Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини району ( Екологія )

12.09.2014 13:29

На Вижниччині вперше відбулось зариблення місцевих річок струмковою фореллю
Вчора, 11 вересня, на Вижниччині відбулось зариблення струмковою фореллю місцевих річок Черемош та Виженка за участі першого заступника голови Вижницької районної державної адміністрації Іллі Романюка та представників ДУ «Рибоводний форелевий завод «Лопушно», Держрибагенства України, органу рибохорони, науково-дослідних установ. Такий захід в районі проводиться вперше та має на меті збільшення кількості видів риб у річках на території Вижницького району, які є ідеальним середовищем для подальшого їх розмноження. За словами Олексія Романа, директора ДУ «Рибоводний форелевий завод «Лопушно», в обов’язки заводу входить штучне розведення форелевих порід риб та вселення їх в державні водні об’єкти. Згідно з планом зариблення на 2014 рік заводом вирощено 40 тисяч цьогорічок струмкової форелі, яка зариблюється виключно в гірські річки Карпатського регіону. Цього дня в р. Черемош та Виженка було випущено 35 тисяч особин форелі струмкової середньою вагою 3 грами. Відтак, робота у цьому напрямку триває. Наразі завод працює над вирощуванням дунайського лосося та європейського харіуса, які занесені до Червоної книги України. Ілля Романюк подякував всім, хто долучився до даного проекту та висловив надію на те, що надалі такі заходи проводитимуться щороку і найближчим часом місцеві річки будуть наповнені особливо цінною рибою – струмковою фореллю.


18.04.2014 12:37

«Майбутнє лісу - в наших руках»
17 квітня 2014 року у НПП «Вижницький» відбулася акція «Майбутнє лісу - в наших руках». Даним заходом було передбачено залучення шкільної молоді до природоохоронної роботи. Учні Долішньошепітської ЗОШ І-ІІІ ст. та Берегометської гімназії, майстри з охорони природи та науковці парку проводили доповнення лісових культур модриною звичайною, саджанцями бука, ялиці, дугласії та горіха в урочищі «Сухий». В акції взяли участь голова Чернівецької ОДА Роман Ванзуряк, представники Департаменту екології та туризму ОДА, голова районної ради Олександр Гриндей, заступники голови РДА Микола Рощибак та Тетяна Тирон. У цей день було висаджено понад 700 дерев. Як наголосив заступник директора Департаменту екології та туризму ОДА Микола Білоконь, питання екології - основа нашого життя. Гості відвідали також еколого-просвітницький центр, побували в урочищі Стебник та літньому дитячому таборі «Ойкос». Голова ОДА Р Ванзуряк провів робочу нараду з питань життєзабезпечення, інвестиційної привабливості та соціально-економічного розвитку Вижниччини за участю першого заступника голови РДА М. Рощибака, голови райради О. Гриндея, берегометського селищного голови С. Боднарюка, представників Департаменту екології та туризму ОДА та НПП «Вижницький».


03.04.2013 12:32

Стартував місячник санітарної очистки та благоустрою населених пунктів
У Вижницькому районі розпочато проведення весняного місячника санітарної очистки та благоустрою. Головним напрямом роботи з виконання поставлених завдань є упорядкування узбіч; озеленення територій; упорядкування сміттєзвалищ, тощо.


Tеми