Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

02.10.2014 21:44

На Вижниччині відзначили 25-річчя створення громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову» |  Урочисті заходи

Сьогодні, 2 жовтня, у Вижницькому краєзнавчому музеї за круглим столом зібралися колишні керівники та активісти «Народного руху України за перебудову», керівники політичних партій, громадських організацій, вчителі історії аби відзначити 25-ту річницю створення громадсько-політичної організації «Народний рух України за перебудову».

Зі словами вітання від районної влади виступили голова районної ради Олександр Гриндей та заступник голови районної державної адміністрації Клавдія Назаренко. Виступаючи перед присутніми Клавдія Назаренко відзначила важливість Народного Руху у становленні незалежної української держави. «Народний рух України за перебудову став без перебільшення, визначальним явищем у новітній історії України», - сказала вона. - Відтак, прийняття Верховною Радою України Постанови «Про відзначення 25-ї річниці створення громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову» свідчить про велике суспільне визнання всіх, хто долучився до Народного Руху у боротьбі за свободу та незалежність». Подякувала всім, хто причетний до створення «Народного Руху України за перебудову» та його діяльності на теренах Вижниччини.

Керівники влади району вручили подяки активістам організації.

З відеодоповіддю про історію громадсько-політичної організації виступив вчитель історії Вашківецької гімназії Олексій Попович.

Зі спогадами про створення організації в районі та проведення перших мітингів виступив Володимир Шкляр, перший голова Народного руху України за перебудову на Вижниччині. Про діяльність організації на теренах краю розповідав учасник Установчого з’їзду Народного Руху України за перебудову Володимир Клим. Також перед присутніми виступили голова громадської ради при райдержадміністрації Богдан Гришин-Грищук, керівник районної партійної організації Олена Акришора, голова районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Дмитро Никифоряк, голова Банилівського первинного осередку НРУ Георгій Мензак.

Виступи учасників засідання перепліталися з патріотичними піснями у виконанні вокальної групи Вокально-інструментального ансамблю «Смерічка».

В рамках заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх, хто загинув борючись за свободу та незалежність України.

Завершилося засідання спільним виконанням гімну Українських січових стрільців «Ой у лузі червона калина».

Фотосесія

  • Автор:Вижницька РДА
  • Джерело: сайт району

Tеми