Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницька районна рада

Документи

17.01.2018. Підсумки роботи Вижницької районної ради за 2017 рік
завантажити документ

Підсумки роботи районної ради за 2017 рік

 

Наше суспільство проходить смугу глибоких змін. Усі визнають, що країна переживає перехідний період. А для перехідних явищ характерна наявність елементів старого (колишніх установ, законів, традицій, звичок тощо) і елементів нового (інших організацій, правових норм, відносин тощо), їхня взаємодія суперечлива і породжує складну, швидко мінливу ситуацію в суспільно-політичному житті.

Український народ зробив свій вибір на користь європейського вектора розвитку нашої держави, невід’ємною та необхідною складовою якого є ідея децентралізації влади, ефективного місцевого самоуправління та заможної самоврядної громади.

2017 рік став не тільки роком змін, а й був насичений на події, які відіграли важливу роль у становленні Вижниччини, як самобутнього, неповторного та стабільного краю.

В районі проведено перші вибори до новоутворених Вижницької та Вашківецької міських обʼєднаних територіальних громад, що на крок наблизило нас до країн європейського зразка. У звʼязку з цим, районна рада та райдержадміністрація передали у розпорядження обʼєднаних громад частину своїх повноважень щодо управління обʼєктами спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст району, управління в системі освіти, культури та медицини.

Так, було передано у комунальну власність Вижницької міської об’єднаної територіальної громади 11 об’єктів нерухомого майна, закріпленого за закладами освіти та охорони здоров’я та Вашківецької міської об’єднаної територіальної громади - 8  таких об’єктів. Одночасно громадам передано, також, рухоме майно, в тому числі шкільні автобуси.  

За зверненнями місцевих рад та згідно рішень районної ради, з метою збереження майна та покращення його технічного стану, були передані окремі будівлі та споруди у комунальну власність територіальних громад с. Банилів та с.Мигове. Здійснено передачу приміщення кінотеатру «Карпати» у комунальну власність смт.Берегомет.

На сьогодні до сфери управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селища, міст району належить 46 об’єктів нерухомості (комплекси приміщень, окремі будівлі та споруди).

Окремі об’єкти нерухомості потребують проведення  ремонту, реконструкції і, що надзвичайно актуально залишається сьогодні, впровадження енергозберігаючих технологій.

Основними напрямками  з управління об’єктами комунальної власності є покращення як їх технічного стану, підвищення ефективності використання завдяки передачі в оренду фізичним та юридичним особам, що дає змогу зберегти ці об’єкти, водночас сприяти розвитку малого бізнесу, а також стабільно наповнювати районний бюджет.

Протягом 2017 року діяло 125  договорів оренди та позички нежитлових приміщень, відповідно до яких надавалося  в оренду майже 7,5 тис. кв.м нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міст району. Від оренди нерухомого майна з початку року надійшло коштів в сумі 385,4 тис.грн., з них 88,8 тис.грн. зараховано до загального фонду районного бюджету. У порівнянні з 2016 роком надходження від оренди нерухомого майна зросли на 24% .

За відповідний період рішень по приватизації  комунального майна не приймалося.

За час роботи районної ради у 2017 році, було проведено 8 засідань колегій, в тому числі спільно з колегією районної державної адміністрації - 2 засідання, на яких розглянуто – 19 питань.

Питання життєдіяльності та розвитку району, перспективи роботи  територіальних громад, в тому числі і об’єднаних, розглядалися на засіданнях координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, а також під час  круглих столів та виїзних семінарів.

Крім того, було проведено 44 засідань постійних комісій, в тому числі: 4 спільних, 2 виїзних, на яких розглянуто 198 питань.  

Головним інструментом районної ради для вирішення питань життєдіяльності району є прийняття рішень на сесіях районної ради. Так, за звітний період, було проведено 8 пленарних засідань сесій районної ради VII скликання, на яких розглянуто 164 питань.

Загалом, депутатами районної ради було прийнято і направлено ряд звернень, зокрема:

- до Президента України – 2;

- до Прем’єр Міністра України – 3;

- до Кабінету Міністрів України – 5;

- до Верховної Ради України – 7;

- до депутата Верховної Ради України – 3;

- до Центральних органів виконавчої влади – 7;

- до Чернівецької обласної державної адміністрації – 4;

- до Чернівецької обласної ради – 2.

Важливим напрямком діяльності районної ради є і соціальний захист населення. Так, у 2017 році до районної ради надійшло 114 звернень громадян на отримання матеріальної допомоги. Всього, було проведено 11 засідань комісії. Безпосередньо до мене, як до голови районної ради надійшло 23 звернення громадян, яким надано матеріальної допомоги на загальну суму 15 100 грн. До депутатів надійшло 91 звернення громадян, яким надано матеріальної допомоги на загальну суму 94 500 грн. Відтак, кошти виділені на надання матеріальної допомоги громадянам, які зверталися із відповідними заявами до голови, заступника голови та депутатів районної ради, загальною сумою 112 000 грн., використані в повному обсязі.

Прийняття районного бюджету на 2017 рік дало можливість протягом поточного року забезпечувати функціонування в районі закладів освіти охорони здоров’я, культури, соціального захисту, молоді та спорту. Також забезпечувалось фінансування районних комплексних програм, які перш за все дали можливість отримувати малозабезпеченим громадянам, ветеранам, учасникам АТО щорічну одноразову  матеріальну допомогу. Так, за 9 місяців 2017 року було профінансовано з районного бюджету на виконання заходів Програм 1573,6 тис. грн. Також, вже в останній декаді грудня нам вдалося прийняти районний бюджет на 2018 рік.

Неодноразово мною наголошувалось, що саме співробітництво громад є пріоритетним інструментом у досягненні поставлених завдань. Відтак, завдяки входженню районної ради до Асоціацій органів місцевого самоврядування та інших представництв ми отримали нові можливості, такі як – залучення додаткових інвестицій через проектний менеджмент.

У раді створений відділ з питань залучення інвестицій та співробітництва, де за минулий рік подано на розгляд грантодавців 7 проектних заявок. Спільно з Асоціацією «Єврорегіон Карпати - Україна» та у співпраці з райдержадміністрацією і Вижницьким коледжем прикладного мистецтва подано проект «Автентика Карпат – сприяння зростанню якості життя мешканців карпатських сіл шляхом стимулювання підприємницької діяльності народних ремісників» на фінансування з державного бюджету за рахунок коштів отриманих від Європейського Союзу. Також, ведеться активна робота з пошуку закордонних партнерів для можливості участі у транскордонних проектах. У грудні, Програмою транскордонного співробітництва Румунія-Україна 2014-2020 роки оголошено 2 конкурси. Чернівецька обласна рада та Асоціація «Єврорегіон Карпати - Україна» погодились надати допомогу у підготовці проектних заявок.

Після прийняття у 2008 році Пакету ініціатив ЄС з питань клімату й енергетики, Європейська комісія започатковувала Угоду мерів для заохочення й підтримки зусиль, яких докладають місцеві органи влади у сферах розробки й реалізації політики сталого енергетичного розвитку. Вижницька районна рада не залишилась осторонь даної ініціативи і у 2017 році долучилась до неї, прийнявши на сесії відповідне рішення. Відтак,  було проведено енергоаудит приміщення адмінбудинку та розроблено відповідний документ. На підприємстві КП «КОМ-сервіс» районної ради, яке є базовою теплопостачальною організацією з надання послуги централізованого виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, проведено ремонтні роботи по заміні теплотраси до Вижницької центральної районної лікарні вартістю 100 тис. грн.; проведено реконструкцію та ремонт котла з подачі технологічної тріски; встановлено каталізатор, який зменшує викиди шкідливих речовин в атмосферу вартістю 80,0 тис. грн..

Для покращення ефективності роботи трудового архіву районної ради та умов зберігання документів, нами прийнято рішення провести капітальний ремонт приміщень під облаштування трудового архіву, на що з районного бюджету було використано 245,7 тис. грн..

Вижницькою районною радою, депутатами районної ради  проводяться заходи щодо направлення коштів на зміцнення матеріально-технічної бази закладів соціально-культурної  сфери. Завдяки взаємній співпраці із депутатами Верховної Ради Іваном Петровичем Рибаком та Василем Васильовичем Амельченком на об’єкти соціальної сфери району виділено близько 36,3 млн. грн..

З метою забезпечення стабілізації економіки, створення умов для динамічного і збалансованого розвитку району та підвищення якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень, сесією районної ради, було затверджено районну програму економічного і соціального розвитку Вижницького району.

Відповідно до якої, виділено пріоритетні напрями економічного і соціального розвитку Вижницького району на 2018 рік. Серед них важливе місце посідає покращення екологічного стану навколишнього середовища через організацію сміттєсортування, шляхом співробітництва громад; покращення туристичної інфраструктури, збільшення кількості робочих місць та потоку туристів у районі; покращення умов надання освітніх послуг, збільшення рівня охоплення дітей дошкільною освітою та покращення умов навчання; покращення надання якості медичної допомоги.

Користуючись нагодою, хочу подякувати міським, селищному і сільським головам, депутатам всіх рівнів за плідну діяльність на користь наших громадян. Я вдячний районній державній адміністрації, її управлінням і відділам, всім установам і службам району за тісну співпрацю, сприяння у виконанні районною радою своїх повноважень, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Вижниччини.

Сьогодення і перспективи розвитку району залежать від ефективної співпраці всіх представників влади та громадськості. Лише спільними зусиллями ми зможемо втілити в життя все заплановане, коли у кожній територіальній громаді будуть досягнуті довіра і взаєморозуміння, бажання вести конструктивні діалоги і знаходити компромісні рішення.

 

        

Вижницька районна рада

Оголошення

Вижницька районна рада оголошує Конкурс на зайняття вакантної посади директора комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вижницького району» Вижницької районної ради