Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницька районна рада

Документи

Документ №219-11/16 від 22.12.2016. Звіт голови Вижницької районної ради VII скликання за період з листопада 2015 року по грудень 2016 року
завантажити документ

Додаток

до рішення одинадцятої сесії

районної ради VIІ скликання

22.12.2016 року №219-11/16

 

ІНФОРМАЦІЯ

до звіту голови Вижницької районної ради VII скликання

за період з листопада 2015 року по грудень 2016 року

 

До Вижницької районної ради VII скликання було обрано 34 депутати. На час каденції у районній раді утворено 5 фракцій, а саме:

- депутатської фракції від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» в кількості 10 депутатів.

Головою депутатської фракції «Солідарність» обрано – депутата районної ради Татарина Юрія Дмитровича.

- депутатської фракції «Батьківщина» в кількості 8 депутатів:

Головою депутатської фракції «Батьківщина» обрано – депутата районної ради Семирозума Омеляна Івановича.

- депутатської фракції «Аграрної партії України» в кількості 4 депутатів.    

Головою депутатської фракції від  «Аграрної партії України» обрано – депутата районної ради Тирон Тетяну Іллівну.

- депутатської фракції від політичної партії «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» в кількості 3 депутатів.

Головою депутатської фракції від політичної партії «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» обрано – депутата районної ради Клим Руслану Дмитрівну.

- депутатської фракції від Радикальної партії Олега Ляшка в кількості 3 депутатів.

Головою депутатської фракції від Радикальної партії Олега Ляшка обрано – депутата районної ради Голяк Світлану Федорівну.

- депутатської фракції від політичної партії «Свобода» в кількості 4 депутатів.

Головою депутатської фракції від політичної партії «Свобода» обрано – депутата районної ради Стринадка Тодора Ілліча.

На другій сесії районної ради VII скликання обрано постійні комісії та затверджено їх склад, а саме:

- з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності і захисту прав громадян (4 члени комісії);

- з питань бюджету, фінансів і соціально-економічного розвитку (7 членів);

- з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та туризму (6 членів);

- з питань власності, агропромислового комплексу, земельних відносин, охорони довкілля та надзвичайних ситуацій (7 членів);

- з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту (8 членів);

Також утворено колегію районної ради в складі 14 членів, а саме:

- Андрюк Михайло Іванович - голова Вижницької районної ради, голова колегії;

- Вірста  Сергій Дмитрович           - заступник голови Вижницької районної ради, заступник голови колегії;

- Сенчук Руслан Іванович    - голова Вижницької районної державної адміністрації;

- Єрема Роман Іванович - голова постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності і захисту прав громадян;

- Романюк Ілля Танасійович - голова постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів і соціально-економічного розвитку;

- Опаєць Микола Теофілович - голова постійної комісії районної ради з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та туризму;

- Никифоряк Юрій Петрович - голова постійної комісії районної ради з питань власності, агропромислового комплексу, земельних відносин, охорони довкілля та надзвичайних ситуацій;

- Сащук Олег Миколайович - голова постійної комісії районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту;

- Татарин Юрій Дмитрович - уповноважений представник фракції «Солідарність» у районній раді;

- Семирозум Омелян Іванович - уповноважений представник фракції «Батьківщина» у районній раді;

- Стринадко Тодор Ілліч - уповноважений представник фракції «Свобода» у районній раді;

- Тирон Тетяна Іллівна         - уповноважений представник фракції Аграрної партії України у районній раді;

- Голяк Світлана Федорівна - уповноважений представник фракції Радикальної партії Олега Ляшка у районній раді;

- Клим Руслана Дмитрівна   - уповноважений представник фракції політичної партії «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» у районній раді.

За час роботи проведено 10 засідань колегій, в тому числі спільно з колегією районної державної адміністрації - 3 засідання, на яких розглянуто – 28 питань.

Питання життєдіяльності району, перспективи формування територіальних громад розглядалося на засіданнях координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, яких відбулося – 3, в тому числі – 1 виїзне, розглянуто – 11 питань.

Було проведено 55 засідань постійних комісій, в тому числі: 3 спільних, 6 виїзних, на яких розглянуто 261 питання.   

За звітний період проведено 10 пленарних засідань сесій районної ради VII скликання, на яких розглянуто 216 питань.

На пленарних засіданнях депутатами районної ради було прийнято і направлено ряд звернень, зокрема:

- до Президента України – 4;

- до Прем’єр Міністра України – 5;

- до Кабінету Міністрів України – 10;

- до Верховної Ради України – 11;

- до депутата Верховної Ради України – 11;

- до Центральних органів виконавчої влади – 9;

- до Чернівецької обласної державної адміністрації – 20;

- до Чернівецької обласної ради – 14.

Проведено 11 засідань комісії по вирішенню питань з надання грошової допомоги суб’єктам, які звертаються із відповідними заявами до голови та заступника голови районної ради. 

До мене, як голови районної ради надійшло – 91 звернення від жителів Вижницького району:

- 56 – усні;

- 35 – звернень стосовно надання матеріальної допомоги, на які виділено кошти в сумі – 14500 грн.

Відповідно до рішення п’ятої сесії Вижницької районної ради VIІ  скликання від 25 лютого 2016 року №80-5/16   «Про внесення змін до Порядку використання коштів на проведення депутатської діяльності депутатами районної ради»  до депутатів районної ради надійшло – 132 звернення стосовно надання матеріальної допомоги, на які виділено кошти в сумі – 95100 грн.

Першим важливим і відповідальним кроком на початку діяльності депутатського корпусу у сьомому скликанні було затвердження районного бюджету на 2016 рік. Саме його прийняття дало можливість протягом поточного року забезпечувати функціонування в районі закладів освіти охорони здоров’я, культури, соціального захисту, молоді та спорту. Також забезпечувалось фінансування районних комплексних програм, які перш за все дали можливість отримувати малозабезпеченим громадянам, ветеранам, учасникам АТО щорічну одноразову  матеріальну допомогу. Так, за 9 місяців 2016 року було профінансовано з районного бюджету на виконання заходів Програм 1 319,1 тис. грн.

Вижницькою районною радою, депутатами районної ради  проводяться заходи щодо направлення коштів на зміцнення матеріальної бази закладів соціально-культурної  сфери. Завдяки взаємній співпраці із депутатами Верховної Ради, а саме Рибаком Іваном Петровичем, на об’єкти соціальної сфери району згідно Постанови Кабінету Міністрів від 24.06.2016 №395 виділено 8,3 млн. грн. Розпорядження Кабінету Міністрів від 08.06.2016 №432-р виділено 8,6 млн. грн. та Постанови Кабінету Міністрів від 19.10.2016 №717 - 1,9 млн. грн. що сприяло покращенню інфраструктури та умов в навчальних закладах району.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам   вже завершені  роботи по заміні віконних блоків і дверей  у Берегометській гімназії, Коритненській загальноосвітній школі І-ІІІ ст., Лукавецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ст., Вижницькій гімназії. Ще проводяться відповідні роботи у Лопушнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст.,  Волоцькому  ДНЗ  І ст., Банилівській  загальноосвітній школі І-ІІІ ст.,  Долішньошепітському НВК, Берегометській загальноосвітній школі №2, Міліївській загальноосвітній школі І-ІІІ ст., Чорногузівській загальноосвітній школі І-ІІІ ст.,  Слобода-Банилівському НВК.

Завершуються  роботи по реконструкції будівлі Вижницької гімназії.

Проведено поточний ремонт та утеплення приміщень Коритненської ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 25,0 тис. грн.

В стадії завершення роботи по вуличному освітленню з встановленням енергоефективних ліхтарів в с.Іспас, с.Черешенька, м.Вижниця та смт. Берегомет.

Проводиться капітальний ремонт спортивного залу Замостянської загальноосвітньої школи та Волоцького загальноосвітнього навчального закладу.

Профінансовано ремонт дорожнього покриття в селі Багна.

Продовжується зведення стін другого поверху Карапчівського дошкільного навчального закладу.

За рахунок коштів освітньої субвенції проведено ремонт шкіл Банилівської ЗОШ І-ІІІ ст. - 25,0 тис. грн., Коритненської ЗОШ І-ІІІ ст.- 25,0 тис. грн., НВК Берегометська гімназія - 25,0 тис. грн., Берегометська ЗОШ І - ІІІ ст. -25,0 тис. грн., Бабинська НВК- 18,0 тис. грн., Сл.- Банилівський НВК - 15,0 тис. грн., Замостянська ЗОШ І-ІІІ ст. - 15,0 тис. грн.

У Бережницькому НВК проведено ремонт системи опалення  на суму 22,7 тис. грн.

По охороні здоров’я, профінансовано кошти КЗ «Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги» для оплати будівництва установки очисних споруд господарсько-побутових стоків «BIOТAL-40» згідно із розділом 1 «Охорона і раціональне використання водних ресурсів» Комплексної програми з охорони навколишнього природнього середовища «Екологія» у Чернівецькій області на 2016-2018 роки в сумі 1 602,3 тис. грн.:

У зв’язку із  необхідністю перенесення моргу, який знаходиться в одному приміщенні із пологовим відділенням комунальної установи «Вижницька центральна районна лікарня», що суперечить вимогам чинного законодавства у сфері санітарно-епідеміологічного нагляду та потребує нагального вирішення протягом останніх років, виділено коштів у сумі 700 000 грн., з них 200 тис. грн. - кошти районного бюджету, 500 тис. грн. - кошти стабілізаційної дотації. Кошти не освоєні, оскільки виділено по кошторису установ на грудень 2016 року.

Із залишків коштів медичної субвенції на 01.01.2016 року профінансовано видатки на закупівлю обладнання, предметів довгострокового користування, медичного обладнання для фельдшерсько-акушерського пункту с. Виженка у сумі 162 956 грн.

З метою перенесення приміщення Вашківецької амбулаторії та приміщення стаціонару КУ «Вижницька ЦРЛ» у м. Вашківці до приміщення КЗ «Вашківецький центр ПМСД» виділено 350000 грн. на проведенння капітального ремонту та облаштування кабінетів КЗ «Вашківецький центр ПМСД», з них:

150 тис. грн. – кошти районного бюджету;

200 тис. грн. – кошти Вашківецької міської ради.

Проведено робіт та профінансовано коштів у сумі 300 тис. грн., у грудні очікується освоїти залишок коштів у сумі 50 тис. грн.

Проведено ямковий ремонт доріг державного значення Р-62, Т-26-01, Т-26-09 на суму 874 тис. грн. Ямковий ремонт доріг місцевого значення  на суму 2,1 млн. грн. Згідно даних філії «Вижницький райавтодор» проведено поточний ремонт 5 ділянок на суму 12,7 млн. грн. на території Вижницького району  дороги державного значення Т-26-01 Чернівці – Вашківці - Путила - КПП «Руська».

Разом з тим ще не вирішено ряд проблем, зокрема:

- добудова приміщення ДНЗ «Берізка» с.Іспас;

- добудова пішохідного мосту через річку Сірет в смт. Берегомет;

- добудова  Карапчівського ДНЗ;

 Здача в експлуатацію:

-  Чорногузівського ДНЗ;

-  Черешенської ЗОШ І-ІІІ ст.;

-   клубу с.Багна.

Одним із пріоритетних напрямків своєї роботи вбачаю залучення додаткових коштів для покращення соціально - економічного стану району шляхом прийняття участі у розробці грантових проектів. Так, спеціалістами районної ради був розроблений проект, який підтримало Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, що має назву «Виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію з добудовою внутрішніх вбиралень та актового залу у Вижницькій ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ю.Федьковича м.Вижниця Вижницького району Чернівецької області». Вартість проекту складає 140,0 тис. грн. Перший транш профінансований в сумі 128,0 тис. грн. В рамках реалізації проекту відібраний підрядник на виконання даних робіт, з яким укладений договір. Реалізація проекту має бути завершена до 31 грудня 2016 року.

У звітному періоді одним із основних напрямків роботи Вижницької районної ради було і залишається здійснення повноважень по управлінню майном спільної власності територіальних громад сіл, селища, міст району. Це мережа закладів освіти, охорони здоров’я,  культури, позашкільні заклади. Оперативне управління в цих закладах здійснюють балансоутримувачі.   На сьогодні до сфери управління належить 68 таких об’єктів.

  В переважній своїй більшості зазначені об’єкти потребують ремонту, реконструкції і, що надзвичайно актуально сьогодні, впровадження енергозберігаючих технологій.

Основні зусилля по управлінню об’єктами комунальної власності були спрямовані на покращення  технічного стану, підвищення ефективності використання їх завдяки передачі  в оренду фізичним та юридичним особам. Це дало змогу зберегти ці об’єкти, водночас сприяти розвитку малого та середнього бізнесу, а також стабільно наповнювати районний бюджет. З початку 2016 року укладено 116 договорів оренди та позички нежитлових приміщень, відповідно до яких надано  в оренду 6 780,66 кв.м нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міст району. Від оренди нерухомого майна з початку року надійшло  195,3 тис.грн., з них 22,8 тис.грн. перераховано  до загального фонду районного бюджету. За відповідний період 2015 року надходження від оренди нежитлових приміщень комунальної власності склали 185,1 тис.грн.

Районною радою та балансоутримувачами постійно здійснюється контроль за недопущенням утворення заборгованості з орендних платежів, а також за наявністю вільних нежитлових приміщень, які б могли надаватися в оренду.

Слід зазначити, що не в повній мірі балансоутримувачами виконуються рішення районної ради щодо проведено уточнення облікових даних об’єктів спільної власності, а саме - виготовлення технічної документації на приміщення (будівлі) та земельні ділянки під цими об’єктами .

Так виготовлено інвентарних справ (технічних паспортів) на приміщення та будівлі по 53 об’єктах, оформлено технічну документацію та право постійного користування земельними ділянками під 26 об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища, міст району.  

За звітний період районною радою відчуження комунального майна не проводилося.

До спільної власності територіальних громад сіл, селища, міст  району також належать 8 комунальних підприємств. За 9 місяців 2016 року комунальні підприємства сплатили до районного бюджету 49,6 тис.грн. частини чистого прибутку (дивіденди), в порівнянні - за аналогічний період минулого 2015 року цей показник становить 19,5 тис.грн., що свідчить про зростання обсягів виробництва товарів, надання робіт, послуг тощо.

Хочу подякувати міським, селищному і сільським головам, депутатам місцевих рад за плідну діяльність на користь наших громадян, територіальних громад. Я вдячний районній державній адміністрації, її управлінням і відділам, всім установам і службам району за тісну співпрацю, сприяння у виконанні районною радою своїх повноважень, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Вижниччини.

 

 

 

Керуючий справами районної ради                                     Г.Івоняк

 

 

 

Вижницька районна рада

Оголошення

Вижницька районна рада оголошує Конкурс на зайняття вакантної посади директора комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вижницького району» Вижницької районної ради