Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Великий Кучурів (Сторожинецький район)

Новини села

10.09.2012 11:19

Найбільше село на Підгір’ї відзначило 590-річчя |  Громадське життя

Одеса, Київ, Харків, Львів
Величніші міста.
А я завжди є гордий тим,
Що родом із села.
І де б я, друзі, не бував,
Не бракувало слів.
Я келих гордо підіймав
За рідний Кучурів.
За отчий дім, за цю красу,
Що Богом нам дана.
Я до людей любов несу,
Що родом із села.
(…) Що нам Нью-Йорк
чи Лондон, чи Москва?
Нам не бракує гарних слів.
У нас завжди є честь своя
І наш Великий Кучурів.


Такий вірш-присвяту рідному селу подарував колишній Великокучурівський сільський голова, котрий свого часу очолював у обласному центрі головне управління юстиції, який ще й до всього поет, автор збірки „Перед полуднем віку”, Іван Сушинський. Цей вірш, приурочений рідному селу він вперше оприлюднив під час ювілейного концерту з нагоди 590-річчя Великого Кучурова. У виступі також зазначив: “У якому б куточку України не перебував, завжди стверджував: є три найкращі населені пункти в Україні: Київ, Львів та… Великий Кучурів. Після цих слів більшість співрозмовників здивовано запитували: “А що то за такий населений пункт - Кучурів?”.
Привітали односельчан із ювілеєм і нинішній сільський голова Микола Єричук, і колишній, а нині в. о. начальника головного управління юстиції ОДА, Мірча Беженар.
Вітальні слова для жителів Великого Кучурова линули і від шанованих гостей: голови обласної ради Михайла Гайничеру, голови районної ради Петра Брижака, заступника голови райдержадміністрації Івана Петращука, кандидатів у депутати Верховної Ради України Степана Спіжавки та Руслана Мельника (він же - нині депутат обласної ради).
-  Великий Кучурів має потужний економічний потенціал, - зазначив у виступі Михайло Гайничеру. - Тут працює багато приватних підприємців та підприємств, які поповнюють місцевий та державний бюджети, створюють нові робочі місця. Надіюсь, з часом кількість представників малого та середнього бізнесу збільшуватиметься і у Великому Кучурові знайдуть роботу навіть жителі інших населених пунктів Буковини та обласного центру.
-  Розквіт Великого Кучурова - багато у чому заслуга його людей, - додав Петро Брижак. - Тут - дуже працьовита, ініціативна громада. Про їхнє вміння прийти на допомогу у важкі часи усі довідалися, коли у Великий Кучурів спіткало
лихо - повінь у 2010 році. Завдяки злагодженій співпраці сельчани провели газифікацію, покращили умови перебування хворих у лікарні, учнів - у загальноосвітній школі, дітей - у дитсадку. Щороку зростає і кількість населення села. Нині у Великому Кучурові проживає 118 (!) багатодітних сімей. Тому можемо з впевненістю сказати, що Великий Кучурів - справді великий серед інших населених пунктів нашого краю. І не тільки за кількістю жителів.
Представники влади району нагородили спільними грамотами районної ради та райдержадміністрації  за сумлінну працю, високий професіоналізм та активну участь у громадському житті краю головного лікаря Великокучурівської сільської дільничної лікарні, депутата районної ради Валерію Кваснюк, директора Великокучурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сергія Мінтенка, директора Годилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Івана Палагнюка та голову Великокучурівського сільського споживчого товариства, депутата районної ради Ганну Цікал. Почесними грамотами та подяками відзначив жителів села і Великокучурівський сільський голова Микола Єричук.
Згодом розпочався святковий концерт. І неабиякий... Його масштабом зміг би похизуватися і районний, і обласний центри. На сцені виступали на доволі пристойному рівні, а в багатьох випадках неперевершено співаки, гурти та хореографічні колективи, більшість з яких - вихідці з Великого Кучурова.
Серед виконавців можна було побачити і почути оперного співака, переможця 6-го сезону телепроекту „Шанс” Віктора Мельника, лауреата музичного конкурсу „Червона Рута” Богдану Цюрупу, голосистих співаків Катерину Баран, Марину Дем’ян, Христину Алергуш, Христину Мудрак, Крістіну та Валерію Семенович, Діану Ткачук, вокальне тріо будинку культури села Великий Кучурів та багатьох інших. Хореографічні композиції подарував Народний аматорський ансамбль танцю „Черемшина”, фольклорний колектив „Тисовчанка”, танцювальні колективи будинку культури с. Великий Кучурів та клубу с. Годилів та інші.
Настрій присутнім піднімали духовий оркестр та жіночий вокальний ансамбль викладачів Великокучурівської музичної школи, а також наймолодші мешканці села - вихованці місцевого дитсадка, учні Великокучурівської та Годилівської ЗОШ.
ЗА ЩО ВИ ЛЮБИТЕ ВЕЛИКИЙ КУЧУРІВ? ЯКИЙ ВАШ УЛЮБЛЕНИЙ КУТОЧОК У СЕЛІ?

Іван КВАСНЮК, лікар-травматолог обласної клінічної лікарні, депутат Великокучурівської сільської ради:
- Люблю село, у якому живу вже 59 років. Не змінював місце проживання і
тоді,    коли    10   років   працював   у
центральній районній лікарні, і тепер,
-   коли вже протягом 26 років працюю у
обласному центрі. Любов до Великого
Кучурова поділяють і дружина -головний лікар сільської лікарні сімейної медицини з стаціонарним відділенням Валерія Віліусівна Кваснюк, а також син - травматолог обласної клінічної лікарні, який нині працює над кандидатською дисертацією, Дмитро. Син з дружиною і внучкою Неонілою (їй виповнився лише 1 рочок 3 місяці) також приїжджають у Великий Кучурів, - до витоків своїх батьків.

Ігор МЕЛЬНИЧУК, працівник станції "Чернівці" ДТГО "Львівської залізниці":

- Наше село є справді великим - і за територією, і за кількістю жителів. Воно постійно розвивається - і економічно, і соціально, і культурно. Сподіваюсь, так триватиме і надалі. Звісно, якщо люди села житимуть у любові та повазі, без суперечок. А наймиліший моєму серцю куточок у Великому Кучурові - там, де живу, де батьківська хата.

Сергій МІНТЕНКО, директор Великокучурівської ЗОНІ І-ІІІ ступенів:

-  Улюблене місце у селі - кут Балки, я звідки родом. Він знаходиться за 2 км
від центру. Там протікає невеличка річечка - притока Коровлі. Хоч будь-який куточок в селі зачаровує по-своєму.
Мешканці Великого Кучурова - працьовиті люди, кожен з яких дбає про своє обійстя, рідне село. Майбутнє населеного пункту - це діти. Якщо у минулому році у Великокучурівській ЗОНІ навчалося 580 учнів, то у цьому ми вже перетнули позначку у 600 вихованців. Мрію про той час коли Великому Кучурову нададуть статус селища міського типу.

Ганна  ЦІКАЛ,  голова  правління Великокучурівського     сільського споживчого   товариства,    депутат  районної ради:

-   Великий Кучурів росте з кожним днем. Розвитку сприяє злагоджена співпраця громади села, депутатського корпусу, сільського голови. Депутати повинні зустрічатися з підприємцями, керівниками організацій та підприємств, сприяти їм у їхній діяльності та спільно вирішувати проблеми села. Адже від представників малого та середнього бізнесу залежить наповнення місцевого бюджету, розквіт села. Хоч родом з Тисовця, але керую організацією, яка перебуває на території Великого Кучурова. Тому це село для мене справді рідне. Люблю людей, які тут живуть, - працьовитих, щирих, добрих. Як депутат районної ради, постійно порушую проблеми Тисовця та Великого Кучурова на сесіях райради.

Георгій МІКІЦЕЛ, колишній вчитель української мови та літератури, нині - пенсіонер:

Село - це душа народу. Тут розвивається його мова та культура. Втішений, що у Великому Кучурові збільшується кількість дітей, яким батьки прищеплюють любов до отчого дому, рідної Батьківщини.
Не виняток - і моя велика родина. У мами
було шість сестер і два брати, які загинули на фронті. У мене - двоє дітей і чотири внуки. Вони горді, що народилися у Великому Кучурові. Хотілося б тільки покращити стан доріг. Тоді можна буде залучити інвестиції для розвитку економіки, туристичної галузі.

  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА
  • Джерело: "Рідний край" від 07.09.2012 року