Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Великий Кучурів (Сторожинецький район)

Новини села

19.11.2014 09:16

КОТЕЛ НЕ ТАКИЙ, ЯК У ВСІХ |  Діяльність органів місцевого самоврядування

Новий піролізний котел для обігріву приміщень в осінньо - зимовий період нещодавно встановили у дошкільному навчальному закладі “Перлинка”, що у Великому Кучурові. Його перевага у т ому, що у працює на твердому паливі (дровах) і залишається дуже мало відходів. Коефіцієнт корисної дії - доволі високий. До всього ж працюватиме не на природному газі, ціна на який зросла, а на тому, що дарує навколишня природа. А виробники котла - тернополяни.
- Тепер він коштує дуже дорого, а тоді, два роки тому, за нього заплатили втричі менше, - розповідає заступник сільського голови Марія Цуркан. - Основна сума- 86 тисяч гривень - надійшла від проекту ЄСПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - 2”. Згідно з відповідною угодою були й інші меценати - 56 тисяч гривень виділила сільська рада і 20 тисяч гривень - товариство з газифікації населеного пункту “Мрія”. Ми реконструювали колишнє приміщення школи під дитячий садочок і хотіли вже одразу встановити саме цей котел. Як пересвідчились, він себе виправдовує, адже у садочку у всіх групах і підсобних приміщеннях нині тепло. А це основне, що потрібно взимку вихователям та їхнім маленьким вихованцям.
Отже, великокучурівці мали що показати учасникам обласного семінару, тема якого - “Енергозберігаючі заходи в дошкільному навчальному закладі “Перлинка”, влаштування опалення і придбання котла”. У заході взяли участь і виступили голова районної державної адміністрації Ярослав Бартош, голова районної ради Катерина Гуцуляк, очільники влади та їхні заступники з інших районів області, керівники та спеціалісти управлінь освіти, сім’ї, молоді та спорту. А організатором виступив координатор системи ПРООН у Чернівецькій області Михайло Олійник.
В актовому залі, після оглядин садочка, усі зібралися, щоб обговорити побачене.
Фахівці представили результати дворічної роботи щодо реалізації проекту ЄСПРООН, наголосивши, що за час дії програми вони встигли реалізувати 24 проекти у шести райнах, сім проектів з відтворення методології у двох районах та шість проектів з енергозбереження у п’яти районах. До речі, аналогічні піролізні котли також встановлені у ДНЗ сіл Остриця та Молниця Герцаївського району.
- Головне у згаданих проектах не стільки дати щось готове чи реконструювати, справжня ціль - залучити громаду до спільної роботи, навчити об’єднуватися довкола спільної мети, прищепити рефлекс мобілізації людських ресурсів на рівні села, району, - розповідає Михайло Олійник. - Наше завдання - формувати чітке розуміння у громади, що успіх кожної спільноти - це загальний успіх та перспектива області в соціально-економічному розвитку загалом.
Як висновок, фахівці радять прийняти обласну програму підтримки мікропроектів, укомплектувати оргтехнікою районні ресурсні центри, організувати поїздки керівників районів та галузевих спеціалістів на ті об’єкти, де вже виконано комплекс робіт щодо енергозбереження.
Відрадно, що прикладом енергозбереження та енергоефективності у закладах освіти у сільській місцевості став Великокучурівський садочок.

  • Автор:Емілія СЛЮСАР.
  • Джерело: "Рідний край" від 14.11.2014