Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

09.03.2016 17:26

Вижничани відзначили 202-гу річницю від дня народження Тараса Шевченка урочистою ходою та мітингом |  Заходи

Сьогодні, 9 березня, в Україні відзначають 202-гу річницю від дня народження українського поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди у Вижниці відбулася низка заходів. Розпочалося відзначення урочистою ходою вулицями міста.

Заступник голови райдержадміністрації Клавдія Назаренко, заступник голови районної ради Сергій Вірста, Вижницький міський голова Олексій Чепіль поклали квіти до підніжжя пам’ятника Кобзарю.

Після відбувся урочистий мітинг за участі керівництва району, громадськості, учнів освітніх закладів міста.

Олексій Чепіль, розпочинаючи мітинг, відзначив важливу роль Тараса Шевченка у боротьбі за свободу та щасливе майбутнє України.

 «Нині в усіх куточках нашої держави вшановують пам'ять Великого Кобзаря, який відіграв важливу роль у боротьбі за свободу України та формуванні національної свідомості українців, - зауважив він. – Сьогодні слова Шевченка для нас є своєрідним дороговказом. Маємо пам’ятати їх і діяти за ними».

 «У ці березневі дні ми вшановуємо людину унікальних обдарувань – геніального поета, прозаїка, драматурга, художника, національного пророка Тараса Григоровича Шевченка, - сказала у вітальному слові Клавдія Назаренко. – Олесь Гончар писав: «Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, але він належить до тих людей-світочів, які є близькими і зрозумілими усьому людству і все людство пошановує цих людей, і цей пошанівок є їхнім безсмертям». – У цих словах правда про те, чому невмираючий дух поета і сьогодні, як і раніше, витає над Україною. У цих словах є правда про те, чому віще слово Великого Кобзаря і сьогодні сіє на народній ниві свої живі зерна оновлення. Сьогодні не все добре у нашій Україні, але доки живе Надія у нашій українській хаті, доти і живе віра в те, що на оновленій землі врага не буде супостата».

Також пригадала слова Шевченка, які нині є надзвичайно актуальними.

- Поки живе надія в хаті, нехай живе, не виганяй її.

Побажала всім надії та віри в те, що завтрашній день України буде вільним та незалежним.

Впродовж усього заходу лунали твори Шевченка у виконанні переможців районного конкурсу «Хвилююче слово Пророка», а саме: Кароліни та Вероніки Катеринчук (Багнянський СБК), Анастасії Козак (Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В. Шкрібляка), Марти Вадилюк (Чорногузівський СБНТД), Мар’яни Няйко (Лукавецький СБК), Віталія Шпанюка (Чорногузівський СБНТД). Відтак, начальник відділу культури райдержадміністрації Наталія Додяк привітала лауреатів конкурсу та вручила їм почесні грамоти відділу культури.

Насамкінець хор Вижницького територіального центру соціального обслуговування виконав кілька безсмертних творів Кобзаря.

Завершився мітинг спільним виконанням Гімну України. 

  • Автор:Вижницька РДА

Tеми