Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

17.02.2016 17:39

Обговорено проблемні питання лісової галузі |  Лісове господарство

Актуальні питання функціонування деревообробної галузі району обговорено сьогодні, 17 лютого, під час наради з керівниками лісозаготівельних підприємств та суб’єктами господарювання деревообробної галузі. Участь у нараді взяли виконуючий обов’язки начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Череватий, голова районної ради Михайло Андрюк, перший заступник голови райдержадміністрації Ілля Романюк, керівники правоохоронних органів, голови місцевих рад та представники громадських організацій.

Розпочинаючи засідання Михайло Андрюк зауважив, що лісова галузь є провідною, адже надає робочі місця жителям нашого району та забезпечує надходження до бюджетів усіх рівнів.

Підприємців, які здійснюють свою діяльність в деревообробній галузі проінформовано про зміни в податковому законодавстві, які вступили в дію з 1 січня 2016 року. Перший заступник начальника ДПІ у Вижницькому районі Валерій Додяк надав роз’яснення щодо особливостей функціонування спрощеної системи оподаткування, податку на доходи фізичних осіб та сплати єдиного соціального внеску.

Про охорону праці та соціальний захист працівників деревообробної галузі вів мову начальник відділення виконавчої Дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Вижницькому районі Омелян Семирозум. За його словами минулого року зафіксовано 5 нещасних випадків на виробництві, 1 з яких смертельний. Основними причинами травмування працівників є організаційні причини, тому важлива роль у профілактиці травматизму покладена на служби охорони праці підприємств, проведення ними інструктажів і навчання з охорони праці, перевірок технічного стану засобів виробництва тощо.

Найбільш дискусійним питанням наради стало обговорення роботи службових осіб, на яких покладено обов’язок охорони лісу від самовільних рубок та інших видів лісопорушень, а також участі громадських організацій у цьому процесі.

Як проінформував начальник слідчого відділу Вижницького відділення поліції Сторожинецького відділу ГУНП у Чернівецькій області Микола Гнатюк минулого року до Єдиного Державного реєстру судових рішень внесено 24 кримінальні правопорушення у лісовій галузі.

За словами заступника керівника Кіцманської місцевої прокуратури  Віталія Зварича необхідно активізувати роботу працівників лісової охорони на попередження скоєння злочинів у цій галузі.

В учасників наради виникали запитання щодо повноважень громадських організацій у виявленні та усуненні правопорушень у лісовій галузі.

За повідомленням Миколи Гнатюка при органах місцевого самоврядування діють громадські формування з охорони громадського порядку, які тісно співпрацюють з органами поліції, в тому числі і у виявленні незаконних рубок. Також громадські організації повинні повідомляти правоохоронні органи про випадки корупційних правопорушень у лісовій галузі.

Підбиваючи підсумки наради Ілля Романюк закликав органи місцевого самоврядування, правоохоронні органи, громадськість до конструктивної співпраці задля налагодження ефективної роботи, у межах чинного законодавства, у виявленні та усуненні правопорушень у лісовій галузі.

В свою чергу Роман Череватий зауважив, що керівництвом лісової галузі буде вжито заходи щодо покращення роботи лісової охорони та запевнив, що вони оперативно реагуватимуть на обґрунтовані повідомлення про порушення лісового законодавства.

  • Автор:Вижницька РДА

Tеми