Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Комарівський старостинський округ

Новини

27.04.2010 17:14

ВІД ГРОМАДИ ЗА ХОРОШУ РОБОТУ - БУКЕТ КВІТІВ |  Діяльність органів місцевого самоврядування

Голова села Світлана Бажура детально прозвітувала, куди були направлені кошти і як розпорядилися з тими, що надійшли від самооподаткування, зокрема, на утримання пожежної команди.
Отже, зроблено немало. У кабінет завідуючої дитячого садочка закупили нові меблі, у будинку культури провели ремонт глядацького залу, замінили монтаж електропроводки, встановили світильники, обшили стільці, в адмінбудинку замінили дах (цільова субвенція з району 60 тисяч гривень та 10 тисяч - з місцевого бюджету), відремонтували фасад, цоколь, провели благоустрій території (власні кошти - у сумі 200 тисяч гривень), коридор (7 тисяч) та придбали доріжки. Завершили будівництво кладки через річку Сірет на куті Галишів, місток на Молодіжній, а також власними силами та завдяки спонсорській допомозі керівника ПМК-151 Василя Толубяка встановлено ще один місток. Спільними зусиллями жителів села Василя Демидюка та Василя Гавриляка, а також приватних підприємців Олега Бучацького та Оксани Побіжан зроблено ще один. Відновлено лінії електромереж на куті Бицків та Мінтичева гора, встановлено 27 стовпів на Галишіві, поміняно трансформатор та реконструйовано лінію, за що щиро вдячні керівництву та працівникам району електричних мереж.
Також намічено конкретні справи вже на нинішній рік.
Світлана Іванівна ознайомила присутніх з планом роботи по населеному пункту: освітлення вулиць Молодіжна, Габер, Галишів до Мінтичевої гори, клопотати перед облавтодором та службою автомобільних доріг, щоб заасфальтували дорогу до Мінтичевої гори, а також там закріпили кювети, які постійно руйнуються під час дощів.
Виступаюча приділила увагу питанню приватизації землі і звернулася до голови райдержадміністрації з проханням посприяти у прискоренні реєстрації заяв, а також відзначила позитивну роботу депутатського корпусу.
До мікрофону запросили голову райдержадміністрації Миколу Олексюка, який відмітив, що у залі зібралося не так багато людей, як би мало бути. Отже, вони не цікавляться життям села, а жаль...
- Одна з найгостріших проблем у районі - приватизація
землі, - далі повів мову Микола Васильович. - Це, у першу чергу, недостатня робота відділу земельних ресурсів. На сьогоднішній день там є 11 вакансій. Впевнений, що десь через місяць можна вже буде вирішувати питання.
- Мені дуже соромно, що на Підгір’ї так багато земель, які не обробляють, - продовжив виступаючий. -Сільськогосподарське підприємство “Мрія Глибоччини” у нашому районі має намір брати землі в оренду у Комарівцях та навколишніх селах. Можливо, лише таким чином відродиться аграрна галузь.
Микола Васильович відзначив й досягнення. Приміром, у багатьох населених пунктах існувала проблема з напругою в електромережі, а тепер все стабілізувалося. Водночас він зупинився й на негараздах, навівши приклад: контролюючі органи не завжди добросовісно виконують обов’язки, зокрема, на пилорамах працюючі не оформлені на роботу офіційно.
Заступник голови районної ради Іван Іліка відмітив, що далеко не в усіх населених пунктах так мирно проходять сходки, як у Комарівцях. Тож напрошується висновок: тут всі питання вирішують своєчасно на місці і громада є активною. Й до району саме з цього села найменше надходить скарг.
Начальник управління праці та соціального захисту населення Ольга Гавриш роз’яснила порядок отримання грошової допомоги багатодітним родинам.
Вона також повела мову про пільгові перевезення, виплату допомог по погляду за дитиною, про отримання твердого палива та оформлення субсидій тощо.
Із залу від сельчан надходили запитання. Їх цікавило, де можна замовити техніку, щоб зорати городи, і чи не відбудеться зниження ціни на дизельне пальне, як і де отримати довідку багатодітній матері, аби її дитина у школі харчувалася безкоштовно, чому водій автобуса з АТП-17343 дозволяє собі зайве, пропонували розірвати з ним договір на надання перевезень, як зареєструватися у центрі зайнятості, які виплати мають учасники та інваліди війни тощо. Звісно, на ці та інші запитання отримали вичерпні відповіді.
На сході затвердили розмір ставки самооподаткування, поіменно затвердили членів громадського формування сприяння міліції та обрали його голову.
Голова села Світлана Бажура за активну і плідну роботу від громади отримала кілька букетів квітів.

  • Автор:Емілія СЛЮСАР.
  • Джерело: "Рідний край" від 23.04.2010