Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Комарівський старостинський округ

Новини

11.10.2010 13:40

Обережно - недоброякісна вода |  Медицина

В одному з номерів районної газети санітарна служба району інформувала про випадки отруєння дітей на метгемоглобінемію у Вінницькій та Тернопільській областях. Основною причиною занедужання було вживання води з джерел, забруднених органічними та неорганічними домішками.
Враховуючи, що аналогічні випадки можливі і в нашому регіоні, особливо в тих населених пунктах, які постраждали від повені. Фахівці райСЕС разом з медичними працівниками району відібрали 963 проби питної води з індивідуальних криниць. Акценти було зроблено на тих, які розміщені в садибах, де живуть діти віком до 3-х років). З’ясувалось, що 61 проба води не відповідала Державним санітарним нормам та правилам за вмістом амонію, нітритів, нітратів. Це, зокрема, було відзначено у таких селах: Великий Кучурів - 12проб; Панка - 9; Череш - 6; Михальча - 6; Кам’яна - 5; Нижні Петрівці - 4; Ропча - 4; Тисовець - 2; Банилів-Підгірний - 2; Бобівці - 3; Слобода-Комарівці -1; Стара Жадова - 1; Давидівка - 1; Зруб-Комарівський - 1; Комарівці - 1; Їжівці - 1 та в смт. Красноїльськ - 2.
На адресу громадян, в садибах яких виявлено перевищення вмісту нітратів, направлені постанови про заборону використання води для пиття та приготування їжі, особливо - дітям до 3-х років.
Захворювання на метгемоглобінемію у дітей можливо попередити за умови дотримання наступного правила: використовуйте для приготування молочних сумішей та пиття для дітей, особливо першого року життя, бутильовану воду або воду з централізованих систем водопостачання, якість якої є під контролем.
Подбаємо про здоров’я своїх дітей.
  • Автор:Петро ДАВИД, головний державний санітарний лікар району.
  • Джерело: "Рідний край" від 01.10.2010