Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

01.11.2013 15:41

95-річчя Буковинського віча відзначили на Вижниччині |  Урочисті заходи

Сьогодні, 1 листопада, на Вічевому майдані м. Вижниця відбулися урочистості з нагоди 95-ї річниці Буковинського віча, за участю голови райдержадміністрації Василя Ткачука, заступника голови районної ради Миколи Гайдука, Вижницького міського голови Олексія Чепіля, працівників служб, установ району, громадськості.

У виступах учасників святкування зазначалося, що 95 років тому наші краяни, на вічовому майдані раз і назавжди виголосили вимогу соборності, яку виборював народ Української держави. Саме в цей день Буковинське віче проголосило акт державного самовизначення українського населення Буковини і закликало до єдності нашого краю з матір’ю Україною.

Звертаючись до присутніх заступник голови районної ради Микола Гайдук привітав всіх з річницею Буковинського віча.

 «Ми гордимося і пишаємося, що до цієї події безпосередньо причетні жителі Вижниці та навколишніх сіл. В цей же день, паралельно з віче у Чернівцях, таке ж дійство відбулося і на березі річки Виженки, нині Вічевий майдан. Люди одностайно проголосували за Самостійну Соборну Україну».

За словами Миколи Гайдука, сьогодні перед українським народом стоїть не менш важливий та хвилюючий вибір - куди і яким чином далі рухатися сучасній Україні.

«Президент держави Віктор Янукович впроваджує новий шлях до Європи. Нам близький та зрозумілий цей шлях як дорога до кращого життя для нас та наших дітей», - сказав він.

На урочистостях було прийнято звернення до українського народу, Президента України Віктора Януковича і до керівників Європейського Союзу та держав-членів ЄС щодо сприйняття ідеї інтеграції України до Європейського співтовариства, як магістральний шлях розвитку нашого суспільства та держави. Прозвучав заклик підтримати зусилля Президента України, Верховної Ради та Уряду України на шляху до підписання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом та продемонструвати громадянську єдність і готовність втілювати євроінтеграційний курс України в своїх повсякденних справах на благо нашого суспільства.

З нагоди свята, для присутніх прозвучали українські пісні у виконанні Іспаського чоловічого хору та викладача Вижницької гімназії Михайла Пинзару. 

  • Автор:Вижницька районна рада
  • Джерело: Сайт району

Tеми