Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новобросковецький старостинський округ

Новини

08.11.2010 13:22

ЧАС ВИБОРУ |  Громадське життя

Нові Бросківці
На території населеного пункту реалізувати своє право мали можливість на двох дільницях - №10031 та №10032.
-  На обидвох є всі умови, передбачені законом. Голови тут мають досвід, завдяки участі у попередніх виборчих кампаніях. Це - Г. І. Демчук та О. М. Тарновецький, - розповіли нам у територі-альній виборчій комісії, куди після завершення процесу підрахунків голосів стікатиметься уся інформація.
О дванадцятій дня на виборчій дільниці №10032, що розташувалась в будинку культури у Заболотті, було дуже людно. Саме о цій порі завершилось Богослужіння у місцевій церкві і сельчани звідти йшли виконати і свій громадянський обов’язок.
- На цей час проголосували вже 106 чоловік з 594, які мають право. Це - 17,89 відсотків. Вважаю, що досить непогано, зважаючи на те, що зранку основна маса людей була в храмі, - коментує ситуацію голова дільничної комісії.
Ганна Іванівна - людина з великим досвідом роботи на виборах. Під стать їй - помічники: заступник О. В. Маніліч та секретар О. К. Дондюк. За столами з списками працюють 14 членів комісії. За словами Г. Демчук, навантаження значне. Тож, створилася досить велика черга.
Попри все, на дільниці зуміли приділити належну увагу людині, яка голосувала вперше. Це - студентка третього курсу залізничного технікуму Галина Руснак, якій днями виповнилось 18 років. Дівчину привітали, побажали успіхів у подальшому житті і нагородили оплесками усі присутні на дільниці. Вже коли вона опустила бюлетні в урну, поцікавилися, чого сподівається від виборів, бо багато залежить від депутатів, сільського голови.
- Я дуже б хотіла змін для молоді, щоб з’явилася можливість облаштувати кращі місця масового відпочинку. Щодо подальшої власної долі, то буду здобувати ще й вищу освіту, - поділилася дівчина.
Їй не байдуже, хто представлятиме інтереси громади на місцевому, районному та обласному рівнях.
А ось людей старшого покоління більше цікавить, хто стане головою села: нині діючий І. Д. Малованюк, який має великий практичний досвід, чи його опонент -П. В. Маніліч, колишній випускник Київської духовної семінарії, а нині - студент Буковинської фінансової академії. Зважено і мудро оцінює ситуацію 80-літній О. В. Лутанюк, який, не зважаючи на високі літа, прийшов на дільницю, є небайдужим і активним.
- Я з 14 років працював у колгоспі їздовим. То можете порахувати мій стаж... І тепер, хоч живу сам, не сиджу без діла, тримаю корівку, коника маю, - усміхається Олексій Васильович, помітивши вираз здивування на наших обличчях.
Тим часом все більше людей заходять на дільницю, створюючи чергу. Ті, хто вже отримав бюлетені для голосування, довго розглядають списки, намагаючись розібратися, що до чого.
-  Легше було б голосувати за конкретних людей. Недоречний поділ на партії!.. - зауважують.
В той день ще не раз почуємо думку про те, що місцеві вибори треба проводити на мажоритарній основі.
  • Автор:Лариса ЛЄВІНА. Фото Дмитра ЯКОВІЦИ
  • Джерело: "Рідний край" від 05.11..2010