Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

24.08.2014 17:04

На Вижниччині відзначили національне свято – День незалежності України |  Урочисті заходи

Сьогодні, 24 серпня, на Вижниччині відзначили національне свято – День незалежності. У день 23-ї річниці у всіх храмах району відбулася поминальна панахида за всіма, хто загинув виборюючи незалежність України, також у всіх населених пунктах відбулися покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків видатним діячам українського державотворення, борцям за незалежність України та урочисті збори. 

Зокрема, у районному центрі – місті Вижниця відбулося благодійне свято «З Україною в серці» за участі першого заступника голови обласної державної адміністрації Івана Рибака, голови районної державної адміністрації Михайла Андрюка, голови районної ради Олександра Гриндея, голів місцевих рад, депутатів, громадськості.

В рамках заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх, хто загинув виборюючи незалежність України.

Іван Рибак вітаючи присутніх зауважив, що цей День незалежності для нас є переломним та знаковим.

«22 роки поспіль ми святкували День незалежності, бо думали, що ми є дійсно незалежними. І лише відзначаючи 23-тю річницю незалежності нашої держави ми усвідомили істинну і справжню ціну незалежності. Ми зрозуміли, що для незалежності потрібна міцна і боєздатна армія. Ми зрозуміли, що сьогодні, економлячи кожен кубометр газу ми стаємо незалежними від Росії. Сьогодні ще не означає, що взявши інвестиції за кордоном і перейшовши на альтернативу російському газу ми станемо незалежними. Ми повинні самі, в своїх думках ставати незалежними».

«Наразі всі, від дітей до старшого покоління спільні у прагненні одного – миру. Сьогодні необхідно подякувати кожному військовому, який захищає територіальну цілісність держави, кожному волонтеру та всім, хто тут присутній за те, що надають посильну допомогу Збройним Силам України».

У своєму виступі керівник району Михайло Андрюк закликав всіх до єдності та взаєморозуміння.

«Українці впродовж віків виборювало своє право на вільне життя. І Проголошення незалежності реалізувало вікові прагнення українського народу до національного відродження і духовної свободи, відкрило шлях до економічного зростання та культурного піднесення. Мені б дуже хотілося, аби на сучасному етапі, коли Україні знову доводиться виборювати свою незалежність, кожен з нас збагнув, що нині основне – єдність, прагнення зробити все, аби на нашій святій багатостраждальній землі запанував мир і спокій, аби люди сіяли і ростили хліб, виховували дітей, сповна віддавалися улюбленій справі, проявляли терпіння, взаєморозуміння, взаємопідтримку, патріотизм. Маємо відкинути чвари і суперечки, маємо у складну годину горнутися серцем і душею до рідної України, захистити її від ворогів».

«Головним своїм завданням сьогодні вважаємо допомогу військовослужбовцям, які воюють на Сході. Хочу подякувати всім громадам району, депутатському корпусу за ту підтримку, яку ви надали та продовжуєте надавати для допомоги нашим військовим. Ми не зупиняємося, будемо всіма силами і надалі підтримувати наших вояків. Віримо і сподіваємося на мирне розв’язання конфлікту. Молимось за те, аби всі військові Вижниччини та всієї України, які сьогодні служать в АТО повернулися додому живими та здоровими».

Під час урочистостей Михайло Андрюк та Олександр Гриндей вручили Почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради військовим Вижниччини, які повернулися із зони АТО у відпустку, а військового Василя Проданюка було нагороджено медаллю «За мужність».

Зі словами вітання виступили також Олександр Гриндей, Олексій Чепіль, який вручив подяки репресованим та Олена Акришора.

В рамках відзначення свята також відбувся флеш-моб «Лист солдату», в якому воякам були передані листи, які написали діти Вижниччини.

Впродовж заходу звучали українські патріотичні пісні у виконанні вокальної групи Вокально-інструментального ансамблю «Смерічка», аматорського колективу «Банилівська толока», Іспаського чоловічого хору, студентки коледжу ім. Глієра Анастасії Фролової.

Урочистість, присвячену Дня незалежності України, завершив благодійний концерт, в якому взяли участь НААТ «Смеречина» та оркестру народних інструментів, зібрані кошти під час якого будуть передані воякам, які перебувають на сході держави.

  • Автор:Вижницька РДА
  • Джерело: сайт району

Tеми