Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницька районна рада

Документи

14.03.2018. Інформація про виконання заходів Районної програми запобігання дитячій бездоглядності та захисту прав дитини у Вижницькому районі на 2017-2021 роки за 2017 рік
завантажити документ

Інформація про виконання заходів Районної програми запобігання дитячій бездоглядності та захисту прав дитини у Вижницькому районі на 2017-2021 роки за 2017 рік

Районна програма запобігання дитячій бездоглядності та захисту прав дитини у Вижницькому районі на період з 2017 до 2021 року спрямована на усунення причин, які призводять до виникнення такого явища, як дитяча безпритульність і бездоглядність, поши­рення соціального сирітства дітей, порушення прав дитини.

Мета цієї Програми полягає у подоланні дитячої бездо­гляд­ності, запобіганні соціальному сирітству, створенні умов для всебічного розвитку та ви­ховання дітей.

Програма розрахована на 5 років з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2021 року.

На 2017 рік Програмою затверджено 40 тис. грн., з яких фактично профінансовано 26,2 тис. грн. Всі кошти освоєні та використані за призначенням.

Станом на 01.01.2018 рік у районі проживає 107 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у сім’ях громадян та 15 усиновлених дітей.

На обліку у службі у справах дітей перебувають: 84 – дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування та 39 – дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

81 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування  охоплена сімейними формами влаштування (74– під опікою,  7 - у прийомних сім’ях та у дитячих будинках сімейного типу), що становить 96,4 %.

З початку 2017 року на облік поставлено 17-ро дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за даний період жодної дитини не влаштовано до державного закладу.

За 12 місяців 2017 рік створено 1 прийомну сім’ю, куди влаштовано 2 –х дітей, позбавлених батьківського піклування та до дитячого будинку сімейного типу довлаштовано 4-х дітей даної категорії.

З початку року у районі усиновили трьох дітей, з них 2-х дітей прийомні батьки усиновили своїх вихованців.

У Вижницькому районі найбільша кількість функціонуючих дитячих будинків сімейного типу та прийомний сімей. На даний час у районі діє 5 дитячих будинки сімейного типу та 9 прийомних сімей, в яких виховується 48 вихованців.

Станом на 01.01.2018 року, відповідно до пунктів 3, 9, 11, 12, 14 розділу VІІ Програми, транспортні витрати служби у справах дітей на виїзди спеціалістів у школи району під час проведення Днів права, в населені пункти з метою проведення Всеукраїнського рейду “Урок”, профілактичних рейдів-перевірок у нічний час та профілактичних рейдів-перевірок з метою виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, обстеження умов утримання та виховання дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей становили у 12,5 тис. грн., а саме:

- проведено 47 профілактичних рейдів, під час яких обстежено громадські місця, вулиці, розважальні заклади. Дітей, схильних до бродяжництва та жебракування не виявлено.

- проведено 65 обстеження неблагополучних сімей в населених пунктах району з метою своєчасного виявлення та взяття на облік дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. В результаті 89 батьків попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків, 4 дитини влаштовано до медичних закладів для надання їм спеціалізованої допомоги, 16 дітей взято на облік служби у справах дітей.

- проведено 37 обстежень умов проживання та утримання  дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

- проведено 19 спільних виїздів (інформаційних груп) із працівниками поліції, РЦ СССДМ, управління соціального захисту населення, відділу освіти у навчальні заклади району з метою попередження серед дітей правопорушень, злочинів та насильства у будь-якій формі, пропаганди здорового способу життя.

- здійснено 68 перевірок умов утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою та піклуванням громадян.

- проведено 42 перевірки умов виховання та утримання дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

         - проведено 8 перевірок усиновлених дітей.

На виконання пунктів 7 та 25 розділу VІІ Програми для забезпечення роботи Комісії з питань захисту прав дитини та функціонування Всеук­раїнської Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» використано 8,0 тис. грн., а саме: принтер Canon 6030, катридж до нього, струйний картридж, 40 упаковок ксероксного паперу та конверти з марками.

У 2017 році проведено 13 засідань Комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 92 питань щодо захисту прав та законних інтересів дітей.

За ініціативи служби у справах дітей прийнято 66 розпоряджень районної державної адміністрації, 14 висновків органу опіки та піклування. Підготовлено та подано 5 позовів до Вижницького районного суду, з низ 2 про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів та 3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.

На виконання пункту 1 розділу VІІ Програми для забезпечення проведення святкових заходів, присвячених Дню захисту дітей використано 3 тис. грн., а саме на придбання призів та грамот дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування на фестивалі «Джерело любові», у заході прийняли участь 52 дитини даної категорії.

На виконання пункту 18 розділу VІІ Програми для забезпечення проведення заходів з нагоди новорічних  свят, використано 2,7 грн. на придбання солодких подарунків 54 дітям-сирота, дітям, позбавленим батьківського піклування та дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах та проживають на території району не включаючи ОТГ.

Вижницька районна рада