Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Публікації

ЧЕРЕЗ СОРОК ЛІТ ЗУСТРІЛИСЬ КОЛИШНІ ВИПУСКНИКИ, ЩОБ ПРИВІТАТИ СВОГО КЛАСНОГО КЕРІВНИКА З ЖИТТЄВИМ ЮВІЛЕЄМ
Чоловіків у педколективах у всі часи було не так багато. І, як правило, вони уміли полонити дитячі серця, запам’ятовувалися на все життя, ставали прикладом для наслідування.

ЖИТТЯ ОРІЄНТУВАЛО ЛИШЕ НА ДОБРІ І КОРИСНІ СПРАВИ
ОДНА З НАЙСТАРШИХ ЖИТЕЛЬОК БОБІВЦІВ - 90-ЛІТНЯ ВЕРОНІКА АНДРІЙЧУК - ЖИВЕ В ОДНІЙ З НАЙДАВНІШИХ ПОМЕШКАНЬ У СЕЛІ, ЯКЕ БУДУВАВ ЩЕ ЇЇ БАТЬКО

НАС “ТРОЛЯТЬ” НЕ ЛИШЕ В ІНТЕРНЕТІ, А Й В ЗВИЧНОМУ СПІЛКУВАННІ:
А МИ ІНОДІ ПРО ЦЕ НАВІТЬ І НЕ ЗДОГАДУЄМОСЬ

ВИДОБУВАВ ЗОЛОТО І ЗНАХОДИВ РЕШТКИ МАМОНТІВ
Про золотошукачів і геологів-розвідників ми хіба що читали у книгах про "золоту лихоманку" у шкільному віці. І не могли навіть собі уявити, що можемо зустрітися з представниками цієї "романтичної" професії у житті. Ба більше - не деінде, а у рідному місті, в Сторожинці

Читаючий підприємець
У Старих Бросківцях І. М. Пашняка знає майже кожен. Він - депутат сільської ради кількох скликань, приватний підприємець, людина комунікабельна, жвава, завжди займає активну життєву позицію. Зустрівшись з ним і поспілкувавшись, виявляємо ще одну цікаву деталь: Ілля Михайлович палкий шанувальник друкованого слова. На сьогоднішній день знайти таку читаючу особистість не так просто, адже більшість наших сучасників у здобутті інформації перевагу віддають соціальній мережі - інтернету, та телебаченню.

"Я маю бути файна"! - ЩИРО ПОСМІХАЮЧИСЬ, КАЖЕ НАТАЛІЯ МАЛОВАНЮК З БОБІВЦІВ, ЯКА МИНУЛОГО ВІВТОРКА ВІДЗНАЧИЛА 100-ЛІТНІЙ ЮВІЛЕЙ
Завітавши у редакційний робочий кабінет напередодні цієї важливої життєвої дати, сільський голова Михайло Собко переконував журналістів: - Приїжджайте - не пожалкуєте. Такої Моші, як наша, ви ніде більше не знайдете. Забігаючи наперед, скажу відверто: він мав рацію, бо й справді Моша (так у Бобівцях називають бабусю) - дуже класна! ...наша редакційна машина з центральної дороги звертає вправо і вже гравійною рухається все в гору і в гору - на хутір Вівтар.

Великокучурівському сільському голові 55, а Верхньопетровецькому - 65!
17 ЛИПНЯ ВІДЗНАЧИЛИ СЛАВНІ ЮВІЛЕЇ ОДРАЗУ ДВА СІЛЬСЬКІ ГОЛОВИ НА ПІДГІР'Ї: МИКОЛА ЄРИЧУК З ВЕЛИКОГО КУЧУРОВА ВІДСВЯТКУВАВ 55-ЛІТТЯ, А ІЮРА ВОЛАР З ВЕРХНХ ПЕТРІВЦІВ - 65-ЛТТЯ. МИКОЛА ГЕОРГІЙОВИЧ ПРАЦЮ€ КЕРІВНИКОМ ОРГАНУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ВЖЕ ТРЕТЄ СКЛИКАННЯ ПОСПІЛЬ (З 2002 РОКУ), А ІЮРА ІВАНОВИЧ ОЧОЛЮЄ ГРОМАДУ СВОГО СЕЛА З 2010 РОКУ. ЗА ЧАС РОБОТИ СІЛЬСЬКИМ ГОЛОВОЮ ВОНИ ЗРОБИЛИ ЧИМАЛО КОРИСНИХ СПРАВ НА СВОЇЙ МАЛЕНЬКІЙ БАТЬКІВЩИНІ…

А В ЇЇ СТЕЖИНІ ЛІТО ПРИЧАЇЛОСЬ, ОБДАЮЧИ БЛИЖНІХ ДОБРОМ І ТЕПЛОМ
Головний бухгалтер ЦРЛ Марія КРЕЧУНЯК 9 липня відсвяткувала славний ювілей. Коли навідались до організації, де працює Марія Антонівна, пересвідчилися, наскільки її люблять і поважають. Не зважаючи на те, що майже увесь колектив бухгалтерії складають молоді кадри, вони цінують свого керівника і не скупляться на гарні слова на її адресу.

Найбільш ввічливий з артистів - Микола Караченцов, а високої думки про себе - Олег Газманов
ТАК ВВАЖАЮТЬ НАШІ ЗЕМЛЯКИ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ ФЛОРИСТАМИ В ОДНІЙ З КВІТКОВИХ КРАМНИЦЬ У ЦЕНТРІ МОСКВИ, В ЯКУ ЧАСТО НАВІДУЮТЬСЯ ВІДОМІ РОСІЙСЬКІ АРТИСТИ.

І ТА СТЕЖИНА В ОТЧІМ КРАЇ
ЗАГАЛЬНИЙ СТАЖ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СТОРОЖИНЧАНИНА ВАСИЛЯ АНДРІЙЧУКА НАЛІЧУЄ 42 РОКИ

Біля хати - килим із квітів!
Її подвір'я наче веселка. Ні, це не розлиті фарби на клумбах, це квіти. Їх Надія Іванівна Татар з Банилова-Підгірного просто обожнює. Тому не шкодує на поповнення барвами свого "килиму" ні коштів, ні часу. Жінка стверджує, щовесни купує саджанці на тисячу і більше гривень. А ще добрива, засоби від шкідників... А скільки праці треба вкласти, щоб власноруч створити біля хати отаке диво!

Усі вишиванки, немов яскрава веселка
У свої 93 Євфрозина Тодорівна Грендей з Панки вишиває хрестиком сорочки, які згодом дарує рідним людям. Цього ремесла (і не тільки його) навчила ... синів, які тепер, хоч і на заслуженому відпочинку, але іноді й голку в руки беруть. Бо, як кажуть, все добре знати - у житті згодиться.

"Заради дітей я і живу..."
Часто у публікаціях ми звеличуємо героїчні вчинки жінок, які, втративши чоловіка, самі виховують дітей. Нерідко засуджуємо чоловіків, які залишають свої сім'ї заради молодої пасії, відмовляються від виплати аліментів тощо. Але чомусь не так часто випадає нагода розповісти про представників сильної половини людства, які фактично виконують функції матерів, бо своє життя присвячують вихованню дітей, готові заради них пожертвувати усім, що мають...

Т. КРИЛЮК: “ГОТОВИЙ ДО ЛЮСТРАЦІЇ ХОЧ СЬОГОДНІ. АЛЕ В МЕЖАХ ЗАКОНУ”
Т.Т.Крилюк - начальник Сторожинецького РВ УМВС України в Чернівецькій області. На цій посаді перебуває з 2007 року. У ці непрості для України часи саме до представників правоохоронних структур виникає багато питань, особливо - щодо громадської позиції представників міліції, про що йшлося і на мітингах та інших масових заходах, зокрема, у нашому місті. Саме з огляду на це звернулися до полковника міліції Траса Крилюка, щоб дізнатися і про його позицію, як громадянина.

Г. ПАВЛИШИНА: “МИ ПРОСТО ЗОБОВ’ЯЗАНІ ЖИТИ БЕЗ ВОЄН”
ПЕРЕЖИВШИ ФАШИСТСЬКУ ОКУПАЦІЮ, ГОЛОД ТА МИР, ВОНА ПІЗНАЛА, ЩО БУВАЄ ЗА ЦІЄЮ МЕЖЕЮ

Многая літа пісням твоїм!
4 БЕРЕЗНЯ ВОЛОДИМИРОВІ ІВАСЮКУ - КОМПОЗИТОРУ, ПОЕТУ, ЛАУРЕАТУ ДЕРЖАВНОЇ ПРЕМІЇ ІМ. Т. Г. ШЕВЧЕНКА, ГЕРОЮ УКРАНИ, МОГЛО Б ВИПОВНИТИСЯ 65 РОКІВ. ЙОГО НЕВ’ЯНУЧА «ЧЕРВОНА РУТА» ВВЖЕ ДАВНО СТАЛА МИСТЕЦЬКИМ ПАСПОРТОМ УКРАЇНЦІВ У СВІТІ. ПРОПОНУЄМО ВАМ, ШАНОВНІ ЧИТАЧІ, ПОЗНАЙОМИТИСЯ З ТВОРЧІСТЮ КОМПОЗИТОРА БЛИЖЧЕ

З СОНЦЕМ У ДУШІ, З ДОБРОМ У СЕРЦІ...
Ростислава Сумарюк - берегиня домашнього вогнища, любляча дружина, турботлива мама і бабуся. Разом із чоловіком Володимиром Іллічем вони виховали трьох чудових дітей: Марину, Юлію та Володимира. А ще дочекалася народження найдорожчих, таких милих серцю внучат - Евеліни та Сашка.

Символ миру на ім’я Любов
ЛІТНЯ ЖІНКА З ПТАХОМ МИРУ НА ПЛЕЧІ - ЗА ПРОГУЛЯНКАМИ ТАКОГО НЕЗВИЧНОГО ТАНДЕМУ ЖИТЕЛІ МІКРОРАЙОНУ МІСТА Й ДОСІ СПОСТЕРІГАЮТЬ ІЗ ЗАХОПЛЕННЯМ І ЦІКАВІСТЮ. ТИМ ПАЧЕ, ЩО ГОРЛИЦЯ, ЯКА РАЗ ПО РАЗ ЗЛІТАЄ В НЕБЕСНУ БЛАКИТЬ, НІКОЛИ НЕ ПРИЗЕМЛЯЄТЬСЯ ДЕІНДЕ, А ВСІДАЄТЬСЯ ТІЛЬКИ НА РУКИ ЧИ ПЛЕЧІ СВОЄЇ КОМПАНЬЙОНКИ...

«У нас із конем - все на двох: і перемоги, і поразки»
2014-ий - рік дерев'яного синього коня. Нам вдалося відшукати на Підгір'ї людину, яка знає про цих тварин майже усе. Це сторожинчанин Олександр Кисельов. Він спортсмен І розряду з конкуру.

ОСВІТЯНСЬКА ГАЛУЗЬ ЗВІТУЄ
2012/2013 навчальний рік - визначний рік у реформуванні освітньої галузі та здійсненні освітніх ініціатив. 2012 рік був особливим для початкової школи. Саме з 1 вересня у розпочалося поступове впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та нових навчальних програм для початкової школи. Викладання іноземної мови здійснювалося з 1 класу, за рахунок годин інваріантної складової навчального плану з 2-го класу введено новий предмет – «Сходинки до інформатики», реалізацію завдань інтегрованої освітньої галузі «Людина і світ» забезпечували окремі галузі «Природознавство» та «Суспільствознавство». Передбачалося також посилення використання здоров’язбережувальних технологій. Значна увага приділялася екологічній та інформаційно-комунікаційній освіті. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.05.2012 № 627 у серпні 2012 року оголошено Всеукраїнську акцію «Нові стандарти – нова школа», мета якої -вивчення стану готовності навчальних закладів до впровадження нових стандартів початкової освіти. У рамках цієї ж акції у червні цього року делегація освітян Заставнівського району та працівники ІППОЧО перебували на теренах Сторожинеччини. Голова районної державної адміністрації провів робочу зустріч з делегацією. Підготовку до впровадження нових Державних стандартів продемонстрували педагоги Михальчанської ЗОШ І-ІІІ ст., Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ст., Красноїльської гімназії, Сторожинецького районного ліцею. А також відвідали ДНЗ с. Чудей та художньо-естетичний центр «Юність Підгір’я». Гості відзначили, що відвідані навчальні заклади мають відповідну матеріально-технічну базу, навчально-методичне забезпечення для роботи у 1,2,5 класах за новими Державними стандартами. 27 лютого на розширеному засіданні Уряду Президент України Віктор Янукович проголосив нові соціальні ініціативи, спрямовані на захист дітей. Сьогодні влада розуміє важливість і необхідність вироблення стратегії розвитку держави – її майбутнього. Найбільший скарб країни – це її люди. Яким виросте молоде покоління, такою буде наша держава. Віктор Янукович визначив пріоритет: «Ми робимо стратегічну інвестицію в тих, хто будуватиме і розвиватиме Україну практично до кінця ХХІ століття».

ВОНА НАРОДИЛАСЯ У ТАБОРІ
Тетяна Миколаївна Апетрі з Їжівців - одна зі сотні людей на Підгір’ї, яка народилася у фашистському таборі. У її свідоцтві народження зазначена дата - 1 січня 1945 року, а також - країна, де з’явилася на світ, - Німеччина.

А хлопчина переніс дві операції...
Стаття під красномовним заголовком “Покалічили у школі” була опублікована у газеті “Молодий буковинець” за 29 березня. Вона мала відповідний резонанс і привернула увагу жителів району не тільки заголовком, а й фотознімком, на якому зображено хлопчика в післяопераційній палаті. Йшлося про учня 4 класу Сторожинецької школи №1 Богдана Турчиняка. Опираючись на слова матері, журналіст розповів про побиття згаданого хлопця у стінах школи, внаслідок чого десятилітній Богдан потрапив у реанімаційне відділення обласної дитячої лікарні, переніс дві операції. Щоправда, хто побив дитину - достеменно невідомо, бо хлопець не бачив обличчя того, хто наніс удар, а лише ногу в кросівку великого розміру. Мати вимагає покарати винних, адже наслідки дуже тяжкі - розрив внутрішніх органів. Потерпіла відповідно звернулась до правоохоронних органів.

П’ЯТЬ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ДІЛЬНИЧНОГО ЛЕОНТІЯ
Життя зіткане із закономірностей. Що посієш, те і пожнеш, що віддаси, те й отримаєш. Все має першопричину і наслідок. Іноді за допущений гріх доводиться каятись навіть не тим, хто його скоїв, а наступним поколінням.

Успішна пані Підгір'я - 2013
Цьогоріч за перемогу в заході на сцені районного будинку національних культур змагалися: лікар, акушер-гінеколог ЦРЛ Лариса Дембінська, педагог Великокучурівської ЗОШ Діана Ткачук, завідуюча клубом хутора Урсоя Їжівської сільської ради та підприємець Маргарета Козак, завідуюча сектором з питань внутрішньої політики та доступу до публічної інформації апарату РДА Ганна Руденко; учитель англійської мови Кам’янської ЗОШ Світлана Савчук; завідуюча Сторожинецьким ДНЗ “Дзвіночок” Наталя Мартинюк. Як і під час проведення попередніх конкурсів, у складі журі були виключно чоловіки - голова райради П. М. Брижак, перший заступник голови РДА Г. Л. Пожога та заступник голови РДА І. М. Петращук, заступник голови райради І. О. Іліка, директор Сторожинецького держспецлісгоспу В. Р. Орендович, підприємець Р. Р. Чоботар, директор комунального підприємства районної кіновідеомережі В. Ф. Паламарчук.

Діти і квіти - головні цінності її життя
Цю привітну, завжди усміхнену жінку, щодня можна побачити по дорозі до продуктового ринку. Орися Іванівна Стецька вже 17 років поспіль має тут своє робоче місце. Вона - підприємець у сфері торгівлі.

КОМЕНТАР ФРАНЦА ФЕДОРОВИЧА СТОСОВНО СИТУАЦїї,] ЯКА СКЛАЛАСЬ У СТОРОЖИНЦІ
Останнім часом, особливо після того як з підпорядкування міської влади у підпорядкування районній перейшли міські дошкільні навчальні заклади, на різноманітних зборах громадян міста почастішали звинувачення з боку мерії та, зокрема, голови міста Миколи Карлійчука, на адресу районної влади, що, мовляв, остання недостатньо приділяє уваги Сторожинцю. Ця тема одержала свій розвиток і на минулій сесії районної ради, у зв’язку з чим депутати навіть утворили спеціальну комісію, яка б урегулювала ймовірні неузгодженості, де наріжним каменем, передусім, стоїть кількість субвенції з районного бюджету на життєдіяльність міста. Очевидно, що такий стан справ викликає певне занепокоєння і у міській громаді. До всього ж, у оприлюдненому на засіданні згаданої комісії зверненні міського голови на ім’я депутата обласної ради Ф. Федоровича також міститься заувага, що, мовляв, за 2,5 року представництва в обласній раді депутат обласної ради Франц Федорович не виконує передвиборних обіцянок, зокрема, перед жителями міста (вони стосувалися сприяння у завершенні будівництва дитячого закладу на території колишньої військової частини, реконструкції та відновлення аварійних мостів тощо). У згаданому зверненні голови міста також йдеться, що з дохідної частини міста вилучено переважну частину коштів і Сторожинець, у зв’язку з обставинами, що склалися, не спроможний вирішувати свої першочергові проблеми. Що ж насправді відбувається? Ми попросили голову райдержадміністрації, депутата обласної ради Ф. Федоровича прокоментувати ситуацію, висловити свою точку зору з приводу окресленої вище теми.

ВУЗЬКА СТЕЖИНКА, АЛЕ САМЕ ТА...
Людські долі схожі на зірки нічного неба: одні - яскраво зблискують і щезають назавжди, інші - мерехтять мінливо, а є й такі, що світять рівномірно і служать орієнтиром для подорожніх. Саме постійність та надійність - головні з складових справжнього професіоналізму. І саме такими рисами наділена героїня цих рядків -Валентина Миколаївна Добра.

ВАША ЧАСТОЧКА - ДЛЯ КОГОСЬ РАДІСТЬ, А, МОЖЛИВО, - ПОРЯТУНОК
Минули чудові зимові свята, які мають глибокий духовний зміст та свій особливий підтекст. Особливістю цих свят є високий стан душі, піднесеність і бажання творити добро. А день Різдва пробуджує в кожному відчуття милосердя та співчутливості.

"Моя радість - повний колос..."
Є ЛЮДИ, ДУША ЯКИХ - НЕПІДВЛАДНА ЧАСУ. БО ЗВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ ЗА ЦИФЕРБЛАТОМ НЕВИДИМОГО БІОЛОГІЧНОГО ГОДИННИКА, СПОСТЕРІГАЮЧИ ПЛИН ЧАСУ ЗА ЗМІНАМИ В ПРИРОДІ. ВЗИМКУ З НАДІЄЮ ЧЕКАЮТЬ ВЕСНИ, А НАВЕСНІ - ЛІТА, МІРКУЮЧИ ПРО ОСІННІЙ УЖИНОК. САМЕ ТАКИМ, ВІДДАНИМ ПРИРОДІ І ЗАКОХАНИМ У ЗЕМЛЮ, Є ЦЕЙ ЧОЛОВІК, ЖИТТЯ ЯКОГО СПОВНЕНЕ БЕЗКІНЕЧНИХ ТУРБОТ, А ПОГЛЯД ЗАВЖДИ ЗВЕРНЕНИЙ У ЗАВТРА. ЦЕ - ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ ТКАЧУК, ЯКИЙ МЕШКАЄ НА СТИКУ ЗЕМЕЛЬ СТОРОЖИНЦЯ ТА СТАРИХ БРОСКІВЦІВ. СІЧЕНЬ ЗАВІТАВ ДО НЬОГО З ЧУДОВОЮ ЖИТТЄВОЮ ДАТОЮ, ЯКА СПОНУКАЛА ДО РОЗДУМІВ ПРО ПРОЙДЕНИЙ ШЛЯХ, СПОВНЕНИЙ БЕЗКІНЕЧНОЇ ПРАЦІ ХЛІБОРОБА.

Лицарі на "залізних конях"
САМЕ ТАК ЩЕ НАЗИВАЮТЬ БАЙКЕРІВ - ЛЮБИТЕЛІВ ПОДОРОЖУВАТИ, ОСІДЛАВШИ МОТООЦИКЛА, ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВОЮ ФІЛОСОФІЄЮ БУТТЯ, ЯКІ, НАЧЕ ПТАХИ, НЕ МОЖУТЬ ЖИТИ БЕЗ ВІДЧУТТЯ СВОБОДИ ТА, ЗА ВІДСУТНОСТІ КРИЛ, БОДАЙ ІЛЮЗІЇ ПОЛЬОТУ. А ЩЕ БАЙКЕРИ Є ВІДДАНИМИ ДРУЗЯМИ: ЗА ПОТРЕБИ ГОТОВІ ПІДКЛАСТИ ПЛЕЧЕ ПОДОРОЖУЮЧИМ, ЯКІ ПОТРАПИЛИ В ХАЛЕПУ. САМЕ ПРО ТАКЕ ХОББІ СТОРОЖИНЧАНИНА ОЛЕКСАНДРА ГЛЄБСЬКОГО ДІЗНАЛАСЯ ВИПАДКОВО. У ПОВСЯКДЕННІ ВІН - СКРОМНИЙ, ПРОСТИЙ ЧОЛОВІК, ОДЯГНУВШИ ЯСКРАВО - ЧЕРВОНИЙ МОТОЦИКЛЕТНИЙ КОСТЮМ ТА ШОЛОМ, СІВШИ НА СВОГО ДВОКОЛІСНОГО "ПОБРАТИМА", НІБИ ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ В ПОВНУ ПРОТИЛЕЖНІСТЬ СВОЄМУ ЗВИЧНОМУ ОБРАЗУ.

НИНІШНІЙ ТРОМБОНІСТ ПОПУЛЯРНОГО ГУРТУ “ГУЦУЛ КАЛІПСО” СТОРОЖИНЧАНИН ДМИТРО ГЕРАСИМЮК
був мандрівним музикантом і в €вропі, і в Штатах

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ
ПРАВОВИЙ ВСЕОБУЧ

...І міні-музей “Літературна дефіляда Василя Кожелянка”
Сторожинецька районна централізована бібліотечна система об'єднує дві районних бібліотеки (центральну та дитячу), 4 міських та 39 сільських бібліотек-філій, де працює 75 бібліотечних працівників, з яких 14 чоловік мають повну вищу освіту та 50 - базову вищу. Бібліотеки Підгір'я обслуговують 35 тисяч читачів. На високому рівні працюють бібліотеки-філії у селах Банилів-Підгірний (№1), Ропча, Панка, Кам'яна (центр), Михальча, Старі Бросківці (центр), Бобів ці, Буденець, Великий Кучу рів, смт Красноїльськ (центр). Відрадно, що відремонтовано та створено сучасний дизайн у бібліотеках-філіях у селах Банилів-Підгірний, Буденець, Чудей, їжівці, Верхні Петрівці, Нижні Петрівці, Панка, Стара Жадова, Старі Бросківці, Бобівці, Кам'яна, Дубове, Великий Кучурів, Годилів, Стара Красношора, Снячів, Заволока та смт Красноїльськ. Двадцять бібліотек району мають окремі читальні зали, п'ятнадцять - кімнати юного читача.

НАШ ЗЕМЛЯК ОЛЕГ ІЛІКА ДБАЄ ПРО ПРЕСТИЖ ГИРЬОВОГО СПОРТУ ТА НАШОЇ ДЕРЖАВИ НА СВІТОВОМУ РІВНІ
Про цю людину та її досягнення час від часу повідомляє наша газета. Спонукають до цього нові успіхи Олега Іліки та навідини на батьківщину. Адже більше десяти літ він мешкає і працює в Італії, де на голому ентузіазмі створив федерацію гирьового спорту, здобув визнання і любов. Це про нього тамтешні газети пишуть, як про велику людину, яка живе у найменшому містечку в місцевості з чудовою природою під назвою Ломбардія. О. А. Іліка - уроженець с. Старі Бросківці. Скільки себе пам'ятає - мріяв досягти вершин саме у гирьовому спорті. Свого часу навіть вступив до будівельного технікуму, щоб жити в Чернівцях і займатися у досвідченого тренера. Вищу освіту здобув в Кам'янець-Подільському педагогічному інституті, працював вчителем фізкультури в рідній школі, лісовому технікумі. В Італію виїхав, як сотні наших заробітчан, щоб матеріально підтримати родину. Там працював на будовах, вражаючи італійців надзвичайною силою. Паралельно - тренувався, тренував інших, створюючи основу для майбутньої федерації Італії з гирьового спорту. Сьогодні він - 41-річний майстер спорту міжнародного класу України та Росії, заслужений майстер спорту Міжнародної конфедерації гирьового спорту, суддя міжнародної категорії федерації гирьового спорту, Президент федерації гирьового спорту Італії, Віце-президент Міжнародної федерації гирьового спорту. Нагороджений численними медалями за свої досягнення, один з шести кавалерів ордена "За розвиток гирьового спорту в світі", має орден "Крилатий лев". Свій 41-ий день народження Олег Аврелович відзначив 2 вересня у колі родини та найближчих друзів у рідному селі, на батьківщині. Побував і в редакції. Розмову з цією непересічною особистістю пропонуємо нашим читачам.

Наша мета - забезпечити рівний доступ до якісної освіти
Про підсумки розвитку галузі освіти району у 2011/2012 та завдання на 2012/2013 навчальні роки

ПОДАЙТЕ ПОДАТКОВУ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН ТА ДОХОДИ - ОТРИМАЙТЕ ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ
Багато хто сприймає Державну податкову службу, як фіскальний орган, який лише контролює виконання платниками обов’язків зі сплати податків перед державою, але натомість нічого не дає взамін пересічному українцю. Проте це не так. Зокрема, податкова проводить розрахунки на повернення фізичним особам частини коштів, сплачених ними за навчання дітей, оформлення кредиту на придбання житла або на купівлю матеріалів для його будівництва, витрачених на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини тощо. І хоча під оформлення права на податкову знижку на ці цілі підпадає багато наших краян, але, на жаль, не всі знають про це і не користуються знижкою. А процедура її оформлення проста: для цього необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня цього року і підтвердити свої витрати, які підлягають податковій знижці. Детальніше розповідає заступник начальника Державної податкової інспекції у Сторожинецькому районі Алла МОСКАЛЮК.

НА КІЛЬКОХ СОТКАХ - ЕКЗОТИ СВІТУ
ЗА ТРИ ДЕСЯТИЛІТТЯ ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ СІМ‘Я ВОЙТЕНКО КІЛЬКА РАЗІВ ЗМІНЮВАЛА МІСЦЕ ПРОПИСКИ: СПОЧАТКУ ОСЕЛИЛИСЯ В ЛАТВІЇ, ЗГОДОМ ПЕРЕЇХАЛИ У СТАРІ БРОСКІВЦІ. ВІДТАК КІЛЬКА ЛІТ ЖИЛИ В ІСПАНІЇ. ТАКИМ ЧИНОМ НАБИРАЛИСЯ НОВОГО ДОСВІДУ. А ВІСІМ РОКІВ ТОМУ ВАЛЕНТИНА ВОЙТЕНКО З ЧОЛОВІКОМ, ДОНЬКОЮ, ЗЯТЕМ ТА ДВОМА ОНУЧКАМИ ОСЕЛИЛИСЯ У СТОРОЖИНЦІ, У ГОСПОДІ МАТЕРІ. ТУТ, НА 11 СОТКАХ ЗЕМЛІ, ПРЕДСТАВНИКИ ЧОТИРЬОХ ПОКОЛІНЬ УМУДРЯЮТЬСЯ ВІДТВОРИТИ НЕПОВТОРНИЙ МІКРО-СВІТ, НАЧЕ РІЗНОБАРВНУ МОЗАЇКУ, ЯКУ ЗІБРАЛИ З НАЙЯСКРАВІШИХ “ФРАГМЕНТІВ”.

Віктор Янукович: Ми зобов’язані розпочати реформу місцевого самоврядування
Президент України В. Янукович наголошує на важливості проведення реформи місцевого самоврядування, яка має на меті посилити розвиток регіонів України.

У Сторожинці відмовилися від централізованого теплопостачання.
Що велике підприємство працює ефективніше від малого, сумніватися не доводиться. Правило це поширюється і на теплоцентралі. Чим більше споживачів під’єднано до труб водяного опалення, тим дешевше обходиться їм тепло.

БОРЖНИКИ МИМОВОЛІ?
НЕСПОДІВАНІ МИТАРСТВА ЗВАЛИЛИСЯ, ЯК СНІГ НА ГОЛОВУ, СПОЖИВАЧАМ ГАЗУ ПІСЛЯ ОБ’ЄДНАННЯ ДВОХ ФІРМ

Архієрейська рада у Білій Криниці
У старообрядницькому духовному центрі села Біла Криниця Глибоцького району відбулося засідання Архієрейської Ради за участю вищого духовенства старообрядницької церкви з України, Росії та Румунії

У МЕРЕЖИВІ КОЗАЦЬКИХ ЛІТ
І знову - осінь, красива, золота пора. Вона одягає у свої яскраві шати усе навкруги, запалює різнобарв’я айстр і жоржин у ранкових росах, збирає запашні червонобокі яблука і медові груші у садах...

Земля стане товаром
З першого січня 2012-го Верховна Рада України має скасувати, як відомо, мораторій на продаж землі. Для цього вже прийняла Закон про земельний кадастр. Тепер на черзі – про ринок земель.

Суть речей: Закон «Про доступ до публічної інформації» - прорив у відкритості суспільства?
Стенограма програми „Суть речей” на Станція ФМ від 12 травня 2011 року. Запрошені гості – Андрій Гречанюк, викладач кафедри журналістики Чернівецького національного університету та Тетяна Смолдирєва, заступник голови правління спілки журналістів України в Чернівецькій області, голова Чернівецького прес-клубу реформ, заслужений журналіст України. Ведуча – Оксана Денисюк.

Втрати України у Другій світовій війні
Український народ через відсутність власної незалежної держави став одним із найбільш постраждалих народів у роки Другої світової війни

Сільський дитячий садок
Час нині такий, що село не може жити без дитячої установи. Десь вона краща, а десь через певні обставини скромніша, однак її функціонування – добра ознака руху села вперед.

ВТЕЧА
Весна. 1941-й. Не минуло й року, відколи на Північній Буковині була встановлена радянська влада, представників якої в багатьох населених пунктах, передусім, україномовних, зустрічали з хлібом-сіллю. І це -документально підтверджений факт. Та вже невдовзі з Буковини у степи Казахстану загуркотіли ешелони з «небезпечним елементом», для якого було одне визначення - куркуль. Зрозуміло, що такі різкі переміни буковинці по-різному сприйняли: одні змирились з станом речей, чекаючи, як мовиться, мов віл обуха. А якась частина у будь-який спосіб намагалась втекти, перетнувши державний кордон, у сусідню Румунію. Апогеєм втеч стало 1 квітня 1941 року, коли колону наших співвітчизників, в основному жителів Глибоцького та Сторожинецького районів, зупинили перед кордоном кулеметним вогнем. Пропонуємо вашій увазі два розділи з книжки працівника глибоцької газети "Новий день" Петра Кирстюка "Закривавлені підсніжники", в яких діляться спогадами про пережите жителі нашого краю. Дослідження нашого колеги побачило світ напередодні 70-ї річниці трагедії в урочищі Варниця українською та румунською мовами.

Пенсійна реформа: соціально-економічні передумови, основні засади та перспективи
Нинішній стан солідарної пенсійної системи свідчить про необхідність проведення ефективної пенсійної реформи.

ПІД ЩЕДРИМИ ЗОРЯМИ РІДНОГО КРАЮ
ЯК МИ УЖЕ ПОВІДОМЛЯЛИ, У РАЙОННІЙ БІБЛІОТЕЦІ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З НАДЗВИЧАЙНИМ І ПОВНОВАЖНИМ ПОСЛОМ УКРАЇНИ, ПОСЛОМ З ОСОБЛИВИХ ДОРУЧЕНЬ МЗС УКРАЇНИ, НАШИМ ЗЕМЛЯКОМ В. І. ЦИБУХОМ, ЯКИЙ У БЕРЕЗНІ ВІДЗНАЧИВ СВОЄ 60-ЛІТТЯ. В РАМКАХ ЦЬОГО ЮВІЛЕЮ ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДОКУМЕНТАЛЬНОЇ ПОВІСТІ ПРО ЗЕМЛЯКА “ЗОРІ ОТЧОГО КРАЮ”, КОТРА НАЛЕЖИТЬ ПЕРУ ВАСИЛЯ ФОЛЬВАРОЧНОГО. ДО СЛОВА, СВОГО ЧАСУ В. І. ЦИБУХ БУВ ПЕРШИМ СЕКРЕТАРЕМ ЦК ЛКМС УКРАЇНИ, ГОЛОВОЮ КОМІТЕТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ СРСР, ГОЛОВОЮ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ В СПРАВАХ МОЛОДІ КАБМІНУ СРСР, КЕРУВАВ ДЕРЖТУРАДМІНІСТРАЦІЄЮ В УРЯДІ УКРАЇНИ. ПРОПОНУЄМО НОТАТКИ ПРО ЗУСТРІЧ.

Якщо завтра війна…
Світ сьогодні дивує і страшить. Дивує стрімкою ходою в бік "прогресу" зі щоденним погіршенням екології, натуральності харчів, комп’ютеризації в поєднанні зі зворотнім рухом від розвитку Людини та пізнання її Призначення.

Вітаємо з Ювілеєм
Щиро вітаємо з чудовим Ювілеєм Валентину Миколаївну Александрюк, чарівну жінку, талановитого учителя, лагідну і дбайливу матусю і дружину.

НЕ ЗРАДЖУЮЧИ ЖИТТЮ
Наша колега Лариса Володимирівна Лєвіна (у той час - Лаврук) влилась у колектив сторожинецької районки вже після того, як закінчила навчання на філологічному факультеті Чернівецького держуніверситету та маючи за плечима кілька літ роботи у кам’янському господарстві, де очолювала молодіжну організацію.

ЛЮБОВ ДО ПРИРОДИ - З ДИТИНСТВА
Сучасна екологічна ситуація така, що треба не стільки охороняти, скільки рятувати природу: переосмислити ставлення людства до неї, визначити походження та розвиток складних взаємозв’язків і процесів у навколишньому середовищі. Тому необхідно створити умови для того, щоб дитина безперервно накопичувала екологічні знання та досвід взаємодії з природою.

ЯКЩО НАВІТЬ ТАК І СКЛАЛОСЯ З ВІДШКОДУВАННЯМ ВИТРАТ... АЛЕ Ж НАВІЩО ГРУБІЯНИТИ?
СТАТТЯ У НАШОМУ ЧАСОПИСІ “ПЕРЕВІЗНИКИ ХВИЛЮЮТЬСЯ. ВЛАДА ОБІЦЯЄ: КОШТИ ВІДШКОДУЮТЬ” ВИКЛИКАЛА ПЕВНИЙ РЕЗОНАНС У ОКРЕМИХ ЧИТАЧІВ. ЦЕ, У СВОЮ ЧЕРГУ, ДОЗВОЛИЛО НАМ ПОДИВИТИСЬ НА ОКРЕСЛЕНУ ТЕМУ СТОСУНКІВ У ТРИКУТНИКУ “КРАЯНИН, КОТРИЙ МАЄ ПІЛЬГИ, - ПЕРЕВІЗНИК -ВЛАДА” В ДЕЩО ІНШОМУ РАКУРСІ. НАСКІЛЬКИ ТИМЧАСОВА ЗАТРИМКА З КОМПЕНСАЦІЙНИМИ ПРОПЛАТАМИ ЗА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ ВПЛИВАЄ НА МІКРОКЛІМАТ ВЗАЄМИН КОНКРЕТНОГО ВОДІЯ З КОНКРЕТНИМ ПІЛЬГОВИКОМ? НЕПООДИНОКІ ВИПАДКИ, ЯКІ ПОТРАПИЛИ У ПОЛЕ ЗОРУ РЕДАКЦІЇ І УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ, ПРОМОВИСТО ГОВОРЯТЬ, ЩО ВОНИ ДАЛЕКО НЕБЕЗХМАРНІ. ТОЖ, СПОЧАТКУ НАДАМО СЛОВО ТИМ, ЯКІ ПОТРАПИЛИ У НЕ ЗОВСІМ ЗРУЧНУ СИТУАЦІЮ І ОТРИМАЛИ ПОРЦІЮ СТРЕСУ ВІД, НЕ ПОБОЇМОСЬ ЦЬОГО СЛОВА, ВІДВЕРТОГО ГРУБІЯНСТВА ТА ХАМСТВА З БОКУ ТИХ, ХТО СИДИТЬ ЗА КЕРМОМ.

ДЕ ТИ, КРАЇНО ДИТИНСТВА?
Сьогодні можна почути різні висловлювання щодо оцінки нашого часу, але все частіше лунає думка щодо... обкраденого дитинства. Мимоволі довелося стати свідком розмови біля недавно встановлених гойдалок в парку імені Федьковича у Сторожинці. Діти весело гойдалися, радіючи такому чудовому і несподіваному подарункові, а матері скрушно зітхали, пригадуючи своє дитинство.

МУЗИКА ЇЇ ДУШІ...
Сказати про цю людину, що вона фанатично віддана своїй справі, не зовсім коректно. Бо йдеться не про фанатизм, а справжню любов до щоденних турбот, пов’язаних з музикою.

І СІВАЧ НЕВТОМНИЙ, І МУДРИЙ САДІВНИК
САМЕ ТАК ГОВОРЯТЬ ПРО ВЧИТЕЛЯ, ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО ЯКОГО ВІДЗНАЧИЛИ В УКРАЇНІ У ПЕРШУ НЕДІЛЮ ЖОВТНЯ. У ЦЕЙ ДЕНЬ ОСВІТЯНИ РАЙОНУ ЗІБРАЛИСЯ РАЗОМ, ЩОБ ПІДБИТИ СВОЕРІДНІ ПІДСУМКИ. НИНІШНЬОГО РОКУ У РАЙОННОМУ БУДИНКУ НАЦІОНАЛЬНИХ КУЛЬТУР БУЛО ВЕЛЕЛЮДНО.

«Я прийняла свою долю без нарікань…»
Здавалося, зал музично-драма­тичного театру імені Ольги Кобилянської не міг вмістити всіх, хто хотів потрапити на вечір пам’яті поетеси Анни Дущак. Це була зустріч із дивовижною людиною, яка за життя радо приймала всіх, гостинно запрошувала, зігрівала ласкою і теплом.

Румыны снова предъявляют пограничные претензии
Официальный Бухарест предъявил Киеву новые «пограничные» претензии. На сей раз речь идёт о дунайском острове Майкан — территории, богатой нефтью и газом и считающейся региональным стратегическим рубежом. Эксперты уже назвали сложившуюся ситуацию «великим противостоянием двух самовлюблённых государств». Министр иностранных дел Румынии Теодор Баконски выбрал себе амплуа, явно не совместимое ни с должностью дипломата, ни с закрепившимся за ним народным прозвищем Мудрец. В недавнем интервью бухарестским СМИ он, не стесняясь в выражениях, фактически предрёк «расширение Великой Румынии» за счёт Украины.

КОЖЕН ВЧИТЕЛЬ МАЄ ШАНС НАВЧИТИ ГОЛОВНОМУ: ДОБРУ
У перші дні жовтня в кожну оселю загляне зримо чи незримо велике свято - День Вчителя. Адже не існує людини, яка б не мала хоч одного вчителя у своєму житті.

Про єдиний соціальний внесок
Питання про доцільність запровадження єдиного соціального внеску обговорювався дуже давно. І ось прийнято Закон України від 08.07.2010 р. №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», який набирає чинності з 1 січня 2011 року.

Чи приїдуть у Стару Жадову нащадки графа Саконтіна?
ТЕРМОМЕТР у затінку показує 33, а під кронами вишикуваних у добре провітрювану алею вікових дерев особ­ливої спеки й не відчуваєш. Поміщик Гоян, котрий збудував тут у далекому 1893-му майже триповерховий дім, був, безумовно, людиною практичною. Бо можна скільки завгодно захоплюватись красою гірських пейзажів, однак витримати суворість життя в тім краю не кожному до снаги.

Сторожинцю - 106 років
Пропонуємо вам фоторепортаж із святкування Дня міста Сторожинця.

ЯК ОЦІНЮВАТИ ШКІЛЬНІ УСПІХИ СВОЇХ ДІТЕЙ
РЕКОМЕНДУЄМО ДЕКІЛЬКА ПРАВИЛ З ЦЬОГО ПИТАННЯ

ЧИ ЗІЙДЕ МОЛОДЬ ЗІ ШЛЯХУ САМОЗНИЩЕННЯ
ЦЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД БАГАТЬОХ. І У ТОМУ ЧИСЛІ - Й ВІД ВАС, БАТЬКИ

Ліміт на постріл
Важко погодитися з твердженням, що природа стерпить від людини все тільки тому, що ми, бачте, є її дітьми. Десь, може, в чомусь і стерпить. Але до пори, до часу. Бо наше невігластво стосовно довкілля перейшло всі можливі грані, від чого вже стогнуть і земля, і небо. Як один з аспектів проблеми –наше мисливство, в царині якого сьогодні також не все так, як би того хотілося. І про це йшлося на нашому традиційному «круглому столі», де були аргументовані дискусії, суперечки і, звичайно, звучали висновки. В тому плані, що давно пора подати руку допомоги навколишньому середовищу, яке, коли справді захочемо, неодмінно зможемо разом захистити. А гостями цього разу були Ірина Садецька, голова Чернівецької міськради УТМР, Георгій Рудяга, голова облради УТМР, Анатолій Степанов, головний лісничий Чернівецького військового лісгоспу, Іван Форгачі, міжрайонний природоохоронний прокурор, Валерій Кашпор, перший заступник начальника головного державного управління лісового та мисливського господарства, головний лісничий, Валерій Карбашевський, депутат Шевченківської райради м.Чернівці, Георгій Шутак, начальник облуправління охорони навколишнього середовища, Сергій Чистов, начальник мисливського господарства «Зубровиця» Сторожинецького держлісгоспу, Сергій Круліковський, голова Глибоцької райради УТМР, Анатолій Соколюк, голова Хотинської райради УТМР, Сергій Ковач, голова Новоселицької райради УТМР та Василь Нисторяк, голова Путильської райради УТМР.

"ЗОЗУЛИНІ" ДІТИ
до їхнього розпачу і суму в очах не звикнуть працівники служби у справах дітей райдержадміністрації Заходжу в одну з палат дитя чого відділення ЦРЛ, де перебувають троє малят: блакитноокий Сергійко тулиться до свого дідуся, Тетянка міцно спить, а її братик-непосида Владик знову примудрився видертись на підвіконня. За Тетянкою і Владиком доглядає батько. Здавалось би, звичайна для лікарні картина. Але не зовсім так. Дітвора ще й не підозрює, що вже через годину-другу їхні маленькі сердечка переповнятиме сум. З рідними доведеться попрощатись надовго, а можливо...назавжди.

Гражданственность: Поиск Родины
Если вспомнить, что Союз пел голосом Высоцкого, смеялся шутками Раневской, говорил пророческими устами Бориса Пастернака, Евгения Шварца, Булата Окуджавы - я за Союз. Исторически осуждая строй, нет нужды осуждать Народ. Вычеркивая вождей, незачем вычеркивать Поэтов.

"ВИЖИТИ В АФГАНІСТАНІ ДОПОМОГЛИ БАТЬКІВСЬКІ МОЛИТВИ"
ДЕСЯТИРІЧНА АФГАНСЬКА ВІЙНА СТАЛА КРИВАВОЮ СТОРІНКОЮ В ІСТОРІЇ НЕ ЛИШЕ АФГАНІСТАНУ, АЛЕ І НАШОЇ ДЕРЖАВИ. ВОНА ТРИВАЛА З 25 ГРУДНЯ 1978 ДО 15 ЛЮТОГО 1989 РОКУ Й ЗАБРАЛА ЖИТТЯ 2572 УКРАЇНЦІВ. ТОБТО, КОЖНИЙ ЧЕТВЕРТИЙ УЧАСНИК БОЙОВИХ ДІЙ - ЦЕ НАШ СПІВВІТЧИЗНИК, І КОЖНИЙ ЧЕТВЕРТИЙ ІЗ ТИХ, ХТО НЕ ПОВЕРНУВСЯ З АФГАНІСТАНУ, - ТАКОЖ УКРАЇНЕЦЬ. ЦІ СУМНІ ЦИФРИ ДАЮТЬ ПРИВІД ЗАМИСЛИТИСЯ, ПЕРЕОСМИСЛИТИ НАШУ ІСТОРІЮ, ДОНЕСТИ НАСТУПНИМ ПОКОЛІННЯМ ЗАДЛЯ ВИХОВАННЯ У НИХ ПОВАГИ ТА ШАНОБЛИВОГО СТАВЛЕННЯ ДО ЇХНІХ ПОПЕРЕДНИКІВ, ЯКІ ВТРАЧАЛИ ЗДОРОВ'Я, А ІНКОЛИ Й ЖИТТЯ У ДАЛЕКІЙ ЧУЖИНІ.

Сільрадою керує жінка
Воістину жінка-трудівниця може все. Народжувати та виховувати дітей, водити космічні кораблі, сіяти та збирати хліб... Вона, за великим рахунком, справді здатна на подвиги. Однак, як на мене, жінку чомусь важко уявити у ролі керівника сільської громади.

ЗАСЛУЖЕНОМУ ЛІКАРЮ УКРАЇНИ МАТВІЮ ПЛЕГУЦІ - 60!
Про таких професіоналів, як Матвій Дмитрович Плегуца, говорять: “Лікар від Бога”.

Вибір 2010 – між зґвалтуванням і пограбуванням
В житті кожної людини бувають випадки, коли вибору нема. Не ми перші - не ми останні. Але якщо країна приречена на шлюб з ґвалтівником або грабіжником, то хіба це означає, що вся вона повинна стати такою самою, як вони?

БУДНІ І СВЯТА СТАРИХ БРОСКІВЦІВ
Мальовничі пагорби села Старі Бросківці в будь-яку пору року ваблять око. Як і кожен населений пункт нашого краю, це село має свою історію, в якій, мов у дзеркалі, відображено ті події, що відбувались протягом століть на Буковині. Старі Бросківці засновані 20 вересня 1617 року. Назву отримали від багаточисельних боліт, де раювали жаби (жаба у перекладі на румунську звучить “броаскý”). Ці землі раніше називалися Мунтині (“мунць” - гори). В давні часи, до австрійської держави, було тільки одне село Бросківці. 9 березня 1889 року Франц Йосиф видав закон для герцогства Буковини, згідно якого кадастрова горомада Бросківців поділилася на дві самостійні - Старі Бросківці (Векь) і Нові Бросківці (Ной). За часів свого існування село пройшло через різні історичні віхи. Розташоване на горбистих і лісистих землях, розчленоване ярами і балками, розкидане та розділене на хутори Черешенька (Мунтяни), Поляна, Новосілка (центр), Лази, Заріжжя, Тоборище (Табарястя), Дружба (Штульбанка), Старий Зруб, Новий Зруб, Крива-Ліс.

ЩО БОЛИТЬ БАТЬКІВ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ
На зустрічі з головою райдержадміністрації Миколою Олексюком батьки дітей-інвалідів порушували чимало актуальних питань. Захід провели у формі діалогу. Спершу слово мала голова районного товариства дітей-інвалідів Галина Токар, яка повідомила, що об’єднує 250 членів. Але діток з обмеженими можливостями на Підгір’ї є вдвічі більше. Багато людей не хочуть, аби сторонні знали про те, що у них виховується дитина-інвалід (приміром, хвора на церебральний параліч), не звертаються до лікарів, щоб оформити пенсійне посвідчення і отримувати пенсію, а згодом і лікування.

Почала діяти угода про реадмісію. Україна стане відстійником для нелегалів?
З 1 січня починає діяти Угода про реадмісію, яку Україна та Євросоюз підписали два роки тому.

Демократія – це не Тимошенко
"Істина і справедливість, - писав Арістотель, - за своєю природою сильніші від своїх протилежностей". Отже, перманентні поразки істини і справедливості у ході виборчої кампанії в Україні можуть свідчити лише про одне: про звичайну природу речей не йдеться.

Грип «прем’єрської мутації»
Епідемія каліфорнійського грипу, що начебто зненацька накрила Україну наприкінці жовтня, відсунула на задній план проблеми, які ще кілька днів тому ми вважали надзвичайно важливими. І викликала хвилю роздумів на цю тему, які не можуть не бути почутими.

Політичний штам вірусу
Епідемія фактично зупинила «вуличні» прояви виборчої кампанії. Найбільше способів пропіаритися знаходить «рятівниця» Тимошенко

"Свинячий грип" в Україні: брехня лікарів, піар і відмивання 5,5 мільярдів
В стране нет эпидемии "свиного гриппа", но есть банальная эпидемия гриппа – как и каждый год. Но в результате извращения фактов в Украине объявлена эпидемия совершенно другой болезни. Всего за один день под этим предлогом правительство решило потратить несколько миллиардов гривен.

У РУМУНІЇ АКТИВІЗУВАЛИСЯ ПОСЛІДОВНИКИ “ЗАЛІЗНОЇ ГВАРДІЇ”
Чи загрожують Україні екстремісти з сусідніх держав?

Що робиться для соціально-економічного захисту трудівників?
15 мільйонів непрацюючих людей в Україні перебувають за межею бідності.

МЕДПУНКТ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ
В Україні держава гарантує надання всім громадянам доступної первинної лікувально-профілактичної допомоги. Вона передбачає консультацію лікаря, діагностику і лікування основних, найбільш поширених захворювань, травм та отруєнь, забезпечення санепідблагополуччя території та інші профілактичні заходи, направлення пацієнта для надання спеціалізованої та висококваліфікованої допомоги.

Гірке молоко із селянського двору. Доки «молочні королі» доїтимуть село?
Скарги селян на низькі закупівельні ціни на молоко давно вже стали притчею во язицех. Однак такого знущання над трударями, як нині, на Чернігівщині не пригадують. Наводимо дану публікацію, оскільки порушене питання є "гарячим" і для нашого краю

“ДОПОКИ Я НЕСУ ЖИТТЯ СВІЧУ...”
Вчора Анні Кирилівні Дущак виповнилось 50!

ЗЕМЛЯ - БЕЗПЛАТНО
Як відомо, з 15 серпня 2009 р. набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 р. № 844 “Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України у 2009 році”.

Кое-что о кредитах в иностранной валюте и Нацбанке
Адвокатское объединение “Киевская правозащитная группа», рассмотрев многочисленные заявления граждан Украины и многих юридических лиц резидентов Украины, принимает их к рассмотрению как типовые дела, связанные с кредитными отношениями, которые сложились в Украине по кредитованию физических и юридических лиц-резидентов Украины в иностранной валюте. Юридическое заключение состоит из двух частей: «Физические лица» и «Юридические лица».

НАША ЦІЛЬ - ТОРЖЕСТВО ЗАКОНУ І ПРАВОПОРЯДОК
8 жовтня в Україні відзначається день юриста.

А ВЛАДА ДУМАЄ ПРО ЩО?
ПРО «ГАРЯЧУ ЛІНІЮ». - У райдержадміністрацію надійшли з облдержадміністрації листи на реагування, які наші краяни (один такий лист був, зокрема, з Глибочка) надіслали свого часу з приводу наболілих питань у вищі владні інстанції. Вважаю, що будь-яке нагальне питання можна і потрібно вирішувати на місці у районі, у рамках існуючого законодавчого поля. Якщо ми не спроможні тих питань вирішити, то навіщо працюємо тут, у владних кабінетах? Не людина має ходити дорогами за істиною в останній інстанції, а ми маємо їй допомогти вирішити належним чином проблему, - сказав на традиційній нараді у понеділок голова райдержадміністрації М. В. Олексюк. У зв’язку з цим повідомляємо наших читачів, що у райдержадміністрації діє постійна «гаряча лінія» на яку жителі Підгір’я можуть звернутися і отримати відповідну допомогу, роз’яснення, пораду. ТЕЛЕФОН «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ 2-17-43.

СУЧАСНИЙ ЧИТАЧ І БІБЛІОТЕКА
У наш час зростає роль бібліотеки, як одного з соціальних інститутів, що сприяє розвиткові освіти, інформаційної культури особистості, її духовності.

“А СЬОГОДНІ НА РОЛЬ ПАТРІОТІВ ПРЕТЕНДУЮТЬ ТІ, ХТО НАС ПЕРЕСЛІДУВАВ...”
Й. С. Корецький - сторожинчанин, яких чимало. Але в його біографії є красномовний факт: свого часу був першим головою мського осередку Народного Руху України. Того, що зароджувався дійсно з народу, з осереддя простих людей -справжніх патріотів, готових на неординарні кроки заради незалежності України. Багатьма, як у Помаранчеву революцію, керувало бажання встановити справедливість, відчути себе господарями на власній землі, вирішувати і творити власну долю у власній державі. Але вже з перших кроків діяльності рухівці зрозуміли, наскільки важким був супротив тодішньої влади, яка репрезентувала тоталітарну систему. Про ті непересічні дні Йосип Степанович поділився спогадами для нашої газети:

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ СТОРОЖИНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ—ЧЕРВЕНЬ 2009 РОКУ
ПОВІДОМЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ У СТОРОЖИНЕЦЬКОМУ РАЙОНІ

Крізь плетиво літ
Чомусь при незалежній Україні історики "соромляться" (молодим можна вибачити - їх лиш навчили, а... "солідним" історикам?) розробляти теми: "Румунська окупація на Буковині у 20-30-ті роки", "Значення для соборної України 28 червня 1940 року", "Початок Великої' Вітчизняної війни на Буковині", "ХОТИНСЬКЄ КОМСОМОЛЬСЬКО-МОЛОДІЖНЕ ПІДПІЛЛЯ", "29 березня 1944 року", "28 жовтня 1944 року" і т.д. Цими даними колись рясніла буковинська преса, а тепер мовчать, заніміли. Не знають? Ні, знають. Просто кон'юнктурно не вигідно про це писати. А якщо пишуть, то фальсифікують події, або ще гірше - пишуть неправду. Чому не розглядають питання соборної Украни? Тільки тому. що цілісна територія України сформувалася при колишній радянській владі? Запитайте про це школярів та й студентів неісторичних факультетів. Вони не знають В кращому випадку скажуть, що територія України сформувалась при незалежній Україні. Як історик розумію - вороття немає, але ж можна було б щось хороше зберегти - безкоштовну медицину, освіту, безкоштовні квартири і т.д. Нам варто пам'ятати слова відомого історика Пантелеймона Куліша: "Історію неможливо змінити, треба тільки мати відвагу знати її правду, лише тоді можна змінити нинішню жорстоку реальність". Цією публікацією я хочу привернути увагу до серпневих подій року 1940-го, які стали наслідком червневих і залишили помітний слід в історії.

Мрії Буковинського соловія
Добре пам'ятаю федьковичеві дні 1984 року, коли святкувалися його 150-річні іменини. Великий вечір у театрі ім. О.Кобилянської, славні події у Путилі на широкому заквітчаному подвір'ї його садиби. І ще ювілейний вечір у Києві, де зібралися сотні достойних українців, щоб поклонитися буковинському соловію, його таланту, його подвигу в ім'я народу, якого він цілим серцем любив і вірив, що його велика доля жде.

ВІДПОЧИНОК МОЛОДІ: БАР І ДИСКОТЕКА? ЯКЩО ТАК БУДЕ Й НАДАЛІ - ДО МОРАЛЬНОЇ ДЕГРАДАЦІЇ НЕДАЛЕКО
Частина молоді інколи скаржиться, мовляв: «Ніде у нашому районі культурно відпочити. Якщо б навіть і хотіли, то нам ніхто не пропонує нічого в альтернативу барам, нічним клубам та дискотекам, в яких, відпочиваючи із друзями, хоч-не-хоч, але перекинеш склянку-другу якщо не «сорокаградусної», то слабоалкогольного напою, запалиш «за компанію» цигарку та заведеш розмову далеко не про те, як, приміром, любити свою Батьківщину. Тоді ж навіщо так багато говорити про виховання здорової та патріотичної нації?».

Христина УРСУЛЯН: «Моя перша пісня на сцені - “Червона рута”»
І знову в районному будинку національних культур засяяла плеяда зірочок - обдаровані діти Підгір’я та інших куточків Буковини зібралися на «Мистецький зорепад», який цього разу був присвячений юній співачці, лауреату багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів Христині Урсулян.

ЇМ БУЛО ПО ШІСТНАДЦЯТЬ, КОЛИ РОЗПОЧАЛАСЬ ВІЙНА
Зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної у редакційній вітальні відбулася напередодні чергової річниці Великої Перемоги над фашизмом. Зі святом, яке щоразу сповнене особливим хвилюванням, учасників невимушеної розмови, привітав редактор газети “Рідний край” Я. Р. Лижник. Підкреслюючи визначну роль фронтовиків у цій звитязі, він звернувся до них з проханням розповісти про власну участь у бойових подіях, а ще - дати оцінку їм з висоти пройдених літ. Адже, коли розпочалась війна, кожному з учасників розмови було всього шістнадцять. Всіх об’єднувало одне бажання - скоріш потрапити на фронт...

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ СТОРОЖИНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ—БЕРЕЗЕНЬ 2009 РОКУ
ПОВІДОМЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ У СТОРОЖИНЕЦЬКОМУ РАЙОНІ

ЗГАДАЄМО ВСІХ ПОІМЕННО
Звернення Сторожинецької районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)до земляків - учасників бойових дій в Афганістані у зв'язку із підготовкою до випуску Книги Пам'яті.

ІВАН МАЗЕПА.ПРЕЗИДЕНТИ УКРАЇНИ ПРИСЯГАЮТЬ НА ПЕРЕСОННИЦЬКІЙ ЄВАНГЕЛІЇ, ЯКУ ГЕТЬМАН ПОДАРУВАВ ПЕРЕЯСЛАВСЬКІЙ ЄПАРХІЇ
Ім'я Великого Українця - гетьмана Івана Мазепи - відомо практично кожному громадянину України вже хоча б тому, що його портрет вміщено на десятигривневій банкноті. Однак досі образ гетьмана у масовій свідомості, на жаль, ще мало чим нагадує реального Івана Мазепу. Причини цьому добре відомі. Ім’я згаданого великого гетьмана ось уже майже 300 років перебуває у списку тих, кого Російська імперія нещадно таврувала. Оголосивши його своїм ворогом, вона віками вкорінювала в голови підвладних їй українців наскрізь спотворені уявлення про постаті, які насправді гідні найвищої пошани. До всього ж, діяльність І.Мазепи фальсифікували з особливим цинізмом.

НЕ ВМІЄТЕ СПІЛКУВАТИСЯ ПО-ЛЮДСЬКИ, ТО ХОЧА Б “ФІЛЬТРУЙТЕ БАЗАР”...
Слава Богу, нам не треба лукавити, як багатьом державним мужам, які густо населяють стольний град Київ. Гаряче ратуючи за чистоту української мови, чимало з них “поза кадром” продовжують вважати її, у кращому випадку, суто офіційною. А хтось - дещо сільською...

“ХАЙФЕР ПРОДЖЕКТ ІНТЕРНЕШНЛ” ТЕПЕР ДОПОМАГАТИМЕ ПОСТРАЖДАЛИМ
МІЖНАРОДНА БЛАГОДІЙНА ФУНДАЦІЯ «ХАЙФЕР ПРОДЖЕКТ ІНТЕРНЕШНЛ» РОЗПОЧАЛА У НАШОМУ РАЙОНІ НОВИЙ ПРОЕКТ «ДОПОМОГА СІЛЬСЬКИМ РОДИНАМ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ПОВЕНІ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ У ВІДНОВЛЕННІ ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ». УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ЙОГО ПЕРШОГО ЕТАПУ ВІДБУЛОСЯ У ПАНЦІ, НА ЯКОМУ ПРЕДСТАВНИКИ ФУНДАЦІЇ ВРУЧАЛИ ПАНКІВЧАНАМ, А ТАКОЖ ЖИТЕЛЯМ СТАРОЇ ЖАДОВИ ТА ДАВИДІВКИ ЕЛІТНЕ НАСІННЯ КАРТОПЛІ, КУЩІ СМОРОДИНИ, МІНЕРАЛЬНІ ДОБРИВА ТА ЗАСОБИ ЗАХИСТУ РОСЛИН. НАСІННЯ КАРТОПЛІ ОТРИМАЛИ 81, А САДЖАНЦІ СМОРОДИНИ - 38 ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ, 6 ШКІЛ ТА 2 ДИТСАДКИ. ВСЬОГО НА ЦІ ЦІЛІ ЗАТРАЧЕНО БІЛЬШЕ 107 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ.

Хазяїн
Так називають представники влади та працівники Красноїльського ПП «Істратій» підприємця, депутата Сторожинецької райради від Соціалістичної партії України Дмитра Георгійовича Істратія.

РАЙОННИЙ ЛІЦЕЙ: ВПЕВНЕНИЙ ПОГЛЯД У ЗАВТРА
Сторожинецький районний ліцей здавна славиться високопрофесіональним складом педагогів (серед майже 60-ти педпрацівників 18 вчителів -методистів, 10 - старших вчителів та 17 відмінників освіти України), так і навчальними досягненнями. За період існування навчального закладу (з 1975 року) 652 учні стали переможцями районних олімпіад, 45 - обласних, а 5 - всеукраїнських. Більше семидесяти вихованців перемогли у районному та обласному конкурсах знавців рідної мови, ще п’ятнадцятеро – стали призерами конкурсів захисту науково-дослідницьких робіт. У стінах навчального закладу впродовж останнього часу “загорілось” чимало естрадних “зірочок” Підгір’я, серед яких - Леся Франків, Олександр Атодирес, Ростислав Тодореску та інші. А учениця ліцею Євгенія Цера вже встигла видати свою першу книжечку оповідань “Срібні павутинки”…

ПІСЕННЕ ДЖЕРЕЛО СКЛИКАЛО ТАЛАНТИ УКРАЇНИ
ДРУГИЙ РІК ПОСПІЛЬ ПЕРЛИНА ПІДГІР’Я – МІСТО СТОРОЖИНЕЦЬ – СТАЛО ОБ’ЄКТОМ ВСІХ (ЯК У НАШІЙ КРАЇНІ, ТАК І ЗА ЇЇ МЕЖАМИ), ХТО ЦІКАВИТЬСЯ НОВИМИ ТВОРЧИМИ НАДБАННЯМИ ЕСТРАДИ ТА, ВЗАГАЛІ, РОЗВИТКОМ ХУДОЖНЬОЇ САМОДІЯЛЬНОСТІ В НАШІЙ ВІТЧИЗНІ. БО САМЕ У НАС ТРИ ДНЯ ПОСПІЛЬ ПРОХОДИВ ДРУГИЙ МІЖНАРОДНИЙ ТЕЛЕВІЗІЙНИЙ ДИТЯЧИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ПІСЕННЕ ДЖЕРЕЛО».

СТАЛА ДЛЯ НАС ВЗІРЦЕМ
Вчителька початкових класів Сторожинецького районного ліцею Галина Євгенівна Кнап - чудова людина, чарівна жінка та гарний педагог.

ЗБРОЯ: ДОРОГА ІГРАШКА ЧИ ЗАСІБ САМОЗАХИСТУ?
Щоденні кримінальні зведення лякають не лише людей зі слабкими нервами. Відтак наші обережні громадяни вже не сподіваються на міліцію, а прагнуть захиститися самотужки.

Про реформаторів-провокаторів
Великою ганьбою для української нації, що навіки увійде чорною плямою в анали історії, стало проведення безглуздої реформи вітчизняного сільського господарства. Результати реформи вражаючі: повністю знищені державні великотоварні сільгосппідприємства, тваринництво, овочівництво, садівництво. Тепер м'ясо, молоко, овочі і фрукти, на велику національну ганьбу, завозять з-за кордону.

ДЕФІЦИТИ
Зі заміток на полях!

РЕЙТИНГ NON GRATA
Зі шпигунського скандалу, що днями так гордо прокотився Бухарестом і Києвом, Чернівці також вхопили собі трохи "слави" – український інтернет повідомив, що з України випроваджений секретар Генконсульства Румунії в Чернівцях Юстиніан Фокша. Разом з військовим аташе з питань оборони Посольства Румунії в Києві Філіпом Раду їх "попросили" з України за дії, "спрямовані на нанесення шкоди безпеці України" та порушення конвенції про дипломатичні і консульські зносини".

Коли праця облагороджувала
Діти війни! Скільки випало горя на їхню долю: голодне дитинство, рання дорослість і робоче загартування. Представників цього покоління характеризують такі риси: працелюбність, високе почуття відповідальності за доручену справу, цілеспрямованість.

“НЕДОБРІ ЛЮДИ НЕ МОГЛИ Б ТРИВАЛИЙ ЧАС ПРАЦЮВАТИ У СФЕРІ, ДЕ ТРЕБА УМІТИ СПІВЧУВАТИ”
Районний територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян - така повна назва цього підрозділу у сфері соціального захисту, який ми звикли називати коротко: “терцентр”. У самій назві закладено і головне завдання служби, і вказано контингент, яким опікуються її працівники. На тлі загальної кризи робота “терцентру” набуває особливого змісту. Про те, чим живуть, які проблеми долають соціальні працівники, наша розмова з керівником терцентру, яка очолює його вже п’ять років, Д. В. ПОРАЙКО.

“ДРУГОВІ ДИТИНСТВА МОГО СИНА ВОЛОДІ...”
4 березня Володимирові Івасюку, відомому українському композиторові, виповнилося б 60 років Коли лунають пісні Володимира Івасюка, наші серця мимоволі наповнюються радістю і захопленням. Впродовж уже багатьох років зігріваємось біля незгасимого вогню його пісенної ватри, яку складають "Червона рута", "Водограй", "Я піду в далекі гори", "Пісня буде поміж нас", "Аве Марія" та інші. Вкотре утверджуюсь в думці: увесь його доробок, залишений нам у спадок, був не короткочасним спалахом, а натхненною творчістю. Цю статтю присвячую світлій пам'яті В.М. Івасюка. Нехай мої спогади про стосунки з Володимиром Івасюком, його рідними будуть скромним кетягом у вінок пам'яті про відомого композитора.

Буковина відкрила Рік Володимира Івасюка
У ТЕМНИЙ ЧЕРВОНИЙ оксамит одягнута святкова сцена палацу „Академічний"... Звуки чорного роялю розривають тишу під руками Ярослава Колотила... Так пронизливо і трагічно плачуть скрипки улюблених чернівецьких музикантів. Павла Чоботова та Людмили Шапко сумною і прекрасною „Мелодією" незабутнього Володимира Івасюка. На коротку мить оживають на білому екрані радісні хвилини життя і творчості геніального митця, коли він творив дивовижний пісенний світ із поетичного слова, ритмів водограїв, любові до рідної землі, до отчого дому, до одвічних народних цінностей.

АНТИКРИЗОВА ПРОГРАМА КОМАРІВСЬКОЇ ГРОМАДИ МІСТИТЬСЯ В ОДНОМУ СЛОВІ: ЖИТИ!
Комарівці - село невелике. Тут більше 1100 чоловік населення. Але громада, завдяки активній і небайдужій позиції голови С. І. Бажури, напрочуд згуртована і монолітна. Саме тому тут створено було сприятливі умови для багатьох соціальних змін. А торік за результатами Всеукраїнського конкурсу на кращий населений пункт, в якому враховувались багато критеріїв, Комарівці стали переможцем. Щоправда, заслуженої матеріальної нагороди чекають і понині, але у моральному плані задоволені сповна: приємно почуватися кращими. Цей факт став одним із чинників загального настрою щорічних зборів громади, які відбулися днями.

Мамина молитва врятувала командира взводу Трояновського від трьох смертей
У Сторожинці цю людину багато хто знає. Адже один з перших ризикнув започаткувати власний бізнес ще в 1992 році. Починали з синього ларьочка, в якому торгували привабливим на той час товаром - різними солодощами, жуйками та іншим раніше недоступним крамом. З того часу чимало змінилося. Т. І. Трояновський, як підприємець, пережив і злети, і падіння, але у перевагах власної справи не розчарувався. Сьогодні його дітище, - торгово-посередницька фірма “Світнес”, - у надійних руках членів родини. Бразди правління в основному належать синові Ігорю. А сам Тодор Ілліч з дружиною опікується кондитерським цехом та магазином: треба ж чимось займатися, тим більше, що і сил, і мудрості вистачає. Але більшість городян продовжують вважати головою родинного бізнесу саме його. Тому кожен знає, що булочки та торти можна купити “ у Трояновського”, оптові товари - “у Трояновського”. Тим часом, це прізвище колись звучало в іншому контексті. А сам Тодор Ілліч - колишній військовий прапорщик, який побував у самому пеклі тяжкої, чужої і нав’язаної нам війни в Афганістані. Звідти, як найдорогоцінніший скарб, привіз медаль “ За бойові заслуги” та незагоєну біль у душі, той, що ніколи не стихає. Спогади про ті події настільки ятрать душу, що на них впродовж багатьох літ було накладено своєрідне табу. То ж для багатьох ця сторінка з біографії Т. Трояновського стане справжнім одкровенням.

Наш діалог із виборцями
Районна рада V скликання з перших днів свого існування прагне працювати прозоро, відповідно до законодавства. Ми виходили з того, що треба не розділяти владу на виконавчу й законодавчу, а працювати на інтереси людей і розвиток нашого району. Такий підхід районної ради поділяє й районна державна адміністрація. Саме тому нам удається оминати існуючі гострі кути та спільно знаходити ефективні шляхи розв’язання проблем.

ТАМ, ДЕ РОСТЕ ДЕРЕВО ЩАСТЯ І ПІНИТЬСЯ ФОНТАН ЖИТТЯ
Після виступу у Запорізькій обласній філармонії (ми вже повідомляли про цю подію раніше) учасники фольклорних колективів нашого району побували на екскурсії у столиці козацького краю - Запоріжжі. Передусім - на головному проспекті, який є одним із найдовших в Європі і простягається на 12 кілометрів (другий за довжиною - проспект Перемоги у Києві, його довжина - 10 км 800 м). Запоріжжя - місто майже з мільйонним населенням - один з найбільших адміністративних, індустріальних і культурних центрів України, - оповідала екскурсовод Тетяна. - Воно було засноване у 1770 році. (Первісна назва поселення - Олександрівськ. У 1921 році Олександрівськ був перейменований на Запоріжжя.

Три листочки з Їжівського дерева життя на фоні зими
Нариси про наших краян