Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Вижницький район

Новини

22.12.2009 15:08

Пенсійний фонд України з 1 січня 2010 року змінює порядок та форму подання звітності! |  Різне

Пенсійний фонд України з 1 січня 2010 року, для оптимізації системи звітності, запроваджує новий   порядок звітності  до  органів  Фонду. Замість подачі щомісячного розрахунку сплати страхових внесків (Додаток 23) та щорічних даних до системи  персоніфікованого  обліку запроваджується єдиний звіт страхувальника до Пенсійного  фонду,   який  включатиме  персональні дані про осіб та відповідні розрахунки страхових внесків, які страхувальник повинен сплатити.

Новий Порядок формування та подання страхуваль­никами звіту щодо сум нарахованих внесків на загально­обов'язкове державне  пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України затверджено постановою прав­ління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 № 26-1, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 24.11.2009, №1136/17152.

Звітність до органів Пенсійного фонду за період починаючи з 1 січня 2010 року для різних

категорій страхувальників подається на різних умовах:

·               роботодавці та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників подаватимуть звіти щомісяця (в т.ч. по персоніфікованому обліку) до 20-го числа, за попередній календарний місяць (згідно з додатком 4 Порядку), перший звіт відповідно до нового Порядку необхідно буде подати в лютому за січень 2010 року;

·               фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування, особи, які забезпечують себе роботою самостійно подаватимуть звіт один раз на рік до 1 квітня, за попередній календарний рік (згідно з додатком 5 Порядку); перший звіт відповідно до нового Порядку необхідно буде подати до 1 квітня 2011 року за 2010 рік.

Страхувальники, у яких кількість застрахованих осіб більше десяти, обов'язково подають звіт і в паперовому, і в електронному вигляді. Подання звіту з використанням електронно-цифрового підпису дає право страхувальнику не подавати додатково його в паперовому вигляді.

Звіт повинен подаватись в повному обсязі. В разі неподання однієї із необхідних таблиць звіт не приймається. В Порядку для всіх категорій страхувальників визначено, які таблиці необхідно подавати.

Подання звітності за звітні періоди до 1 січня 2010 року регулюється нормативними актами, які діяли до 1 січня 2010 року.

Починаючи з лютого 2010 року, у зв'язку з одночасним поданням річної звітності за 2009 звітний рік і щомісячної - за 2010 рік, передбачається велике навантаження і на бухгалтерів, і на спеціалістів Пенсійного фонду. Звертаємося до бухгалтерів з проханням подати річний звіт до системи персоніфікованого обліку за 2009 рік до 10 лютого 2010 року.

За додатковою інформацією звертатись за телефоном 2-14-92 та 2-31-43.

  • Автор:Управління ПФУ в Вижницькому районі

Tеми