Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

12.09.2014 13:29

На Вижниччині вперше відбулось зариблення місцевих річок струмковою фореллю |  Екологія

Вчора, 11 вересня, на Вижниччині відбулось зариблення струмковою фореллю місцевих річок Черемош та Виженка за участі першого заступника голови Вижницької районної державної адміністрації Іллі Романюка та представників ДУ «Рибоводний форелевий завод «Лопушно», Держрибагенства України, органу рибохорони, науково-дослідних установ.

Такий захід в районі проводиться вперше та має на меті збільшення кількості видів риб у річках на території Вижницького району, які є ідеальним середовищем для подальшого їх розмноження.

За словами Олексія Романа, директора ДУ «Рибоводний форелевий завод «Лопушно», в обов’язки заводу входить штучне розведення форелевих порід риб та вселення їх в державні водні об’єкти. Згідно з планом зариблення на 2014 рік заводом вирощено 40 тисяч цьогорічок струмкової форелі, яка зариблюється виключно в гірські річки Карпатського регіону. Цього дня в р. Черемош та Виженка було випущено 35 тисяч особин форелі струмкової середньою вагою 3 грами. Відтак, робота у цьому напрямку триває. Наразі завод працює над вирощуванням дунайського лосося та європейського харіуса, які занесені до Червоної книги України.

Ілля Романюк подякував всім, хто долучився до даного проекту та висловив надію на те, що надалі такі заходи проводитимуться щороку і найближчим часом місцеві річки будуть наповнені особливо цінною рибою – струмковою фореллю.

  • Автор:Вижницька РДА
  • Джерело: Сайт району

Tеми