Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

08.11.2012 17:39

На Вижниччині відбулася зустріч буковинського письменника Мирослава Лазарука зі студентами коледжу прикладного мистецтва |  Культура

День української писемності та мови – свято, яке традиційно відзначається в Україні 9 листопада. Цей день нинішнього року залишить яскраву сторінку для студентів коледжу прикладного мистецтва ім. В.Шкрібляка, адже на зустріч із ними запросили директора Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка, редактора «Буковинського журналу», члена Національної спілки письменників України, лауреата літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького, літературних - імені Дмитра Загула, Сидора Воробкевича, «Князь роси» імені Тараса Мельничука, міжнародної літературної премії «Карпатська корона» Мирослава Лазарука та його сина кандидата політичних наук, журналіста  Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії, поета Мар”яна Лазарука.

Студенти одягнули мальовничі вишиванки власного виробництва, розповідали про життєвий та творчий шлях буковинського поета, декламували вірші та уривки із п’єс «Видіння судної ночі» і «Дуель у божевільні». В аудиторії панувала невимушена атмосфера довір”я до Слова, яке звучало з уст Автора, взаємна відкритість, що спонукала митця слова відкривати себе читачам. Він роздумував уголос та іронізував, зокрема над тою тяжючою ще від радянських часів класифікацією на «видатних», «відомих», наголошуючи, що не вважає себе відомим, жартував, запрошуючи до «живого» спілкування, ставав надто серйозним, коли мова заходила про українську історію минулого століття... Автор багато коментував, інтерпретував власні твори, відповідав на численні запитання. Запитання стосувалися, передусім, творчості, а саме – творчого процесу. Начебто й завершилася зустріч, але спілкування тривало. Студенти влаштували письменникові своєрідну автограф-сесію. «Важливо подивитися кожному своєму читачеві в очі», – наголосив Мирослав Лазарук. Тож підписуючи власні книги, він продовжував відповідати на запитання.Захід минув цікаво і результативно. Заступник головирайдержадміністрації Тетяна Тирон подякувавши гостеві, висловила побажання і надалі практикувати такі зустрічі, адже у вихованні молоді так важливо своєчасно і вміло поєднувати, як сказав поет, «красиве і корисне». На згадкувід районної державної адміністрації подарувала книги місцевих авторів.

  • Автор:Вижницька РДА
  • Джерело: Сайт району

Tеми