Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

16.03.2010 11:33

ТУРИСТИЧНИЙ СЕЗОН НА ВИЖНИЧЧИНІ НЕ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ НІКОЛИ! |  Туризм

Вдале географічне розташування, унікальні природні багатства в поєднанні з самобутнім побутом та культурою місцевих жителів дозволили Вижницькому району стати одним з найпривабливіших куточків Буковини. Тому й приїздять сюди на відпочинок численні туристи. І коли б не приїхали туристи взимку чи влітку, насолодитися спокоєм чи в пошуках екстриму – вони завжди повертаються додому задоволеними. Чимала заслуга в цьому власників осель де зупиняються туристи.

Розвиток сільського зеленого туризму на Вижниччині відзначив своєрідний ювілей – 10 років тому відкрито заговорили про можливість приймання туристів у власних оселях, були проведені перші семінари для господарів, утворена районна спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму. З того часу спільними зусиллями влади, громадських організацій та власників осель зроблено чимало. У районі діє 29 осель де приймають туристів. Переважно це жителі Виженки, Чорногузів, Мигове. Саме для них і проводилися семінари-навчання в рамках проекту «Створення передумов для впровадження кластерної моделі розвитку СЗТ на Буковині». Головною метою проекту є покращення соціально-економічного стану сільських громад через стабільний динамічний розвиток сільського зеленого туризму.

Даний проект здійснюється за співфінансуванням Німецького Товариства Технічного Співробітництва (GTZ), його партнерами є Управління культури та туризму Чернівецької облдержадміністрації, державні та громадські установи краю. Своєрідним підсумком майже піврічної роботи по реалізації проекту у нашому районі став круглий стіл представників райдержадміністрації, податкової інспекції, туристичних структур, власників осель, журналістів. Кращими слухачам були вручені відповідні сертифікати про проходження навчання та наполегливу роботу. Була презентована «Збірка-порадник щодо організації сільського туризму», яка стане в нагоді як досвідченим ґаздам так і початківцям, які вирішили зайнятися сільським зеленим туризмом.

Керівник проекту Марина Коняк відзначила вижниччан за активність, та зауважила, що розвиток сільського зеленого туризму позитивно позначається на підвищенні якості життя на селі, створенні додаткових робочих місць, збереженню рекреаційних зон, відродженню народних ремесел та традиції, підвищенню загальної культури місцевого населення. Розвиток сільського туризму, як і розвиток будь-якого виду підприємницької діяльності, може стати додатковим прибутком у бюджетах обласного та місцевого рівня. Можливо, саме тому всі зусилля спрямовані на розвиток сільського зеленого туризму знаходять підтримку в керівників району Олександра Гриндея – голови Вижницької районної державної адміністрації та Юрія Никифоряка – голови районної ради.

І хоча зимовий сезон вже закінчився, господарі готують свої оселі до прийому нових туристів – незабаром літо!

Tеми