Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

03.04.2013 12:02

На Вижниччині відбувся перший районний конкурс народного гумору і сатири «Небилиці у Багні» |  Культура

За повідомленням відділу культури райдержадміністрації, 31 березня 2013 року в будинку культури села Багна,відбувся перший районний конкурс народного гумору і сатири «Небилиці у Багні», з метою відзначення Дня сміху та популяризації кращих творів гумору і сатири: жартівливих оповідок, гуцульських співанок та коломийок, виявлення творчих здібностей авторів та виконавців.

Фестиваль організований з ініціативи начальника відділу культури Вижницької райдержадміністрації Н. Додяк та проведений працівниками Вижницького районного будинку народної творчості та дозвілля (директор М. Ковалюк).

Гостей свята зустрічали народні музики під керівництвом Віталія Халуса та пригощали пампушками від щедрих багнянців.

Ведучі свята методисти РБНТД Наталія Шолєва та Ганна Ватаманюк запрошували на сцену гумористів зі всієї Вижниччини, які виступали в чотирьох номінаціях:

«Веселий щебетун» - де виступали 6 юних гумористів до 16 років;

«А я так фіглюю» - 12 майстрів гумористичного слова від 16 і старші;

«Я іду с полонини» - тут співали гуцульські співанки як молоді та і старші аматори сцени, серед яких педагог, краєзнавець, поет Ярослав Кузик з Карапчева, викладач Вижницького коледжу прикладного мистецтв, артист народного аматорського театру РБНТД Василь Малиш, ветерани праці: учасниця фольклорного колективу Мигівського СБНТД Василина Бойко, художній керівник Міліївського СБНТД Василь Овадюкта ін.

«Гуртом на сцені» - де театральне гумористичне мистецтво представили драматичні колективи сіл Лукавці (керівник В. Шевчук), Черешенька (кер. М. Дроняк), Велике (кер. В. Кулька), Багна (кер. Г. Чорней), народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Молодички-жартівнички» Чорногузівського СБНТД (кер. М. Ісопчук).

Приз глядацьких симпатій - Василь Малиш Вижницький РБНТД.

Свято не відбулося б без підтримки Багнянського сільського голови Василя Прощука, культпрацівників с. Багни Галини Чорней, Фрозини Бізінської , працівників Вижницького РБНТД Івана Чепуха, Миколи Сушинського та ін.

Активну участь у підготовці свята взяла родина Чорнеїв Галина та Юрій, директор Чорногузівського СБНТД М. Ісопчук та ін.

Основу свята гумору на Вижниччині підтримував гурт «Бесаги» народного аматорського театру Вижницького РБНТД у складі Романа Кукурби, Івана Григоряка та Олега Левка.

  • Автор:Вижницька РДА
  • Джерело: Сайт району

Tеми