Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини району ( Культура )

12.09.2014 13:19

На Вижниччині під час проведення благодійного мистецького марафону «За Україну, за її волю» було зібрано більше 44 тисяч гривень
На Вижниччині під час проведення благодійного мистецького марафону «За Україну, за її волю» було зібрано більше 44 тисяч гривень 11 вересня 2014 року на Вижниччині відбувся благодійний мистецький марафон на підтримку українського війська «За Україну, за її волю». На захід завітали заступник начальника управління - начальник відділу культосвітніх установ, мистецтва та кіно управління культури облдержадміністрації Тетяна Шарагова, голова районної державної адміністрації Михайло Андрюк, голова районної ради Олександр Гриндей. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх тих, хто загинув захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої держави. В рамках заходу перед присутніми виступили актори Чернівецького академічного музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської під керівництвом режисера-постановника, Заслуженої артистки України Людмили Скрипки, гурт виконавців естрадної пісні під керівництвом Народного артиста України Левка Дутковського у складі Олесі Равлюк, Марини Димушко та Василя Пенюка, Заслужена артистка України Людмила Радиш, Заслужений артист України Василь Данилюк, Заслужені артисти України Оксана Савчук та Іван Кавацюк (дует «Писанка»), солісти Чернівецької обласної філармонії Ігор Раца, Павло Дворський (молодший). Керівник та головний режисер творчого проекту – Іван Пілат. Цього дня вижничанами та жителями району було зібрано 44 тис. 768 грн. Зібрані під час благодійного марафону кошти було вручено дружині вояка з Вижниччини, якого було важко поранено під час проведення бойових дій у зоні АТО на сході держави. Нагадаємо, благодійний мистецький марафон «За Україну, за її волю» проводиться у всіх районах області та має на меті надання допомоги українському війську. Ініціатором даного проекту є управління культури обласної державної адміністрації.


05.09.2014 12:42

На Вижниччині відбудеться благодійний мистецький марафон на підтримку українського війська «За Україну, за її волю»
11 вересня о 14-й годині у Вижницькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбудеться благодійний мистецький марафон на підтримку українського війська «За Україну, за її волю». Зібрані в рамках марафону кошти буде передано на потреби військових Вижницького району, які беруть участь в АТО. Творчий проект зорганізований управлінням культури обласної держаної адміністрації за сприяння районних державних адміністрацій краю. Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до акції. Такий марафон вже відбувся у населених пунктах Іспас та Мигове.


28.08.2014 19:49

На Вижниччині Свято-Успенській церкві, яка є пам’яткою національного значення виповнилося 230 років
Як інформує відділ культури районної державної адміністрації, сьогодні, 28 серпня, виповнилося 230 років з дня побудови Свято-Успенської церкви, що у селі Волока. В цей день в церкві відбулася урочиста служба. На свято зібрались всі жителі села Волока, вісім священників з різних церков області, почесні гості. Єпископ Хотинський преосвященніший Мелетій вручив священику Свято-Успенської церкви отцю Ярославу грамоту від митрополита Київського і всієї України Онуфрія. У святковому зверненні до присутніх Вашківецький міський голова Микола Перч підкреслив, що найголовніше багатство людей – свята православна віра. «Священні стіни малої сільської церкви – намолене багатьма поколіннями місце Божої сили і віри. Храм завжди був діючим, центром духовного життя села, - сказав він. – Вже давно немає серед нас внуків та правнуків тих, хто побудував церкву, а справа їхніх рук жива, піднімає наш розум до небесного, вічного, очищає від брудного та виховує юні покоління, пробуджуючи почуття любові до ближніх, до рідної землі та вдячності Всевишньому». Довідково. У Вижницькому районі всього дві пам’ятки національного значення: Іванівська церква у с. Виженка (1792 року побудови) та Свято-Успенська у Волоці (1784 року побудови).


22.11.2013 16:29

На Вижниччині відбулася культурно-мистецька акція "Буковинський вінок Кобзареві"
Вчора, 21 листопада, у будинку народної творчості та дозвілля м. Вижниця відбувся звітний концерт Вижницького району в рамках культурно-мистецької акції (ІІ етап) «Буковинський вінок Кобзареві», до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. участь у заході взяли: заступник голови облдержадміністрації Віталій Темерівський, голова райдержадміністрації Василь Ткачук, заступник голови районної ради Микола Гайдук, керівники установ, служб району, громадськість. Кращі творчі колективи Вижниччини та аматори сцени презентували своє мистецтво, присвячене Кобзареві. Виступали хори і ансамблі, читці і музиканти юного віку і поважного. А оцінювала таланти висококваліфікована делегація обласних фахівців, очолювана Віталієм Темерівським.


24.05.2013 15:21

Свято у працівників культури
23 травня цього року в Карапчівському Будинку культури відбулося святкування дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. З привітальним словом виступили начальник відділу культури райдержадміністрації Н.Додяк та Карапчівський сільський голова В.Лучак. Були підведені підсумки роботи в галузі культури району. Кращим працівникам закладів культури були врученні спільні грамоти райдержадміністрації та районної ради і квіти. Силами працівників Карапчівському Будинку культури був даний святковий концерт.


03.04.2013 12:02

На Вижниччині відбувся перший районний конкурс народного гумору і сатири «Небилиці у Багні»
За повідомленням відділу культури райдержадміністрації, 31 березня 2013 року в будинку культури села Багна,відбувся перший районний конкурс народного гумору і сатири «Небилиці у Багні», з метою відзначення Дня сміху та популяризації кращих творів гумору і сатири: жартівливих оповідок, гуцульських співанок та коломийок, виявлення творчих здібностей авторів та виконавців.


26.02.2013 18:44

Відбувся відкритий урок у Вижницькій школі хореографічного мистецтва
Цими вихідними відбувся відкритий урок у Вижницькій школі хореографічного мистецтва. Батьки та всі бажаючі могли завітати до школи хореографічного мистецтва та ознайомитися з її здобутками. У рамках заходу учні продемонструвати класичний тренаж, народний тренаж в характері українського танцю та танець «Буковинський скакунець». На завершення, батьки мали змогу отримати вичерпні відповіді на хвилюючі їх питання. На майбутнє такі відкриті уроки планується проводити двічі на семестр. Станом на сьогодні, школа хореографічного мистецтва нараховує 48 дітей. Очолює даний заклад Геннадій Звягінцев. У школі проводиться викладання класичного, українського сценічного танцю. Крім того, на запрошення директора школи хореографії для дітей дає майстер-клас майстер спорту з гімнастики, фіналіст шоу «Танцюють всі» Федір Фесалов.


08.11.2012 17:39

На Вижниччині відбулася зустріч буковинського письменника Мирослава Лазарука зі студентами коледжу прикладного мистецтва
День української писемності та мови – свято, яке традиційно відзначається в Україні 9 листопада. Цей день нинішнього року залишить яскраву сторінку для студентів коледжу прикладного мистецтва ім. В.Шкрібляка, адже на зустріч із ними запросили директора Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка, редактора «Буковинського журналу», члена Національної спілки письменників України, лауреата літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького, літературних - імені Дмитра Загула, Сидора Воробкевича, «Князь роси» імені Тараса Мельничука, міжнародної літературної премії «Карпатська корона» Мирослава Лазарука та його сина кандидата політичних наук, журналіста Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії, поета Мар”яна Лазарука. Студенти одягнули мальовничі вишиванки власного виробництва, розповідали про життєвий та творчий шлях буковинського поета, декламували вірші та уривки із п’єс «Видіння судної ночі» і «Дуель у божевільні». В аудиторії панувала невимушена атмосфера довір”я до Слова, яке звучало з уст Автора, взаємна відкритість, що спонукала митця слова відкривати себе читачам. Він роздумував уголос та іронізував, зокрема над тою тяжючою ще від радянських часів класифікацією на «видатних», «відомих», наголошуючи, що не вважає себе відомим, жартував, запрошуючи до «живого» спілкування, ставав надто серйозним, коли мова заходила про українську історію минулого століття... Автор багато коментував, інтерпретував власні твори, відповідав на численні запитання. Запитання стосувалися, передусім, творчості, а саме – творчого процесу. Начебто й завершилася зустріч, але спілкування тривало. Студенти влаштували письменникові своєрідну автограф-сесію. «Важливо подивитися кожному своєму читачеві в очі», – наголосив Мирослав Лазарук. Тож підписуючи власні книги, він продовжував відповідати на запитання.Захід минув цікаво і результативно. Заступник головирайдержадміністрації Тетяна Тирон подякувавши гостеві, висловила побажання і надалі практикувати такі зустрічі, адже у вихованні молоді так важливо своєчасно і вміло поєднувати, як сказав поет, «красиве і корисне». На згадкувід районної державної адміністрації подарувала книги місцевих авторів.


12.06.2012 16:14

На Вижниччині відбувся 10-й регіональний фестиваль «Калинові обереги»
Минулих вихідних в селі Іспас Вижницького району відбувся 10-тий регіональний фестиваль народної творчості «Калинові обереги». Завдяки невичерпній енергії засновника фестивалю Марії Корсун, підтримці Вижницької районної державної адміністрації та районної ради, Іспаської сільської ради, цей фестиваль, який став вже традиційним зібрав майстрів декоративно-прикладного мистецтва з усієї Буковини та Гуцульщини. Крім демонстрації та продажу власних виробів провели майстер-класи з ткацтва, лозоплетіння та коренепластики, художньої вишивки та різьби по дереву тощо, а творчі родини демонстрували своє мистецтво у музиці та танці. Про своє сприяння та увагу до відродження народного мистецтва заявив голова Вижницької районної державної адміністрації Василь Миколайович Ткачук. У своєму привітанні підкреслив, що основною ідеєю фестивалю є відродження народного мистецтва через родинне виховання, адже саме в родинні зберігаються, розвиваються та примножуються витоки національно-культурного розвитку. Вижницький край має славні традиції, відомих майстрів та співаків, композиторів і районна влада буде сприяти розвитку культури та мистецтва. Гості фестивалю оглянули виставки декоративно-прикладного мистецтва, демонстрації мистецьких умінь та навичок, побували на святковому концерті з виступами переможців фестивалів та конкурсів (фольклорних, театральних, танцювальних, хорових колективів, вокалістів, народних гумористів), а на завершення частувалися смакотою з гуцульської печі кращих кухарів населених пунктів району.


11.06.2012 15:23

«Бабинським свашкам» - 10 років
На базі клубу села Бабино відбулися урочистості з нагоди ювілейного свята фольклорного колективу «Бабинські свашки» - 10 років з часу створення. Колектив, який заснувала невгамовна, непосидюча, з вогником в серці Фрозина Вірста, об’єднала любов до української пісні, фольклору, народних традицій. Керівники районної влади, відділу культури райдержадміністрації та місцева влада завітавши на святкування ювілею фольклорного колективу щиро привітали вручивши почесні відзнаки, грамоти та подяки, а колектив в свою чергу презентував калейдоскоп обрядів.


24.05.2012 17:47

Відбулася атестація працівників культури
У Вижницькому районі на базі будинку народної творчості та дозвілля відбулася атестація клубних працівників району. Атестаційна комісія у складі представників відділу культури райдержадміністрації, центральної бібліотеки, директора та методистів районного будинку народної творчості та дозвілля атестувала на відповідність займаним посадам 59 директорів, художніх керівників будинків культури та завідуючих клубами району. По завершенню працівникам культури зауважено, що їм належить приділити увагу удосконаленню творчого рівня з проведення культурно-масових заходів, збагаченню репертуару та діяльності аматорських колективів.


15.05.2012 17:02

Вижниччина запрошує на Кичерські полонини
19-20 травня на базі гірськолижно-туристичного комплексу "Мигово" відбудеться вже традиційний тур вихідного дня фольклорно-етнографічне дійство "Вихід на Кичерські полонини", організоване з метою залучення туристів та популяризації гуцульських традиційних свят, адже село Мигово має всі умови для відродження вівчарства. У програмі: урочисте відкриття, вибір ватажка свята, виступи місцевих аматорів художньої самодіяльності, концертно-розважальна програма за участю відомих артистів України, місцевих співаків і танцюристів. Протягом всього свята на території туристичного комплексу проводитимуться розваги, спортивні змагання, атракціони, виставки народних майстрів Вижниччини, народні гуляння, святкова ватра, розігруватимуться різноманітні лотереї тощо. У рамках свята гості зможуть скоштувати бринзу, натуральний мед та інші гуцульські страви. І все це під звуки мелодій народних пісень троїстих музик.


28.03.2012 09:04

У Вижницькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся районний огляд-конкурс «Буковинська весна-2012»
З метою популяризації театрального мистецтва, виявлення талановитих та обдарованих дітей, вивчення та практичного знайомства з сценічною мовою, пластикою, художнім словом, акторськими навичками та з нагоди Всеукраїнського дня театру в районному будинку народної творчості та драматичних колективів «Буковинська театральна весна 2012». Відповідно до умов проведення заходу та з метою ознайомлення якомога більшої кількості глядачів з аматорським театральним мистецтвом він проходить за системою конкурсу за участю кращих клубних закладів району. Аматори Іспаського, Лукавецького, Мигівського, Вахнівецького, Берегометського, Чорногузівського та Вижницького будинках народної творчості та дозвілля представили на сцені різноманітний репертуар від класики до сучасних авторів, від фарсу до драми. Заступник голови райдержадміністрації Тетяна Тирон, яка взяла участь у заході, вітаючи учасників відзначила, що такі огляди потрібні, адже в районі багато талановитих людей, особливо серед молоді. Аматорам Народного аматорського театру районного будинку культури і кращим театральним колективам Вижницького району були вручені цінні подарунки і грамоти районної державної адміністрації, районної ради і від відділу культури районної державної адміністрації. В огляді взяли участь колективи художньої самодіяльності всіх клубних закладів району. Журі огляду відзначили зростаючий рівень майстерності переважної більшості колективів і визначили переможцем драматичний колектив Лукавецького сільського будинку культури


12.03.2012 10:24

Обрано Королеву Вижниччини- 2012
З метою розвитку культури, краси, гармонії та вдосконалення особистостей, популяризації творчих сил молоді, сприянню формування в молоді гуманного світогляду, виховує естетичний смак, пропагує моральні цінності та здоровий спосіб життя 7 березня в приміщенні Районного будинку народної творчості та дозвілля під патронатом голови Вижницької районної державної адміністрації Василя Ткачука пройшов конкурс краси «Королева Вижниччини-2012». За підтримки Вижницької районної ради (заступника голови районної ради Миколи Гайдука), виробничо-комерційної приватної фірми «Навколо світу» Ольги Савки, приватного підприємства «СВ-Тур» Галини Виноградової та салону весільних суконь Наталії Пілат м Чернівці, СПД PR компанії Brendda Марти Шевченко, яка надала корони для переможниць конкурсу, районних меценатів, спонсорів Чотирнадцять дівчат з кожного населеного пункту району та держустанов впродовж чотирьох годин боролися за перемогу у п’яти номінаціях. Доводячи собі та поважному журі, що вони гідні отримати титул та головні подарунки. Перший конкурсний епізод мав назву "Візитка", під час виходу на сцену у народних костюмах дівчата розповідали про себе, своє захоплення, мрії, роботу та ділилися планами на майбутнє - приємно дивували повний зал глядачів. Між конкурсними епізодами, доки учасниці готувалися, глядачів розважали творчі колективи з населених пунктів району. Другий конкурсний епізод "Діловий стиль", в якому дівчата показали себе справжніми леді та Третій епізод – «Творча майстерність». дівчата одна за одною вражали присутніх своїми вміннями танцювати, декламувати вірші, співати, та створити творчий театральний образ. Останній класичний епізод "Дефіле у весільних сукнях" дозволяв учасницям показати всю свою жіночність та красу, адже сукні представлені від салону весільних суконь Наталії Пілан м. Чернівці. По завершенню останнього конкурсу, доки журі визначало переможців у різних номінаціях, а учасниці за кулісами нервово очікували результати, присутніх продовжували розважати кращі творчі колективи та заслужений артист України Василь Данилюк. Церемонію нагородження провели голова районної державної адміністрації Василь Ткачук та заступник голови районної ради Микола Гайдук, які привітали учасниць та присутніх жінок в залі з наступаючим святом, подякували учасницям за гарно влаштований захід, а вболівальникам за підтримку. Журі у складі Заслуженого артиста України Василя Данилюка, власниці салону весільних суконь Наталії Пілан м. Чернівці, Ольги Савки, фіналіста шоу «Україна має талант» та «Танцюють всі» Федора Хамчишина, «Містера Вижниччини – 2010» Петра Ковалюка, «Королеви Вижниччини 2000» Олени Чорней та начальника відділу культури, голови журі Миколи Мойсея подякували присутнім за приємно вражене свято. Журі фахове і не зацікавлене було в жодній з конкурсанток. Доповнили, що ще раз переконалися, що на Вижниччині живуть найкрасивіші та найталановитіші жінки і дівчата. «Королевою Вижниччини – 2012» визначено Тетяну Сорочан з с. Мигове, І Віце Королева Вижниччини 2012 – Анжела Паламарюк м. Вижниця, ІІ Віце Королева Вижниччини 2012 – Галина Іванюк райдержадміністрація та Кололева глядацьких симпатій - Марія Штефанюк с. Коритне. Президент Національного комітету «Міс Україна-Захід», Народна артистка України Ольга Добрянська відмітила, що конкурс пройшов на високому та культурному рівні та запросила 4 учасниць на конкурс Міс Західна Україна – Буковина Open 2012», який відбудеться 17 березня у Центрі розваг «Панорама-Чернівці». Туристична фірма подарувала 2 путівки - подорож до країн Європи Королеві Вижниччини 2012 та ще одній учасниці. Кожна учасниця проекту отримала цінні подарунки від районної державної адміністрації та голів населених пунктів району і звичайно призи від меценатів та спонсорів району це телевізор, магнітола, столові набори, кухонні комбайни тощо. Ідея проекту належить заступнику голови райдержадміністрації Тетяні Тирон, яка працювала над організацією заходу.


02.03.2012 09:39

Свято 8 Березня в районі проведуть конкурсом краси «Королева Вижниччини-2012»
У Вижницькому районі з ініціативи районної державної адміністрації під патронатом голови райдержадміністрації Василя Ткачука відбудеться конкурс краси «Королева Вижниччини-2012». 7 березня о 14.00 в районному будинку народної творчості та дозвілля представниці кращої статі кожного населеного пункту району будуть змагатися за звання у п’яти номінаціях. 14 дівчат віком від 18 до 25 років продемонструють свої творчі, інтелектуальні здібності в національних, ділових та вечірньому стилях. Конкурс підтримують районні меценати, спонсори, обласні туристичні фірми та салон краси Наталії Пілат м. Чернівці. Конкурс проводиться з метою розвитку культури, краси, гармонії та вдосконалення особистостей, популяризації творчих сил молоді. Сприяє формуванню в молоді гуманного світогляду, виховує естетичний смак, пропагує моральні цінності та здоровий спосіб життя. Конкурс краси – це чудова школа для учасниць, яка розвиває в них навички самопрезентації, уміння красиво рухатися, тримати себе на сцені, спілкуватися з авдиторією, допомагає створити власний імідж. Свято 8 Березня у Вижницькому районі завжди проходить по особливому. Ось уже 3-й рік поспіль традиційним став волейбол серед жіночих команд працівників держустанов. Так і цього року 8 команд учасниці райдержадміністрації, Пенсійного фонду, Казначейства, Податкової, освіти, Національного парку «Вижницький», збірна команда працівників освіти та коледжу прикладного мистецтва приймуть участь у турнірі, який відбудеться 6 березня о 13.00 в приміщені школи-інтернат ім. Н. Яремчука. Голова райдержадміністрації зустрінеться з жіночим активом району за круглим столом, де обговорюватимуться питання ролі жінки в суспільстві, гендерної політики, охорони дитинства та материнства.


Tеми