Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новобросковецький старостинський округ

Новини

11.04.2011 09:27

НА ЯРМАРКУ, НА ТОРЖКУ... |  Громадське життя

Такі слова-побажання витали у калейдоскопі голосів, звуків, що минулої весняної неділі вщерть переповнювали сторожинецький центральний майдан, на якому відбувався ярмарок “Сторожинеччина веснує”. Чого лиш тут не було - насіння, саджанці, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, сільськогосподарський реманент, словом, все, що потрібно доброму господарю у цю пору. А ще - продукція тваринництва, бджільництва, хлібобулочні вироби, продукція            народних промислів, як і чимало з живності, котру вирощують у своїх садибах наші працелюбні люди.
Вітаючи всіх з ярмарковим днем, голова підгірнянської громади П. М. Брижак, зокрема, відзначив, що ярмарок в нашій країні - справа традиційна, має свої історичні корені, ба й більше - це дійство відображено в багатьох творах класиків, як от у М. Гоголя славетний Сорочинський ярмарок.
До речі, місце для проведення ярмарку у Сторожинці вибрано не випадково - саме на нинішньому центральному майдані та поруч, де нині знаходиться центральний парк, колись теж відбувався ярмарок, який був відомий на всю округу. Це засвідчують тодішні фотознімки.
Голова районної ради П. М. Брижак вручив подяки представникам Ропчі, Давидівки, Верхніх Петрівців, Панки за активність та широкий асортимент товару. Також була розіграна святкова лотерея. Серед призів - насіння картоплі, овочів, саджанці, дрібний  сільськогосподарський реманент. А суперприз - порося - дістався жительці міста Вірі Пишнюк.
Працівники районних засобів інформації попросили розповісти про себе, поділитись враженнями учасника ярмарку, фермера з Ясено В. Ковчука.
- Уже шість років, як переїхав з Чернівців у Ясено. З того часу займаюсь фермерством. Люблю, коли в підсобному господарстві маю таку живність, якої в інших нема. Тому часто навідуюсь на виставки в різні міста України.
Нині, зокрема, маю дві сім'ї страусів, екзотичну домашню птицю, схрещених з диким кабаном в'єтнамських свиней тощо. До речі, хоч по різному ставляться до "в'єтнамок", але ця порода свиней - травоїдна, що суттєво здешевлює її утримання...
А загалом ярмарок - це свято і для того, хто продає, і для того, хто купує, бо тут можна дешевше придбати необхідне.
Отже, сторожинчанам залишається тепер чекати на наступний, осінній, традиційно більш багатий ярмарок. А за весняний можна щиро подякувати  працівникам управління агропромислового розвитку, які доклали чимало зусиль, щоб свято вдалось.
 
 
 
 

  • Автор:Ярослав ЛИЖНИК
  • Джерело: "Рідний край" від 08.04.2011 року