Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини району ( Медицина )

28.02.2013 11:23

Лікувально-профілактична служба району готова до надання медичної допомоги хворим на гострі респіраторні інфекції
«Лікувально-профілактична служба району готова до надання медичної допомоги хворим на гострі респіраторні інфекції», - про це повідомив головний лікар району Тарас Лучик на засіданні протиепідемічної комісії при головуванні заступника голови-начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Тетяни Тирон. Так, з медичними працівниками відпрацьовано вимоги Міністерства охорони здоров’я щодо надання допомоги та інфекційного контролю, підготовлені місця для госпіталізації хворих з ускладненнями після гострих респіраторних інфекцій. Станом на сьогоднішній день, епідемічний поріг не було перевищено, в районі захворіло на гострі респіраторні захворювання 3544 чоловік. Щеплено проти грипу в цьому році 322 особи. З метою недопущення поширення ГРВІ на території району, акцентовано увагу на введенні обмежувальних заходів у тих навчальних та дошкільних дитячих закладах, де спостерігається підвищений рівень захворюваності гострими респіраторними інфекціями, забезпечити умови для дотримання особистої гігієни, проводити серед дітей та персоналу роз’яснювальну роботу щодо профілактики гострих респіраторних захворювань.


07.11.2012 16:43

Відбулося засідання надзвичайної протиепідемічної комісії при райдержадміністрації
У Вижницькому районі під керівництвом заступника голови райдержадміністрації, голови комісії Тетяни Тирон відбулося чергове засідання надзвичайної протиепідемічної комісії при Вижницькій райдержадміністарції на якому розглянуто питання про заходи профілактики гострих респіраторних вірусних захворювань, в тому числі грипу, в епідемічний сезон 2012-2013 років. В.о. головного державного санітарного лікаря району Микола Мишковський та головний лікар центральної районної лікарні Тарас Лучик доповіли, що у Вижницькому районі протягом 2011 року на гострі респіраторні інфекції захворіло понад 5 тис. осіб, в епідемічний сезон 2011-2012 рр. - захворіло понад 4 тис. чоловік. Районна санепідстанція здійснює щотижневий (при необхідності щоденний) моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ, Центральною районною лікарнею розроблений «Оперативний план заходів щодо контролю за станом захворюваності на ГРВІ/грип в районі в епідемічний сезон з грипу 2012- 2013 років», з лікарями ЦРЛ та медичними працівниками первинної ланки охорони здоров'я проведено семінарське заняття з питань профілактики, діагностики та лікування грипу та ГРВІ. Наголошено, що про епідемію поки що не йдеться. Однак слід зважити на те, що частина населення до лікарів по допомогу не звертається. Одним з ефективних засобів профілактики грипу, підкреслювали доповідачі засідання, залишається вакцинація. Відомо також, що вакцинопрофілактика є ефективною, якщо її проводити за кілька тижнів до початку епідемії, тож робити щеплення варто вже зараз, а головне забезпечення засобами індивідуального захисту особистої гігієни. Враховуючи ситуацію минулого епідемічного сезону, прогноз ВООЗ та Національної академії медичних наук щодо захворюваності на грип та ГРВІ, у наступгному епідемічному сезоні 2012-2013 років в Україні прогнозується сумісна циркуляція вірусів грипу А(HЗN2), а саме – нового штаму А/Вікторія/361/2011, який поки що не зреалізував в Україні свої епідемічні властивості, а також нового для України штаму вірусу грипу В/Вісконія/1/2010. Не виключена можливість циркуляції вірусу грипу А /Н1N1/Каліфорнія/2009, але його роль в епідемічному процесі буде другорядною. Заслухавши та обговоривши подану інформацію, комісія вирішила запровадити посилений протиепідемічний режим в установах, організаціях і закладах охорони здоров’я незалежно від форм власності, у місцях масового перебування людей, закладах культури та освіти, ринках, зупинках, а також на підприємствах. Щодо питання щеплень – передбачити виділення асигнувань на закупівлю вакцин проти грипу, для своєчасного проведення профілактичних щеплень та засобів для неспецефічної профілактики грипу, інших гострих респіраторних вірусних захворювань серед працівників, студентів та дітей шкільного віку. Тетяною Іллівною доручено терміново організувати та провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення. За результатами засідання надзвичайної протиепідемічної комісії при райдержадміністрації затверджено відповідне рішення.


16.03.2012 15:01

Профілактичні заходи на контролі
На засіданні державної надзвичайної протиепідемічної комісії при Вижницькій районній державній адміністрації, яку провела заступник голови райдержадміністрації, голова районної надзвичайної протиепідемічної комісії Тетяна Тирон, обговорювалися питання про епідемічну ситуацію з кору та виконання рішення щодо здійснення протиепідемічних та профілактичних заходів в районі, епідемічну ситуацію з гострих респіраторних інфекцій та проведення заходів з попередження розповсюдження грипу та ГРВІ. Члени комісії зосередили увагу на виконанні постанови ГДСЛУ № 25 від 20.08.2004 року «Щодо заходів запобігання розповсюдження туберкульозу серед населення», виконання «Державної програми профілактики йодної недостатності у населення України». Головний лікар районної центральної лікарні Тарас Лучик проінформував присутніх, що кір і краснуха продовжують залишатися однією з важливих проблем охорони здоров’я. У Вижницькому районі зареєстровано 6 випадків з підозрою на кір, з них 3 лабораторно і клінічно підтверджено діагноз, в основному це студенти, які навчаються за межами району. За 2 місяці в районі прищеплено проти кору 14,5% дітей від запланованих. Вакцину отримали на 22,3% дітей. Щодо захворюваності гострими респіраторними інфекціями, то в цьому році знизилась в 2,23 рази, епідемічний поріг не було перевищено жодного тижня. Підкреслив, що лікувально-профілактичні заклади району підготовлені до спалаху гострих респіраторних захворювань. Передбачені госпітальні бази для тяжких хворих, додаткові бригади для обслуговування хворих вдома, забезпечені необхідним мінімумом деззасобів, засобів індивідуального захисту. Захворюваність всіма формами туберкульозу в 2011 році в порівняно з 2010 роком зросла на 15,6%. Всього на обліку в районі стоїть 115 хворих туберкульозом. На всі вогнища туберкульозу спільно з протитуберкульозною службою району складено плани оздоровлення вогнищ, контролюються їх виконання, проводяться дезінфекційні заходи після госпіталізації хворих.


28.02.2012 15:48

В центральній лікарні запрацювало сучасне обладнання
Вижницька центральна районна лікарня в рамках японської Програми безвідплатної допомоги у Проектах людської безпеки «Кусаноне», що спрямована на підтримку проектів, представлених неурядовими організаціями та іншими неприбутковими установами, виграла грант і отримала нове сучасне обладнання на суму 750 тис.грн. Закуплено та встановлено комп’ютерний КГ комплекс в кабінеті фонду діагностики, дихальний апарат для недоношених немовлят в пологовому відділені та ендокавітальний датчик, який встановлено в кабінеті УЗД. Головний лікар центральної лікарні зауважив, оскільки можливості бюджету в галузі охорони здоров’я надзвичайно обмежені, то лікарі постійно працюють над тим, щоб залучити позабюджетні кошти від фізичних та юридичних осіб і сучасним обладнанням уже користується медичний персонал лікарні. Висловив сподівання, що нове обладнання допоможе людям, які звернуться за допомогою у лікарню.


22.02.2012 16:06

Підбито підсумки медичної служби
В центральній районній лікарні відбулося засідання медичної ради, на якій були підбиті підсумки зробленого за минулий рік та визначні пріоритети на 2012 рік. Головний лікар району підкреслив, що медична галузь обслуговує населення всього 55835, дітей 10756, дорослих 42794, підлітків 2285. На даний час в районі функціонують 35 медичних закладів, три лікарні при яких розгорнуто пункти швидкої медичної допомоги, 9 амбулаторій, які працюють, як сімейні з ліжками денного перебування, аптечними пунктами і 23 ФАПи. За минулий рік розгорнуто 265 стаціонарних ліжок. Зупинився на демографічній ситуації в районі, травматизмі, амбулаторно-поліклінічній допомозі, розповсюдженості та захворюваності дорослого населення, протитуберкульозній роботі та по стаціонарній роботі. Головними пріоритетами у роботі медичної служби району залишилося утримання в районі належної санітарно-епідемічної ситуації, першочергового обслуговування, реорганізацію первинної медико-санітарної допомоги реорганізовано ФАП с. Замостя в амбулаторію загальної практики сімейної медицини створення в районі госпітальної бази, центру первинної медико-санітарної допомоги, розмежування первинного і вторинного рівнів надання допомоги, подальшої перекваліфікації і переатестації дільничних терапевтів і педіатрів, середнього медичного персоналу для роботи на засадах сімейної медицини, формування у населення здорового способу життя, забезпечення надання невідкладної та швидкої медичної допомоги всім верствам населення, розширення виїзних форм роботи, забезпечення виконання районної програми протидії захворюванню на туберкульоз, ВІЛ, СНІД, надання медичної допомоги пільговим верствам населення, а також хворим з соціальними хворобами, забезпечення програми імунопрофілактики, співпраця з Товариством Червоного Хреста та іншими громадськими організаціями. Зокрема протягом минулого року район отримав на розвиток медицини 630 тис.грн. субвенції з державного бюджету і виграв грант по японській програмі «Кусанане» у сумі 750 тис.грн. за які було закуплено сучасне обладнання. За кошти районного бюджету в сумі 500 тис.грн. придбано та встановлено цифровий флюорографічний апарат, що працює за новітньою технологією.


05.01.2012 11:55

Вижницька ЦРЛ отримала новий цифровий флюорограф
У Вижницькій центральній районній лікарні запрацював новий цифровий флюорографічний апарат, що працює за новітньою технологією. Його придбали за кошти районного бюджету в сумі 500 тис.грн. Морально застаріла апаратура давно потребувала заміни. За словами головного лікаря новий медичний апарат – флюорограф – це велика подія для району. Нове обладнання дає можливість поставити діагноз з більшою достовірністю, порівняно зі старшим поколінням такої медтехніки, працює він з мінімальним радіаційним навантаженням на пацієнта. Цифровий флюорограф має декілька переваг над плівковими апаратами. На сьогодні така хвороба, як туберкульоз вже давно втратила свій соціальний характер, на неї хворіють представники всіх верств населення, через масове зниження імунітету. Окрім найпростішого – естетичного вигляду – в 10 разів менша променева напруга на хворого, аніж від плівкового. Варто зазначити, що на цифровому флюорографі пропускна можливість пацієнтів буде набагато більшою, зокрема 12 осіб на годину (60 осіб в день). Тож тепер на Вижниччині черг зробити знімок грудної клітки не буде.


21.12.2011 17:08

Вирішуються питання придбання вакцини проти кору
У Вижницькій райдержадміністрації відбулося чергове засідання державної надзвичайної протиепідемічної комісії з питань епідемічної ситуації з кору та готовності до здійснення протиепідемічних та профілактичних заходів на території Вижницького району в умовах підвищеної захворюваності на кір в Україні. Кір залишається однією з актуальних проблем охорони здоров’я, тому заходи щодо запобігання захворюваності на кір є одною із важливих умов збереження і нормального інтелектуального розвиту людської популяції, оскільки передається збудник повітряно-крапельним шляхом. Головний лікар Вижницької СЕС проаналізував, що в районі діють вищі навчальні заклади в яких навчаються студенти із сусідніх районів та областей, тож в районі існують всі передумови до виникнення епідемічних ускладнень. Члени комісії розглянули питання виділення коштів на придбання вакцини проти кору для проведення щеплень контактним особам у вогнищах за епідемічними показниками з метою профілактики захворювання на кір. Керівникам відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації та керівникам організацій доручено організувати та забезпечити своєчасне виконання комплексу протиепідемічних заходів з профілактики кору, проводити своєчасне розслідування в разі спалахів хвороби, активно проводити санітарно-освітню роботу серед населення району, особливо звернена увага на проведення обов’язкової вакцинації дітям, яким відповідно до календаря профілактичних щеплень показана планова імунізація без обмежень.


09.12.2011 12:03

Профілактика - сказ
Проблема боротьби та профілактики сказу в Вижницькому районі є не тільки ветеринарною та медичною, а й загальнодержавною. Основою ефективного проведення заходів профілактики та боротьби є комплекс здійснення заходів по боротьбі зі сказом спеціалістами ветеринарної медицини, установ охорони здоров’я, правоохоронних органів, житлово-комунального, мисливського і лісового господарства під керівництвом районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та органів влади на місцях. Сказ – особливо небезпечна інфекційна вірусна хвороба теплокровних домашніх і диких тварин та людини. Протягом року у районі підтверджено діагноз на сказ 2 випадки у селах Іспас, Багна. Рішеннями протиепізоотичної комісії своєчасно накладені карантинні обмеження та розроблені заходи щодо локалізації вогнища інфекції, що дало можливість не допустити розповсюдження даної хвороби. Ветлікарями прищеплено 5620 голів собак, своєчасно проведено антирабічне лікування контактних осіб, радами виділено кошти на боротьбу з епізоотією, проведено затвердження правил утримання собак, котів та інших тварин в населених пунктах. При допомозі мисливського і лісового господарства проведено боротьбу з бродячими собаками і котами. В зонах епізоотичного неблагополуччя посилено охорону від нападу хижаків, зокрема лисиць, проведено знищення чисельності лисиць, бродячих собак незалежно від строків полювання. З початку року досліджено лабораторією 8 голів лисиць на предмет вірусоносійства.


09.12.2011 11:55

Медичних працівників інформували про методи лікування гіпертонічної хвороби
Доцент кафедри терапії, факультету після дипломної освіти кафедри терапії Вінницького медичного університету Олена Юзвишена на базі Вижницької центральної районної лікарні працівникам центральної лікарні, Вашківецької та Берегометської лікарень, амбулаторій загальної практики сімейної медицини населених пунктів району розповіла про гіпертонічні хвороби та препарати лікування. Зокрема про методи боротьби із захворюванням, застосування тих, чи інших препаратів при неускладнених гіпертонічних кризах та різних типах хвороби, про помилки та необґрунтовані призначення препаратів при невиконанні рекомендацій доказової медицини, комбінації лікарських засобів, побічні реакції. Закцентовувалася увага на первинній профілактиці гіпертонічної хвороби та про доцільність призначення окремих препаратів із доступною ціною пацієнту, критерії, якими повинен користуватися при підборів ліків лікар. Присутні мали можливість отримати відповіді на запитання та інформаційні брошурки із назвами комбінованих препаратів в лікуванні гіпертонічної хвороби. Станом на 1 грудня у Вижницькому районі 65 % хворих на міокардію та 70%, які перенесли інсульт.


01.12.2011 15:45

Робоча поїздка на Вижниччину
Начальник головного управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Ігор Шкробанець з робочою поїздкою відвідав Вашківецьку районну лікарню, де ознайомитися з веденням автоматизованого документообігу, оглянув кабінети та медичні інструменти.


30.10.2011 18:51

На Вижниччині здоров’я дітей на першому місці
Двічі на рік у Вижницькій центральній районні лікарні проводиться медичний огляд дітей сиріт, дітей, які знаходяться під опікою, дітей будинків сімейного типу. Протягом двох днів по місцю проживання, діти здаються аналізи. З результатами медогляд проходять в районній центральній лікарні, а саме у фахівців невропатолога, психіатра, дермотерапевта, хірурга, онколога, дерматолога за показами, Лора, офтальмолога, педіатра. Визначається вага і ріст дитини. Діти з виявленою патологією перебувають у диспансерному обліку у відповідного спеціаліста. Оглянуто всього 82 дитини, 1 з яких відправлено на обстеження в обласну лікарню для оприділення інвалідності. По бажанню батьків всі діти без винятку с. Замостя мали змогу пройти медичний огляд на базі АЗПСМ. Який проводили лікарі Вашківецької лікарні.


26.10.2011 15:03

У Вижницькі ЦРЛ успішно впроваджено практику тромболізисної терапії у лікуванні інсультів
На базі Вижницької центральної районної лікарні спеціалісти обласного кардіологічного диспансеру прибули з перевіркою щодо стану надання медичної допомоги кардіологічним хворим в районі. Проведена перевірка стану, ведення обліку хворих, медичної документації, надані консультативні рекомендації по впровадженні в практику тромболізисної терапії при інфаркті міокарду. Центром поставлено 10 доз стрептокінази для проведення даного виду терапії, які було розподілено 6 доз на Вашківецьку лікарню та 4 дози на Вижницьку центральну районну лікарню в реанімаційне відділення. Проведення процедуру тромболізису — розчинення тромбу при гострому ішемічному інсульті. Фахівці проінформували, що оперативність звертання до лікаря у випадку інсульту відіграє дуже важливу роль. Три години з моменту появи симптомів — це так зване терапевтичне вікно, тобто час, коли ще можна проводити процедуру тромболізису, і коли ще немає омертвіння нервових тканин. За ці три години лікарям потрібно встигнути зробити всі лабораторні аналізи, проконсультувати пацієнта у невролога, анестезіолога, а також провести комп’ютерну томографію. На жаль, зазвичай забирає час транспортування хворого. Тож велика відповідальність лягає на плечі працівників “швидкої”. Тому фахівці звертають увагу на необхідність негайного звернення пацієнтів до медичного закладу при перших же ознаках інсульту. Уникнути важких наслідків інсульту можна, якщо встигнути ліквідувати його причину — тромб. Практика застосування тромболізису при ішемічних інсультах в Україні має зовсім недовгу історію і почала застосовуватись тільки з 2007 року. Проте, ефективність цієї методики, красномовно говорить сама за себе – при своєчасному введенні препарату стан хворого покращується, неврологічний дефіцит значно регресує. За словами фахівців, пацієнт буквально «оживає на голці». В районі на гіпертонічні хвороби хворіють 20 % населення, на сьогоднішній день на стаціонарному лікуванні перебуває 30 чоловік. Обґрунтовану тривогу викликає зростання серцево-судинної патології у молодих вікових групах населення, в тому числі випадків інфаркту міокарда (ІМ) та мозкових інсультів (МІ).


26.10.2011 15:01

Засідала медична рада
У Вижницькій центральній районній лікарні відбулося чергове засідання медичної ради району, в якій взяла участь заступник голови райдержадміністрації Тетяна Тирон. На порядок денний винесені наступні питання: про підсумки роботи лікувально-профілактичних закладів району за 9 місяців, про виконання районної програми протидії захворювання на туберкульоз. На засідання запрошувались головні лікарі Вашківецької РЛ, Берегометської МЛ, головні лікарі амбулаторій загальної практики сімейної медицини, працівники лабораторії по забору крові в районі. Діяльність галузі охорони здоров’я Вижницького району протягом 9 місяців 2011 року була спрямована на забезпечення стабільної роботи медичних закладів, зміцнення та модернізацію їх матеріально-технічної бази, удосконалення системи управління лікувально-профілактичними закладами, покращення якості обслуговування населення, забезпечення рівного доступу до медичних послуг, поліпшення стану здоров’я та продовження тривалості життя жителів району. В районі збережена мережа лікувально-профілактичних закладів: 23 ФАПів, 9 ЛАЗПСМ, 1 Вашківецька районна лікарня, 1 міська Берегометська лікарня та 1 ЦРЛ. Медичні працівники обговорили питання про виконання районної програми протидії захворювання на туберкульоз. Районний фтизіатр Наталія Мацюк проінформувала про використання загальноприйнятих методів виявлення туберкульозу: серед дорослого населення - флюорографічне обстеження, серед дітей – туберкулінодіагностика.


13.10.2011 14:34

В ЦРЛ пройшли відкриті конкурсні торги по закупівлі радіологічного цифрового флюорографа
У Вижницькі районній центральній лікарні засідав постійно діючий тендерний комітет з конкурсних торгів на закупівлю товару (цифрового флюорографа), а саме процедурою розкриття конкурсних пакетів. Комісія в складі заступників головного лікаря з медобслуговування населення району, з питань медсестринства, з лікувальної роботи, з економічних питань, медсестри наркологічного кабінету та бухгалтерів ЦРЛ, які взяли участь в процедурі розкриття та ознайомлення з пропозиціями конкурсних торгів на закупівлю товару. З 11, присутніми були тільки три представники фірм: товариство з обмеженою відповідальністю «Союз Медицини та Технології» Володимир Пеньковський м. Київ – устаткування медичне, хірургічне та ортопедичне (цифровий флюорограф), ТОВ «Медгарант» Олексій Осетров м. Київ – устаткування радіологічне цифровий флюорограф та ТОВ «Сінергус» м. Дніпропетровськ. Установлення препарату проводиться за рахунок організації з гарантією на 18 місяців. При придбанні даного апарату 50% рішення припадає на цінову політику товару, який надає учасник. Решта відсотків – на технічні умови, гарантії, транспортування, експлуатаційні, умови оплати, строки виконання договору та ін. В зв’язку з тим, що ціновий критерій розглядається першочергово до розгляду та прийняття рішення кінцевого вибору переможців взяли дві пропозиції від фірм «Медгарант» та «Союз Медицини та Технології». Комітет зобов’язаний протягом 20 робочих днів прийняти рішення про переможця та розмістити акцепт на «Віснику державних закупівель» (акцепт - розміщується безкоштовно на офіційному видавництві «Вісник»). Для ознайомлення запросили лікарів рентгенологів, порада та ті чи інші нюанси комісією були враховані.


25.03.2011 10:12

Зупинимо туберкульоз разом
З нагоди Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом фахівці центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вижницької районної державної адміністрації провели акцію по профілактиці туберкульозу. Акція проведена по організаціях, службах та установах району. Спеціалісти ЦСССДМ в коледжі прикладного мистецтва провели семінар-тренінг в ході якого студенти дізналися про цю хворобу, шляхи її передачі та способи запобігання через розповсюдження інформаційних буклетів. Як сказала директор ЦСССДМ Ж.Карлійчук: «Туберкульоз — інфекційне захворювання. Ця хвороба не має “адреси”, “посади”, не має “паспорта”, не розрізняє соціального статусу і однаково небезпечна для всіх. І в цьому, мабуть, найбільша її небезпека. Тому сьогоднішній день 24 березня Всесвітній День боротьби з туберкульозом був заснований для того, щоб закликати населення берегти власне здоров'я, дотримуватися здорового способу життя, не зловживати алкоголем, не палити. Власне тут немає нічого нового. Йдеться про елементарні речі, які запобігають виникненню хвороби». По вулицях м. Вижниця можна було споглядати як молодь спілкувалася між собою зі значками на грудях «Зупинимо туберкульоз разом». Наступного тижня, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації, в загальноосвітніх закладах району, проводитиметься інформаційно-просвітницькі заходи під гаслом «На шляху до подолання туберкульозу: від боротьби до повного викорінення».


Tеми