Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

11.10.2011 17:59

Жительці Вижницького району вручено орден Княгині Ольги ІІІ ступеня |  Привітання

Голова Вижницької райдержадміністрації Василь Ткачук спільно з заступником голови районної ради Миколою Гайдуком  здійснили почесну місію в районі. Від найпершої особи України – президента Віктора Януковича, за дорученням губернатора краю Михайла Папієва вручено Орден Княгині Ольги ІІІ ступеня згідно з указом президента України від 23 серпня № 845, знаній у нашому краї вишивальниці, заслуженому майстру народної творчості України, члену Національної спілки майстрів народного мистецтва, лауреату багатьох премій і фестивалів, автору мистецьких книг Олені Онуфріївні Гасюк жительку м. Вижниця, яка минулого літа зустріла 90-літній  ювілей свого життя.

Народилася мисткиня у селі Дихтинець. Навчалася, а потім викладала у Вижницькому коледжі декоративно-прикладного мистецтва. 

Увага до її творчості окрилювала майстриню, яка здобула визнання не один десяток літ, тому заслужила шану і вдячність людську. Скажімо, тільки почесних грамот та дипломів, разом із престижними нагородами не лише в Україні, але й за кордоном, у неї набереться понад сотню. 500 примірників альбому, виданого кілька років тому видавництвом «Черемош». У новому виданні «Художнє вишивання» зібрано майже 290 орнаментів і понад 100 різних технік вишивання. Володіючи неабияким життєвим і професійним досвідом, Олена Онуфріївна збагатила рідну культуру новими орнаментальними зразками. Ті твори неодноразово знаходили загальне схвалення на персональних виставках, що відбувалися в Сучаві, Чернівцях, Коломиї, Києві, Москві тощо, викликали захоплення в Ізраїлі, Аргентині, США, Канаді, Росії, Німеччині, Польщі… Вижни чани  твердять, що на терені української культури портрети Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ольги Кобилянської, Юрія Федьковича, Сидора Воробкевича, Івана Франка та інших велетів українського духу Олена Гасюк вишила найкраще. А якщо говорити відвертіше, то Олена Онуфріївна Гасюк на буковинському мистецькому видноколі була і залишиться своєрідною візитною карткою.

  • Автор:Вижницька РДА
  • Джерело: Сайт району

Tеми