Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинець (Сторожинецький район)

Публікації

А СПРАВЖНІЙ СВІТ - ЗА МЕЖАМИ ЕКРАНУ
У мозок сучасної людини імплантують все більше важелів психічного впливу, починаючи від неусвідомлюваної акустичної (за допомогою інтонації, тембру голосу, наголосів, пауз) й зорової (кольору, розміщення, т. д.) інформації до застосування новітніх технологій, для зміни поведінки людини.

ПЕРЕДВЕЛИКОДНІЙ ПІСТ
Передвеликодній піст, що розпочався 7 березня, триватиме 48 днів. Особливо суворо дотримуватися посту варто упродовж першого й останнього тижнів.

"Мій Сторожинець"
Поезія душі

ТРИ ПРАЗНИКИ НЕ ОБМИНУЛИ І НАШОГО МІСТА
Таким багатим на події може бути тільки січень. У нашому місті відбулося надзвичайно багато різних заходів. Та віхами стали три основні, які проілюстрували Різдво, Маланку і Водохреща.

ДВА КОЛЬОРИ МОЇ, ДВА КОЛЬОРИ: ЧЕРВОНЕ - ТО ЛЮБОВ, А ЧОРНЕ - ТО ЖУРБА...
ДЕНЬ ВИШИТОЇ СОРОЧКИ, ЯКИЙ НЕОДНОРАЗОВО ВІДЗНАЧАЛИ У ВИЩИХ ТА СЕРЕДНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОБЛАСТІ, ВІДСВЯТКУВАЛИ І У ЛІСОВОМУ КОЛЕДЖІ.

Родина Шпарких за два роки виросла утричі...
Подружжя Шпарких - знане у Сторожинці, як порядне, мирне і спокійне. Хата, збудована за роки спільного життя, милує око на одній із затишних вулиць.

Про захист прав дитини
Першочерговим завданням органу опіки і піклування виконкому міської ради було створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, її утримання, захист майнових та житлових прав, здійснення контролю за створенням належних умов для фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, забезпечення соціально-правових гарантій.

НЕВІДОМИЙ ГЕНЕРАЛ
5 березня, цьогоріч минуло 150 років від дня народження, а 24 жовтня виповниться 81 рік від дня трагічної смерті одного з видатних українців кінця ХІХ - початку ХХ ст., уродженця Радівців (нині Радауци, що у Сучавському повіті), головного лікаря військово-морського флоту Австро-Угорщини, палкого патріота України Ярослава Окуневського.

ЗАМІЖ ЗА ІНОЗЕМЦЯ
Дівчата, хто раніше, а хто пізніше, І починають задумуватися про шлюб. Більшість мріє знайти привабливого, доброго і, водночас, бажано, небідного супутника життя. У зв'язку з останнім фактором є й такі представниці прекрасної статі, котрі сподіваються на нареченого, громадянство якого пов'язане із зарубіжною країною. Тому не викликає подиву популярність шлюбних агентств, які підбирають українкам «у чоловіки» іноземців. Є й протилежні міркування щодо шлюбів між іноземцями та нашими співвітчизницями. Частина жінок досить обґрунтовано доводять, що такі знайомства до нічого доброго не призводять. На їхню думку, більшість іноземців знайомляться з українськими дівчатами задля флірту. Навіть, якщо в іноземця і будуть серйозні наміри щодо котроїсь з українських красунь, то чи варто віддавати свою «кровинку» заміж за незнайомця і відправляти її у незнайомий край та інколи у «ворожу» країну? Ще більший страх огортає матерів тоді, коли мова йде про нареченого з однієї з азіатських держав. В уяві виринають думки про гареми, в яких жінки, загорнуті з голови до ніг у паранджу, стають справжніми служницями чоловіків, позбавлені усіх людських прав. Частково з цим не можна не погодитись. Але нерідко бувають інші випадки! Про свою долю, котра розвіює стереотипи, розповіла одна з наших співвітчизниць, моя близька приятелька одружилася з громадянином Ірану і перебралася у далеку країну на постійне місце проживання.

ДЖАЗ - НЕ АЛЬТЕРНАТИВА ВУЛИЦІ, А СПОСІБ ЖИТТЯ
Для багатьох сторожинчан вечірні прогулянки літнім парком Юрія Федьковича стали справжнім задоволенням. Адже дуже часто, проходячи зеленими алеями, можна було почути соло на саксофоні, яке молодий імпровізатор Денис Лупащук виконує просто посеред скверу і завжди в оточенні ровесників. Джазові мелодії у звуковому діапазоні від сопрано до субконтрабаса примушують на кілька хвилин зупинитись випадкових перехожих, торкаються далеких закутків душ і пробуджують давно забуті, вкриті пилом буденності, мрії. Враження від почутого не минають через день і навіть через місяць. Саме по собі виникає нав’язливе питання: “Хто цей музикант, який так вправно грає на струнах людського серця?”

Бо хто за нас це зробить?
Колонка редактора

“МИ БЕРЕМО З НЕЇ ПРИКЛАД”
З ЦІЄЮ ЛЮДИНОЮ ЦІКАВО СПІЛКУВАТИСЯ, БО ВОНА ЖИТТЄРАДІСНА СПОВНЕНА ІДЕЙ І ТВОРЧИХ ПОШУКІВ. А ГОЛОВНЕ - МОЛОДА ДУШЕЮ. ТОЖ НЕЛЕГКО ПОВІРИТИ, ЩО ВЖЕ 35 ЛІТ ТРУДИТЬСЯ НА ПЕДАГОГІЧНІЙ НИВІ

Друга мама для 360 діток
Ельвіру Теодотівну Орендович у Сторожинці, без перебільшення, знає чи не кожен. Хоч за натурою вона напрочуд скромна, не любить великої превселюдної уваги до своєї персони, але за характером роботи має велике спілкування з співгородянами, у тому числі - неймолодшими. Впродовж багатьох літ опікується вихованням малят. Спочатку - у дитячому садку №2, пізніше - №1, а з відкриттям одного з найбільших, сьомого, перейшла туди і працює досі. Заради своїх маленьких діточок навіть змінила ім’я. Тож впродовж 40 літ її називають Вірою Федотівною: так малюкам легше вимовляти. З приводу цього факту у родині Орендовичів нерідко люблять пожартувати. Але вже й самі давно звикли до нового імені, та й до фанатичної відданості Віри Федотівни своїй професії, дітям.

Комедия с эпидемией
Эпимедия... Такого слова нет в словаре иностранных слов. Автор сам его смастерил, чтобы описать нынешнюю ситуацию в Украине. Это что-то среднее между эпидемией и комедией. Если нравится больше, назовите «кодемия».

3 листопада Буковинському вічу виповниться 91 рік!
Є в історії буковинського краю дата про яку ми з вами повинні завжди пам’ятати. Бо саме події 3 листопаду 1918 року сколихнули серця багатьох українських патріотів які хотіли приєднання нашої зеленої Буковини до українських земель.

Кое-что о кредитах в иностранной валюте и Нацбанке
Адвокатское объединение “Киевская правозащитная группа», рассмотрев многочисленные заявления граждан Украины и многих юридических лиц резидентов Украины, принимает их к рассмотрению как типовые дела, связанные с кредитными отношениями, которые сложились в Украине по кредитованию физических и юридических лиц-резидентов Украины в иностранной валюте. Юридическое заключение состоит из двух частей: «Физические лица» и «Юридические лица».

Історичні екскурси
Історична розвідка про Сторожинець жителя райцентру Олександра Гадинка, основу якої складає його дипломна робота на історичному факультеті Чернівецького Національного університету. Сподіваємось, що наші постійні читачі відкриють для себе чимало невідомих або маловідомих сторінок з минулого. проймуться гордістю за вчорашній день міста та будуть достойними попередників, примножуючи славу поселення над Сіретом, додаючи й свою посильну лепту у його розвиток.

“ПІДОЖДІТЬ, ОТ ПРИЙДЕ НОВИЙ МЕР, І ТОДІ...”ГОВОРИЛИ НАМ, КОЛИ ЗВЕРТАЛИСЬ В РІЗНІ ІНСТАНЦІЇ
Я живу у Сторожинці 50 років, люблю його і людей. Хочеться, щоб він був найкращим в області, з кожним роком розквітав, щоб наші діти, онуки і правнуки гордилися тим, що тут колись жили і працювали їхні батьки, діди, що це місто - справжнє місто-сад. А тому й оприлюднюю свої думки.

А ВСЕ ТОГО, ЩО МИ ЇМ ДОЗВОЛЯЕМ...
5-6 травня 2009 року місто Сторожинець лишилося без води. Тобто не було води у міському водогоні через відключення насосних станцій від енергопостачання. Багато хто з городян опинився в скрутній ситуації..., адже про заплановану акцію ніхто нікого не попередив. Та й чи була вона запланована і наскільки відповідає цивілізованим нормам такий шлях спростовування стосунків між окремими підприємствами (взяття у заручники населення цілого міста)? З огляду на всі ці запитання ми пропонуємо читачам статтю з буковинського громадсько-політичного тижневика "Доба". Адже проблеми, які в ній аналізуються, більш ніж схожі з нашими.

ЩО МИ ЇМО?
ЗАДУМАВШИСЬ НАД ТАКИМ ЗАПИТАННЯМ, МИ ВИРУШИЛИ НА СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ ПРОДУКТОВИЙ РИНОК, ДЕ НАЙЧАСТІШЕ КУПУЄМО ХАРЧІ. ПРОГЛЯНУВШИ ВЕЛИКИЙ АСОРТИМЕНТ РОСЛИННОЇ ПРОДУКЦІЇ, МОЛОЧНИХ ПРОДУКТІВ, М’ЯСНИХ ВИРОБІВ, МИ ЗВЕРНУЛИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ДО ЗАВІДУВАЧА ЛАБОРАТОРІЄЮ ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ МАРІЇ ВОЙЦИК, АБИ ВОНА РОЗПОВІЛА ПРО ЯКІСТЬ ТОГО, ЩО СПОЖИВАЄМО.

НЕ ВМІЄТЕ СПІЛКУВАТИСЯ ПО-ЛЮДСЬКИ, ТО ХОЧА Б “ФІЛЬТРУЙТЕ БАЗАР”...
Слава Богу, нам не треба лукавити, як багатьом державним мужам, які густо населяють стольний град Київ. Гаряче ратуючи за чистоту української мови, чимало з них “поза кадром” продовжують вважати її, у кращому випадку, суто офіційною. А хтось - дещо сільською...

Коли праця облагороджувала
Діти війни! Скільки випало горя на їхню долю: голодне дитинство, рання дорослість і робоче загартування. Представників цього покоління характеризують такі риси: працелюбність, високе почуття відповідальності за доручену справу, цілеспрямованість.

Мамина молитва врятувала командира взводу Трояновського від трьох смертей
У Сторожинці цю людину багато хто знає. Адже один з перших ризикнув започаткувати власний бізнес ще в 1992 році. Починали з синього ларьочка, в якому торгували привабливим на той час товаром - різними солодощами, жуйками та іншим раніше недоступним крамом. З того часу чимало змінилося. Т. І. Трояновський, як підприємець, пережив і злети, і падіння, але у перевагах власної справи не розчарувався. Сьогодні його дітище, - торгово-посередницька фірма “Світнес”, - у надійних руках членів родини. Бразди правління в основному належать синові Ігорю. А сам Тодор Ілліч з дружиною опікується кондитерським цехом та магазином: треба ж чимось займатися, тим більше, що і сил, і мудрості вистачає. Але більшість городян продовжують вважати головою родинного бізнесу саме його. Тому кожен знає, що булочки та торти можна купити “ у Трояновського”, оптові товари - “у Трояновського”. Тим часом, це прізвище колись звучало в іншому контексті. А сам Тодор Ілліч - колишній військовий прапорщик, який побував у самому пеклі тяжкої, чужої і нав’язаної нам війни в Афганістані. Звідти, як найдорогоцінніший скарб, привіз медаль “ За бойові заслуги” та незагоєну біль у душі, той, що ніколи не стихає. Спогади про ті події настільки ятрать душу, що на них впродовж багатьох літ було накладено своєрідне табу. То ж для багатьох ця сторінка з біографії Т. Трояновського стане справжнім одкровенням.