Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Їжівський старостинський округ

Документи

Рішення №20-16/13 від 29.03.2013. Про реалізацію окремих норм Закону України «Про засади державної мовної політики» на території села Їжівці
завантажити документ

                                                                          

 

ЇЖІВСЬКА  СІЛЬСЬКА   РАДА

СТОРОЖИНЕЦЬКОГО  РАЙОНУ, ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХVІ СЕСІЯ  VІ СКЛИКАННЯ

 

 

 

РІШЕННЯ

 

                                                       

29 березня  2013 року

               с. Їжівці

     №20-16/13

 

 

Про реалізацію окремих норм Закону України «Про засади державної мовної політики» на території села Їжівці

Розглянувши подання Народного депутата України Москаль  Г.Г.  щодо надання румунській мові  статусу регіональної на території села Їжівці, сільська  рада  відмічає, що 99% жителів сільської ради є носіями румунської мови. У відповідності  до ст. 10 Конституції  України, ст.8 Закону України «Про національні меншини в Україні»,  ст. 6 Закону України «Про звернення громадян», окремі положення Закону України «Про засади державної мовної політики» на території села Їжівці уже реалізовані, а саме: відвідувачам сільської ради послуги надаються державною мовою та регіональною (румунською); забезпечено навчання румунською мовою ( в селі працюють дві школи та дошкільна  установа  з румунською мовою навчання),  оголошення і супровід інших культурних заходів здійснюється державною мовою та румунською, топоніми назв вулиць села на бажання власників  відтворюється українською та румунською мовами. Засідання сесій сільської ради та  виконавчого комітету  ведуться румунською мовою. Виходячи з вище наведеного, керуючись статтею 10 Конституції України, п.50 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.7 Закону України «Про засади державної мовної політики», сільська  рада

ВИРІШИЛА:

1. Встановити, що відповідно до статті 7 Законом України «Про засади державної мовної політики» на території села Їжівці поряд з українською мовою як державною може використовуватися румунська мова як  регіональна за  бажанням носіїв даної мови.

2. Встановити що діловодство в  сільській  раді  ведеться державною мовою. На  вимогу фізичних та  юридичних осіб документи  надаються в  автентичному перекладі румунською мовою.

3. Керівникам закладів комунальної власності  забезпечити виготовлення аншлагів та вказівників в комунальних закладах державною і регіональною (румунською) мовою.

4. Встановити що за  бажанням власників об’єктів нерухомості використовується румунська мова поряд з державною мовою при виготовленні аншлагів  та вказівників.

5. Виконкому сільської ради здійснити належні заходи з метою недопущення публічного приниження державної та румунської мов, порушення прав і свобод громадян чи розпалу міжнаціональної ворожнечі.

6. Звернутися до всіх підприємств, установ, організацій, розташованих на території села Їжівці, щодо реалізації норм Закону України «Про засади державної мовної політики».

7. Секретарю сільської ради Лук’ян Н.І. дане рішення довести до відома громадян села та державних органів шляхом публікації на офіційному порталі органів місцевого самоврядування Чернівецької області www.gromady.cv.ua

8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на сільського голову  Піцул А.Д.

 

       Сільський голова                                                       А.Д, Піцул