення хворих лікарськими засобами та соціальної напруги серед хворих даної категорії населення.

 Митринюк Ф.В.  - пояснив, що на державному рівні фінансування видатків по безкоштовних цуркознижувальних лікарських засобах здійснюється тільки на 30 відсотків.

  Романюк І.Т. - вніс пропозицію стосовно надання в.о. завідуючого аптеки №103  Біляк Б.Л. пропозицій щодо прозорого розподілу безкоштовних цуркознижувальних  лікарських засобів. А також особисто, як голові постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів і соціально-економічного розвитку звернутись із депутатським запитом до виконавчого апарату районної ради стосовно виділення співфінансування Вижницькою та Вашківецькою ОТГ для забезпечення видатків на безкоштовні цуркознижувальні лікарські засоби для хворих на цукровий та нецукровий діабет. Розглянути депутатський запит в питанні «Різне» порядку денного  пленарного засідання двадцять третьої сесії Вижницької районної ради VІІ скликання 20 червня 2018 року.

 Максимчук В.П. - пояснив, що підприємство за перший квартал спрацювало зі збитками і в подальшому, як керівник працюватиме над покращенням фінансового стану підприємства.

 Марцинішина Н.Х. - проінформувала присутніх, що за перший квартал поточного року підприємство спрацювало із нульовим результатом.   Проведені роботи по дезінфекції таборів відпочинку де оздоровлюються діти.

Романюк І.Т. - зауважив про необхідність проведення роботи по поверненню боргів підприємству за надані послуги.

  Огродюк М.Г. -  про необхідність розробки механізму по додаткових надходженнях коштів у зв’язку із проведення майбутніх виборів.

  Романюк І.Т. - зауважив, що на одному із засідань постійної комісії з питань бюджету, фінансів і соціально-економічного розвитку ми розглядали це питання, на яке КП «Радіо Черемошу» надало відповідь про те, що немає законних шляхів  його вирішення. Тому в подальшому необхідно вивчати механізм заробляння грошей для утримання підприємства.

 Гузак Ю.С. - проінформував, що підприємство працює. За перший квартал поточного року отримало прибуток в сумі 0,8 тис. грн. Отримали ліцензію на виконання робіт 2 спеціалісти, а ще двом необхідно отримати. Треба працювати більше в населених пунктах району, тобто здійснювати прийом громадян на місцях. Підприємство боргів не має, але не розрахувалися  з КП «Вижницьке РБТІ», Вашківецький спиртзавод - 3,9 тис. грн. та  АТ Брокбізнесбанк». Варто повторно розглянути звернення по поверненню коштів Вижницькому РБТІ.

  Романюк І.Т. - про підтримку внесеної пропозиції Гузаком Ю.С., а саме  розглянути в питанні «Різне» порядку денного  пленарного засідання двадцять третьої сесії Вижницької районної ради VІІ скликання 20 червня 2018 року повторне звернення депутатів районної ради щодо повернення комунальному підприємству «Вижницьке бюро технічної інвентаризації «Вижницької районної ради коштів від АТ Брокбізнесбанк» .

  Голосування: 6 - за. Одноголосно.

 

 Постійна комісія районної ради рекомендує:

(рекомендації додаються)

 

    Слухали по другому питанню Кириляк Л.І. - начальника фінансового  управління Вижницької райдержадміністрації.

   В обговоренні питання брали участь: Семирозум О.І., Татарин Ю.Д., Троцюк П.Н., Павлюк В.Ю., Козоріз Т.А., Митринюк Ф.В., Приньковський В.Г., Романюк І.Т.

  Виступили: Кириляк Л.І. - надала інформацію присутнім про стан фінансування медичних закладів у районі за 5 місяців 2018 року. Нестача коштів для забезпечення захищених статей видатків на заробітну плату працівникам медичної галузі складає в сумі 2,3 млн. грн. та на оплату енергоносіїв - 1,3 млн. грн. У зв’язку із проведенням у 2018 році реформи у наданні первинної медичної допомоги, сума обсягу медичної субвенції надана тільки на перше півріччя і в меншому розмірі ніж у 2017 році на 1 млн.699 тис. грн., а на друге півріччя субвенції не виділено взагалі. Внаслідок чого виникає нестача коштів на оплату праці первинної ланки медичної галузі в сумі 0,5 млн. грн.  Саме така ситуація спричинює проблеми перетворення центрів первинної медико - санітарної допомоги у комунальні (некомерційні) підприємства.

   Крім того, на сьогоднішній день виникає критична ситуація із забезпеченістю у видатках на безкоштовні цуркознижувальні лікарські  засоби для хворих на цукровий та нецукровий діабет. При потребі в коштах на 2018 рік  в сумі 2 млн.225,1 тис. грн., передбачено тільки 1 млн.189,0 тис. грн., незабезпеченість у видатках складає 1 млн.036,1 тис. грн. Наявна заборгованість КУ «Вижницька ЦРЛ» у червні цього року склала 292,4 тис. грн.

 Романюк І.Т. - пропонується розглянути на пленарному засіданні двадцять  третьої сесії районної ради сьомого скликання 20 червня 2018 року звернення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Народного депутата України Івана Рибака, Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації стосовно фінансування медичної галузі в  районі (додається).

 Голосування: 6 - за. Одноголосно.

   

Постійна комісія районної ради рекомендує:

(рекомендації додаються)

 

   Слухали по третьому - четвертому питаннях:  Кириляк Л.І.-  начальника фінансового управління Вижницької райдержадміністрації.

    В обговоренні питань брали участь: Семирозум О.І., Татарин Ю.Д., Павлюк В.Ю., Троцюк П.Н., Андрич М.Г., Митринюк Ф.В., Андрюк М.І., Романюк І.Т.

   Виступили:

   Кириляк Л.І. - довела до відома депутатів та запрошених стосовно висвітлення на сайті районної ради проектів рішень «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 1 квартал 2018 року» та «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік».Також про основні зміни внесені до районного бюджету на 2018 рік, які враховані  у відповідному проекті рішення.

    Голосування: 6 - за. Одноголосно.

 

Постійна комісія районної ради рекомендує:

(рекомендації додаються)

 

    Слухали по п’ятому  питанню :   Дутчук Г.І. – завідувача організаційно-аналітичного відділу Вижницької районної ради.

    В обговоренні питання брали участь: Семирозум О.І., Павлюк В.Ю., Татарин Ю.Д., Романюк І.Т.

    Виступили:

    Дутчук Г.І. – проінформувала присутніх про те, що вносяться зміни  до Порядку використання коштів на проведення депутатської  діяльності депутатами районної ради, а саме про зазначення заявником у заяві на отримання матеріальної допомоги  номеру платіжної картки (безготівковий розрахунок). Також до районної програми розвитку місцевого самоврядування Вижницького району на 2017-2020 роки у зв’язку із збільшенням  суми фінансування в розмірі 64,0 тис. грн. по депутатських фондах для виплати матеріальної допомоги соціально незахищеним верствам населення району. В результаті  загальна сума на одного депутата складатиме 5000 грн. із попередніх 3000 грн.

  Романюк І.Т. – запропонував зміни погодити.

 

 Голосування: 6 - за. Одноголосно.

 

Постійна комісія районної ради рекомендує:

(рекомендації додаються)

 

   Слухали по шостому питанню: Єрему Р.І. -  директора територіального центру  (надання соціальних послуг).

  В обговоренні питання брали участь: Семирозум О.І., Павлюк В.Ю., Татарин Ю.Д., Романюк І.Т.

 Виступили:

  Єрема Р.І. – проінформував присутніх про внесені зміни  до Порядку надання одноразових  грошових допомог малозабезпеченим громадянам, які  проживають у Вижницькому районі за рахунок районної комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» на 2016-2018 роки, а саме про зазначення заявником у заяві на отримання матеріальної допомоги  номеру платіжної картки (безготівковий розрахунок). А також до районної комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» на 2016-2018 роки, перерозподіливши суму 5000 грн. на оплату поштових послуг за перерахунок матеріальної допомоги заявнику.   

Голосування: 6 - за. Одноголосно.

 

Постійна комісія районної ради рекомендує:

(рекомендації додаються)

 

   Слухали по сьомому питанню: Романюка І.Т.- голову постійної комісії.

   В обговоренні питання брали участь: Семирозум О.І., Татарин Ю.Д., Павлюк В.Ю., Троцюк П.Н., Андрич М.Г., Кириляк Л.І., Митринюк Ф.В., Приньковський В.Г., Андрюк М.І., Романюк І.Т.

   Виступили:

   Романюк І.Т. - звернув увагу на те, що пропозиції на додаткове виділення коштів з районного бюджету на 2018 рік будуть розглядатися на постійній комісії з питань бюджету, фінансів і соціально-економічного розвитку, які надійшли до виконавчого апарату районної ради не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення засідання. А також, в разі надання депутатських запитів на виділення додаткових коштів з районного бюджету на фінансування тих, чи інших видатків, необхідно вказувати джерело асигнувань.

  Голосування: 6 - за. Одноголосно.

    

Постійна комісія районної ради рекомендує:

(рекомендації додаються)

  

   Слухали по восьмому питанню:  Романюка І.Т.- голову постійної комісії.

   В обговоренні питання брали участь: Семирозум О.І., Троцюк П.Н.,  Татарин Ю.Д., Труфин О.П., Андрюк М.І., Романюк І.Т.

  Виступили:

  Романюк І.Т. - вніс наступні пропозиції:

 - Виконавчому апарату Вижницької районної ради надати відповідь на лист КП «Ком-Сервіс» №55/04-18 від 13 квітня 2018 року стосовно врахування ПДВ у вартості за 1 Гкал. теплової енергії - 1174,78 грн., а також надати відповідь КП «Ком-Сервіс» на лист №62 від  31  травня 2018 року стосовно не затвердження тарифу на природний газ згідно рішення районної ради VІІ скликання №27-21/18 від 29 березня 2018 року.

   Голосування: 6 - за. Одноголосно.

 

Постійна комісія районної ради рекомендує:

(рекомендації додаються)     

 

   Слухали по дев’ятому питанню: Романюка І.Т.- голову постійної комісії.

В обговоренні питання брали участь: Семирозум О.І., Троцюк П.Н., Павлюк В.Ю.,  Романюк І.Т.

Виступили:

Романюк І.Т. – щодо розгляду листа Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА №01.1/1766 від 5 травня 2018 року, голова постійної комісії  запропонував розглянути питання «Про фінансування медичних закладів в районі за п’ять місяців 2018 року»  на засіданні колегії районної ради та пленарному засіданні двадцять третьої сесії районної ради VІІ скликання 20 червня 2018 року.

    Голосування: 6 - за. Одноголосно.

 

Постійна комісія районної ради рекомендує:

(рекомендації додаються)

 

    Слухали по десятому питанню: Романюка І.Т.- голову постійної комісії.

    В обговоренні питання брали участь: Семирозум О.І., Троцюк П.Н.,  Павлюк В.Ю.,  Романюк І.Т.

    Виступили:

    Романюк І.Т. - запропонував погодити порядок денний та регламент роботи двадцять третьої сесії Вижницької районної ради 20 червня 2018 року.

    Голосування: 6 - за. Одноголосно.

  Постійна комісія районної ради рекомендує:

 (рекомендації додаються)

 Голова комісії                                                                                І.Романюк 

 Секретар                                                                                       М.Зав’ялець

 

 

Вижницька районна рада