Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Великий Кучурів (Сторожинецький район)

Новини села

15.10.2014 10:18

У ВЕЛИКОМУ КУЧУРОВІ ТА КОСТИНЦЯХ ВІДКРИТО ЗАТИШНІ ГРУПИ ДЛЯ 145 ДОШКІЛЬНЯТ |  Життя територіальних громад

ДИТСАДОК ДЛЯ 115 ДІТЕЙ ВІДКРИЛИ У ВЕЛИКОМУ КУЧУРОВІ


У Великому Кучурові проживає близько 800 дітей дошкільного віку. Сімдесят п’ять із них відвідують дитячий садочок «Малятко», який відкрили наприкінці 2006 року (до цього часу власного дошкільного закладу на території села не було). Та і цей ДНЗ нині переповнений, бо розрахований на 60 дітей. Тож, на черзі у дитсадок досі перебували майже двісті дітей.
Щоб вирішити цю проблему, у 2010-му році розпочали реконструкцію під ДНЗ колишнього приміщення Великокучурівської школи. За чотири роки на проведення цих робіт витратили майже 4 мільйони гривень. З них понад 1 мільйон 260 тисяч гривень виділили з районного бюджету, 2 мільйони 355 тис. грн. - з бюджету сільської ради. Ще 300 тисяч гривень надали у вигляді спонсорської допомоги батьки вихованців дитсадка, 35 тисяч гривень - громадська організація «Мрія», яка діє у Великому Кучурові. А енергозберігаюча котельня була споруджена за рахунок участі громади в одному з проектів ПРООН.
Так, спільними зусиллями районної влади, органу місцевого самоврядування, батьків та меценатів був добудований дошкільний навчальний заклад «Перлинка». Цього понеділка він відкрив свої двері для 115 дітей, які навчатимуться у чотирьох вікових групах.
- Схиляю голову перед батьками, вихователями та всіма, хто долучився до перетворення зруйнованої будівлі старої школи у сучасний дитсадок з комфортними умовами перебування малят, - зауважив під час відкриття ДНЗ голова райдержадміністрації Ярослав Бартош. - Ця неймовірна згуртованість і злагода є прикладом того, як повинна працювати влада, громада та сільська рада. Обіцяю на цьому не зупинятися - будемо долучатися до облаштування території ДНЗ, вирішувати питання про відкриття додаткових груп у корпусах, які розміщені поряд з основним приміщенням, на ще 30 місць. Також невдовзі свої двері для понад 100 дошкільнят відкриє дитсадок у Старій Жадові, для більше сорока - у Чудеї...
- Сьогодні пишеться ще одна сторінка в історичний літопис такого гарного, села як Великий Кучурів, - додала голова районної ради Катерина Гуцуляк. - Колись дітки, яких ви привели до дошкільного навчального закладу, будуть читати про ці події в книжках з історії села. Горда за вас і пишаюся вами, вашою працею і здобутками. Український народ - воістину героїчний. Наші хлопці, в тому числі з Великого Кучурова, оберігають нашу державу, її територіальну цілісність і суверенітет. А ви є воістину героїчними тут, в тилу, бо ви будуєте, майструєте, розбудовуєте село. І разом ми - і ті, що на передовій, і ті, що в тилу - непереможні. Ми обов’язково збудуємо незалежну квітучу державу, в якій щасливо і радісно будуть жити наші діти та онуки.
До вітальних слів з нагоди урочистого відкриття Великокучурівського дошкільного навчального закладу приєдналися радник голови облдержадміністрації Віктор Затірка, керівник обласного ресурсного центру громад Михайло Олійник, Великокукучурівський сільський голова Микола Єричук та інші.
-  14 років приміщення, в якому колись знаходилась Великокучурівська ЗОШ, пустувало, - підкреслила завідуюча ДНЗ «Перлина» Сільва Осипчук. - Чотири року тому на сесії сільської ради прийняли рішення реконструювати його під ДНЗ. Генеральним підрядником обрали ПП Олександра Григорчука, який, як на мій погляд, чудово справився з поставленим завданням, не зважаючи на те, що тривалий час працював, як то кажуть, «у борг». Ми провели батьківські збори, під час яких, жителі села вирішили взяти під особистий контроль продовження реконструкції будівлі. Батьки не лише здавали власні кошти, але й трудилися на будові з 5 години ранку і до пізньої ночі. Спільними зусиллями зуміли облаштувати чотири просторі ігрові кімнати, великі спальні, актовий зал тощо. Низький уклін батькам вихованців та іншим небайдужим жителям села.
Всіх, хто долучився до відкриття ДНЗ, нагородили спільними почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради і подяками.
 
 
 
 


СВЯТО, НА ЯКЕ ЧЕКАЛО ВСЕ СЕЛО

У вівторок у Костинцях відбулася радісна і довгоочікувана подія: відкриття навчально - виховного комплексу. В урочистостях взяли участь і виступили заступник керівника апарату обласної державної адміністрації Олександр Шкурідін, голова райдержадміністрації Ярослав Бартош, заступник голови районної ради Іван Патарак, начальник управління освіти, сім'ї, молоді та спорту Андрій Гакман.
На подвір'ї навчального закладу на урочисту лінійку вишикувалися учні молодших класів зі своїми класоводами, їхні батьки та сельчани. Усі по-святковому одягнені, у вишиванках, з піднесеним настроєм, адже того дня тут відбувала подія, яка є незабутньою і загальнородинною.
Гостинно, з хлібом - сіллю, дівчата у народних українських костюмах зустрічають запрошених. Звучить гімн України. До присутніх звертається Олександр Шкурідін:
- Відкриття навчально-виховних комплексів є одним із пріоритетів органів виконавчої влади: освіти. Ми гордимося тим, що саме у вас відкривається ще один НВК. Тож, ЗО дітей - дошкільнят матимуть можливість навчатися у чудових класах і кабінетах, оснащених сучасною технікою та навчально-методичною базою. У першу чергу щиро дякую усім тим, хто долучився до організації і підтримки створення цього прекрасного храму науки. Органи виконавчої влади на Буковині ставлять перед собою мету: не тільки будували нові приміщення, але й реконструювати і капітально ремонтувати уже існуючих.
Виступаючий також подякував педагогічному колективу за невтомну працю, батькам побажав злагоди у родинах і мирного неба над головою.
Відтак до мікрофону запрошують Ярослава Бартоша, який, зокрема, сказав:
- Надзвичайно приємно сьогодні відкривати двері цього ошатного приміщення для малят. Тут, комфортно, затишно й створено усі належні умови, щоб вони могли навчатися та розвиватися.
Очільник виконавчої гілки влади у районі зазначив, що нинішня подія є визначною для життя села, адже засвідчує про те, що воно розвивається, а, отже, у нього є майбутнє.
Ярослав Бартош не залишив поза увагою й нинішню складну ситуацію у країні. За його словами, кращі сини нашої держави воюють на сході України, відстоюючи її незалежність та цілісність. У зоні проведення антитерористичної операції перебуває і шість жителів Костинців. Отже, як наголосив виступаючий, переживаючи найскладніший період в історії нашої країни, ми повинні плекати у собі дух патріотизму й прищеплювати його дітям. Вітальні слова для присутніх на заході прозвучали й від Івана Патарака, який разом із Ярославом Бартошем за високий професіоналізм, сумлінне виконання своїх обов'язків та з нагоди відкриття навчально-виховного комплексу спільними грамотами райдержадміністрації та районної ради нагородили Масіян Світлану - заступника директора НВК з навчально-виховної роботи, Бізерко Галину - вихователя дошкільної групи, Доскалюк Людмилу -керівника гуртка, Коляску Григорія - завідуючого господарством, Петра Медвідя - голову батьківського комітету та Світора Василя - робітника товариства "Агробудсервіс наладка".
Прозвучали вітання та подяки усім причетним до такої радісної події й від директора НВК Владислави Божескул та голови батьківського комітету Петра Медвідя. Відтак Ярослав Бартош під гучні аплодисменти учасників заходу вручив символічний ключ керівнику цього навчального закладу і всі разом гості перерізали червону стрічку.
Гостинно просимо!
Наймолодші члени великої шкільної родини справили новосілля.  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА., Емілія СЛЮСАР. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ.
  • Джерело: "Рідний край" від 10.10.2014