Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

27.04.2011 09:26

Чорнобильський дзвін пробиває - 25 |  Слово на спомин

В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року, коли над квітучою Україною здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Проте Чорнобиль і досі є незагоєною раною.

Сьогодні у Вижницькому районі відбувся мітинг-реквієм пам’яті про загиблих внаслідок Чорнобильської трагедії за участю керівництва району, учасників і постраждалих унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, вдів померлих ліквідаторів, активу громадських організацій, представників трудових колективів, учителів та школярів загальноосвітніх навчальних закладів. Перший заступник голови Вижницької районної державної адміністрації О.Ванзуряк та заступник голови районної ради М.Гайдук зауважили, що Чорнобиль, більшою чи меншою мірою, торкнувся кожного з нас. Адже якби не аварія, то не було б настільки скалічених доль і стільки хвороб. А якби не люди, які пожертвували собою, щоб ліквідувати наслідки аварії, то не було б і всіх нас. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Чорнобиль був, є і буде, а тому згадувати про нього потрібно не лише раз на рік, а робити це постійно. Бо, що б там не було, але ми всі маємо пряме відношення до трагедії. І відлуння Чорнобильських дзвонів буде чути ще не одне покоління. Учасників Чорнобильської трагедії  нагородили почесними грамотами та грошовими винагородами, а загиблих, вшанували хвилиною мовчання. По закінченню мітинга-реквієм учнями представлена літературно-музична композиція «Ви з нами – герої Чорнобиля».

Цього ж дня, в населених пунктах Вижницького району, головами міських, селищної, сільських рад проведені зустрічі з учасниками та постраждалими внаслідок аварії на ЧАЕС. В навчальних закладах району відбули уроки пам’яті, а у храмах району дзвони тужливо дзвеніли за загиблими.

Tеми