Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Великий Кучурів (Сторожинецький район)

Новини села

05.09.2014 15:12

У День знань у Великокучурівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, як і у всіх школах району, відбувся збір коштів для поранених військових |  Патріотична робота

Акцент - на підтримці української армії

-  Ця акція - не одноденна, - зауважив у виступі у День знань директор Великокучурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сергій Мінтенко. - Вона триватиме доти, доки в цьому буде потреба. Також 4 вересня ми організуємо у школі благодійний ярмарок, під час якого діти продаватимуть за символічну плату роботи, які вони виготовили власноруч (печиво, вибори з бісеру тощо). А вилучені кошти надійдуть на потреби наших військовослужбовців.
Додамо, що у червні цього року у Великокучурівській ЗОШ І-ІІІ ступенів зібрали близько 10 тисяч гривень на допомогу українській армії. А у липні директор навчального закладу С. Г. Мінтенко взяв участь у масовому заході «Молитва за Україну», який ініціювали і провели у сільському будинку культури представники протестантської общини, і був членом комітету з розподілу благодійних коштів, зібраних на потреби військових. Тоді до благодійної скриньки жителі села вкинули близько 30 тисяч гривень. Частково їх вже розподілили для місцевих жителів, які беруть участь в АТО, а ще 15 тисяч - планують використати на ці цілі згодом.
- Наші кращі сини сьогодні зі зброєю в руках захищають цілісність та суверенітет нашої держави, - зауважив на урочистій лінійці у День знань голова райдержадміністрації Ярослав Бартош. - Ми - на своїй землі. Але до нас прийшли некликані гості, бандити. І український народ зобов’язаний зупинити ворога, не дати йому прийти і до нашого краю. Важко собі уявити, що сьогодні дві області України не мають можливості провести урочистості з нагоди першого дзвоника, що багато учнів не можуть сісти за парти, а випускники - отримати атестати і вступити у вищі навчальні заклади. Благодійна акція зі збору коштів для української армії, яку оголосили у школах Підгір’я, є символічною. Адже важливо, насамперед, не те, яку суму батьки та вчителі пожертвують на потреби військових, а те, що таким чином ми проявимо свою позицію та співпереживання нашим захисникам. А побажання та листи, які учні напишуть на першому уроці, малюнки, ми надішлемо на передову, щоб підняти дух воїнам, вселити віру у перемогу. Вони надзвичайно чекають на підтримку.

Вперше за десятиліття - три класи першокласників
Цього року поріг Великокучурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів переступили 632 учня. Шістдесят шість із них - вперше в житті. А ще вперше за останнє десятиліття першокласники не вмістилися у два класи, а навчатимуться у трьох. Три класи є і у випускників - одинадцятикласників. Загалом, у школі налічується 24 класи. Збільшення кількості учнів спричинена також тим, що у стіни навчального закладу просяться діти з інших сіл: Тисовця, Годилова, інших. Учиться у Великокучурівській ЗОШ і школяр з обласного центру. І такій тенденції ніхто не дивується: школа - сучасна, умови для навчання - добрі, а згідно з законодавством учні мають право обирати заклад, де навчатимуться…
- Так, до початку нового навчального року ми підготували всі класні приміщення, облаштували «з нуля» додатковий клас для першокласників, - повідомив С. Г. Мінтенко. - До проведення цих робіт долучилися і батьки, і вчителі, і учні. Також ми здійснили частковий ремонт фасаду, облицювали закарпатським каменем колони. За допомогою батьківських внесків замінили вхідні двері та ті, які знаходяться у вестибюлі, на металопластикові. Також плануємо замінити вікна у спортивній залі. Вже частково оббили вагонкою сходові майданчики, плануємо продовжити такі роботи. Загалом, на все затратили близько 100 тисяч гривень.
За три роки, які Сергій Мінтенко перебуває на посаді директора, Великокучурівська ЗОШ змінилася до невпізнання. Вчителі розповідають, що коли Сергій Георгійович вперше переступив поріг школи, нагального вирішення потребували багато проблем, хоч будівля навчального закладу є, порівняно, новою (була здана в експлуатацію у 1996 році). Але в закладі не було обладнане водовідведення. Цокольний поверх, підвали під час опадів підмокали, обсипалася штукатурка зі стелі та стін. Крім того, через те, що старі вікна пропускали у приміщення холод, температура повітря у класах не перевищувала 13 градусів. Тому першочергово вирішили проблеми з водовідведенням та замінили протягом двох років понад 200 вікон. Також завдяки фінансуванню з районного бюджету замінили опалювальні котли, які були саморобними, не сертифікованими. Вже другу зиму у навчальному закладі будуть використовувати новий енергозберігаючий котел, який дуже ефективно працює на дровах, що значно дешевше за газ. Таким чином досягли того, що температура у класах піднімається до 20-23 градусів.
Вирішили і проблему водозабезпечення. За кошти з райбюджету на території школи викопали криницю і підвели воду. Її запасів вистачає як для санітарних, так і для харчових потреб. А ще керівництво ЗОШ подбало про безпеку школярів, побудувавши 400 метрів огорожі за кошти з районного бюд-жету та батьківських внесків. Це питання -особливо актуальне, адже школа знаходиться біля центральної дороги, де є великий потік транспорту.

Батьки мріють придбати мультимедійну установку та інтерактивну дошку
- Двічі на рік ми проводимо загальношкільні батьківські збори, які відвідує по 250-300 батьків. Всі вони - дуже ініціативні, - зауважує Сергій Мінтенко. - Під час останнього зібрання ми звернулися до батьків з пропозицією у цих складних умовах економити кошти для інших потреб, адже основні проблеми у навчальному закладі вже вирішили. Але вони виступили з ініціативою й надалі розбудовувати навчальний заклад, зокрема, побажали покращити матеріально-технічну базу, придбавши ще одну мультимедійну установку та інтерактивну дошку. Це потрібно для того, щоб зацікавити дітей до навчання.
Після закінчення урочистостей з нагоди першого вересня голова РДА Ярослав Бартош побував і у Годилівському НВК, де представив педагогічному колективу нового директора - Людмилу Настасійчук та побажав вчителям злагодженої і плідної співпраці. Зазначимо, що під опікою у навчально-виховному комплексі нині перебуває 305 дітей, з них - 30 дошкільнят та 33 першокласники.


  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ.
  • Джерело: "Рідний край" від 05.09.2014