Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

01.03.2011 16:52

Навчально-тренувальні збори |  Туризм

На Вижниччині відбулися навчально-тренувальні збори рятувальників гірських пошуково-рятувальних загонів Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку і рятування туристів МНС України. Протягом трьох днів рятувальники підвищували свою професійну майстерність, відпрацьовували навики надання першої долікарської допомоги, практикувалися у транспортуванні умовно-потерпілих на гірськолижних трасах, проводили профілактичну роботу з відпочиваючими.

Сніжна погода, що спостерігається останніми днями викликає не лише радість туристів, а й серйозне занепокоєння рятувальників. Адже подорожі саме в цей час - у кінці зими - на початку весни є досить небезпечними. Снігові маси, що зібралися за зиму під дією тепла перенасичуються вологою, послаблюється їх зчеплення з підстилаючою поверхнею, при різких змінах температур та випадінні свіжого снігу утворюються снігові «дошки», що може призвести до сходження снігових лавин. Гірськолижні схили Чернівецькій області та й загалом територія Буковини, на щастя, є цілком безпечною але на Закарпатті та сусідній Івано-Франківщині у горах щороку гинуть люди.

Дотримання елементарних порад рятувальників дозволить уникнути не лише неприємностей, а й, можливо, врятує життя необачних туристів:

1. Утримайтеся від походів у гори після сильних снігопадів та при різких змінах температури, наприклад, при раптових відлигах після морозної погоди.

2. Перед походом чи сходженням на карпатські вершини дізнайтеся телефони найближчих пунктів гірської пошуково-рятувальної служби. Поцікавтеся у них про лавинну небезпеку, погодні умови та інші особливості майбутньої подорожі. Обов’язково повідомляйте рідних, друзів та рятувальників про маршрут подорожі та терміни повернення.

3. Вирушаючи в гори, потурбуйтеся про спорядження та відповідний одяг. Долаючи лавинонебезпечні ділянки необхідно мати при собі лавинні мотузки яскравого кольору завдяки яким можна швидко відшукати людину, яка потрапила в снігову лавину.

4. При захопленні сніговою лавиною, необхідно зробити все, щоб утриматися на її поверхні (звільнитись від вантажу, намагатись рухатись вгору, рухи як при плаванні); якщо ні, то потрібно намагатися закрити обличчя курткою, щоб створити повітряну подушку.

І завжди пам’ятайте, що в разі небезпеки завжди можна звернутися за допомогою до рятувальників.

  • Автор:Вижницька РДА

Tеми