Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Паспорт району

Символіка

Опис герба району.

Герб Сторожинецького району: четверочастинний іспанський щит, розсічено пересічений в золото і зелень. В лівій верхній частині на зеленому полі в лівому верхньому куті чверть золотого кола з чотирма променями, що символізує сонце. В правій верхній частині на золотому полі зображення двох зелених пагорбів, символізуюче передгір'я Карпат. В правій нижній частині на зеленому полі китиця золотих букових горішків з листочками, символізуюча належність району до Буковини. В лівій нижній частині на золотому полі символічне зображення ялини, символізуюче основне природне багатство краю - його ліси. Щит увінчано стилізованою зелено - золотою короною, зубці якої вирішені у формі листків дерев.


Великий герб Сторожинецького району.

Щит з гербом району підтримують з лівого боку брунатний олень із золотими рогами, з правого брунатний зубр із золотими рогами. Під щитом йде золота стрічка з чорним написом „Сторожинецький район".


Опис прапора

Прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3. З нижніх кутів до середини верхнього краю піднімається зелений клин, виділений зазубрено чотирма щаблями, символізуючий ялину. На фоні клину зображення брунатного оленя із золотистими рогами у стрибку. Обабіч на синіх полях — по китиці жовтих букових горішків з листочками.


Карта району

Карта - схема Сторожинецького району


Інтерактивна карта району

Карта району

Інтерактивна карта захисних споруд Чернівецької області

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=z2BHzx2pz3fs.kkttwoimfTak

Інвестиційна привабливість

     Формування об’єктивних передумов стійкого підйому економіки   району неможливе без реального інвестування, оновлення основного капіталу, реструктуризації всієї фінансово-інвестиційної сфери і створення сприятливого інвестиційного клімату як важливої конкурентної переваги подальшого економічного розвитку.
    Для покращення інвестиційного клімату району вживаються наступні заходи:
- створено Інтернет-сайт Сторожинецького району, на якому розміщені інвестиційні пропозиції в промисловій, туристично-рекреаційній та сільськогосподарській галузях, привабливі для вкладання коштів земельні ділянки для ознайомлення як інвесторів з інших областей України, так і іноземних;
- активно розглядаються всі звернення інвесторів, завжди надається їм практична допомога, зокрема відповідні служби надають інформацію технічну сторону, про найбільш привабливі місця для розташування, наявність інфраструктури (доріг, газифікації, потужність електролінії), робочої сили, податкового поля, тощо;
    Нарощування обсягів виробництва неможливі без залучення інвестицій. З цією метою район був гідно представлений на Міжнародному інвестиційному форумі, який відбувсь з 11 по 13 липня в м. Чернівці. Про інвестиційну привабливість району було відзнято і продемонстровано відео ролик, видано брошуру, було представлено біля 15 конкретних інвестиційних пропозицій, зокрема, по таких об’єктах як незадіяні цехи Красноїльського ДОКу, недобудованого цеху ВАТ „Меблевий комбінат”, ВАТ „Ремавто”, цегельні кар’єри в с. Чудей, МП фірма „Веселка”, ЗАТ „Буковинапродукт”, тощо. Вагому роль у представлені району на форумі зіграло і присутність керівників підприємств та приватних підприємців, які представляли свої пропозиції, зокрема Комар Володимир Дмитрович, Мітрік Георгій Ілліч, Березовський Георгій Васильович, Кромф Петро Георгійович, Ілько Василь Іванович. Окрему участь у проведенні форуму прийняв Сторожинецький держлісгосп.
    За І квартал проточного року у розвиток економіки району за рахунок усіх джерел фінансування було вкладено 18 млн. 940 тис. грн. капітальних інвестицій. Найвагоміша частка з них (92,7%) складають інвестиції в основний капітал та збільшились порівняно із минулим роком на 16%. В поточному році для розвитку розпочато залучення коштів різних інвестиційних фондів, які складають біля 6% від усіх капітальних інвестицій.  

Культура

    

В районі діють 44 клубні  установи, 47 бібліотек, 4 музичні школи, 1 художня школа, 33 кіноустановки.  Працюють 307 колективів народної творчості, в яких приймають участь 3846 учасників. Своє мистецтво колективи продемонстрували на творчих звітах перед населенням, на районних святах, оглядах, конкурсах, фестивалях.     

Особлива увага приділяється відродженню народних свят, обрядів та звичаїв. Уже традиційним стало проведення районних фольклорних свят «Осінь весільна», «Маланка», в яких беруть участь кращі фольклорні колективи району. впродовж року у кожному клубному закладі району проводились традиційні народні свята «В Різдвяну ніч», «Маланка», «Світлий день – Великий день», «Свято зеленої неділі», «Ой на Петра вода тепла», «Літній Спас прийшов до нас», «Андріївські забави», «А ми Миколая любим».

В районі діють 8 колективів народної творчості, яким присвоєно звання «Юність», Сторожинецькому центрі дитячої та юнацької творчості почесні звання «Народний» та «Зразковий». Ці колективі є активними учасниками різних концертів, вони постійно приймають участь у різних оглядах, конкурсах, фестивалях. Окремі колективи: «Чабани» с. Верхні Петрівці, «В’янечек» с. Нижні Петрівці-Аршиця прийняли участь у Міжнародному фольклорному фестивалі, який проходив у Румунії та в Польщі.

Візитною  карткою району в сфері культури являється:

       -  народний аматорський хоровий колектив “Горицвіт” – керівник – заслужений працівник культури України – Катамай Богдан Васильович;

       - народний аматорський хоровий колектив “Барвінок” Сторожинецького лісового технікуму      керівник  -  заслужений  працівник  культури України – Катамай Богдан Васильович;

       - народний аматорський оркестр народних інструментів районного будинку національних культур – керівник Верстюк Володимир Петрович;

       - народний аматорський вокальний чоловічий ансамбль “Кам´янецькі козаки” – керівник  Довбенчук Іван Іванович;

       - вокальне тріо Сторожинецького лісового технікуму “Берегиня”;

       - солістка-вокалістка Аліна Побіжан;

       - солісти-вокалісти Олеся Франків, Ростислав Тодореску,Олександр Атодирес, Іван Москалюк.

Централізована бібліотечна система налічує 47 бібліотек.  

В центральній бібліотеці працює Інтернет центр, відкритий за сприянням посольства США.

В період подолання наслідків стихії відремонтовано 22 клубних установи та 1 бібліотека, вартість цих робіт становить більше 3,5 млн.грн.

Контингент учнів мистецьких шкіл становить: Сторожинецька музична школа – 205 учнів; Костинецька музична школа – 50 учнів; Чудейська музична школа – 160 учнів; Великокучурівська музична школа – 112 учнів; Сторожинецька художня школа 120 учнів.

В КП „Сторожинецька районна кіновідеомережа” станом на сьогоднішній день зареєстровано 33 структурних підрозділи, в тому числі 32 – кіновідеоустановки, що розташовані в приміщеннях сільських, селищних клубів і кінотеатрі  в місті, та 3 пересувні відеоустановки.

В середньому за рік демонструються  984 кіносеанси, в тому числі 505 дорослих та 479 дитячих, які відвідують близько 27,0  тис. глядачів.

Всього в закладах культури району працюють 345 чоловік, з них творчих 257, 42 працівники працюють на неповну ставку згідно встановлених норм.Освіта

  В галузі освіти зусилля  районної  державної  адміністрації,  педагогічних  колективів  району спрямовуються  на  удосконалення  навчання  та  виховання  учнів, зміцнення навчально-матеріальної бази закладів освіти, створенні  належних умов для  всіх  учасників  навчально-виховного  процесу.

В районі функціонує 51 загальноосвітній навчальний заклад: 23 загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів (7849 учнів), 19 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів (2436 учнів), 2 загальноосвітні школи  І ступеня (70 учнів), 3 гімназії (1695 учнів), 1 ліцей (609 учнів), 3 школи-сад (286), в яких навчається 12 945 учнів.

Позашкільних навчальних закладів у районі 4: Сторожинецький комбінат трудового навчання і технічної творчості молоді (17 класів 363 учнів), Сторожинецький центр дитячої та юнацької творчості (100 гуртків, 2689 учнів), Сторожинецька дитячо-юнацька спортивна школа (28 груп 457 учнів), Сторожинецький центр еколого-натуралістичної творчості молоді (86 гуртків 1840 учнів).

Над озброєнням школярів міцними знаннями, над забезпеченням високого рівня їх вихованості, над створенням умов для розвитку творчої особистості дитини працює 1255 педагогів, з яких 478 мають вищу категорію, 101 – присвоєно педагогічне звання «учитель-методист», 184 – «старший учитель», 237 – нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України», 19 педагогів є лауреатами премії імені Омеляна Поповича.

Станом на 1 вересня 2008 року у всіх закладах освіти були готові до навчальних занять класні приміщення, спортивні зали, шкільні майстерні, впорядковані пришкільні території, спортивні та ігрові майданчики.


Проводились роботи щодо капітального ремонту опалювальних систем, покрівель, фасадів, заміни віконних і дверних блоків. Повністю проведено заміну віконних блоків на метало-пластикові в Старожадівській ЗОШ І-ІІІ ступенів та Глибочківській ЗОШ І-ІІ ступенів, частково - в Їжівській ЗОШ    І-ІІІ ступенів та Тисовецькій ЗОШ І-ІІ ступенів.

У 17 закладах обладнані теплі туалети. В 2008 році облаштовано внутрішні туалети в Панківській, Ропчанській, Давидівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Красноїльській ЗОШ І-ІІ ступенів №2, Сторожинецькому ліцеї.

Проведено капітальний ремонт приміщення і відкрито їдальню в Красноїльській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, яку укомплектовано згідно вимог сучасним технологічним обладнанням та меблями. Крім того, проведено капітальні ремонти харчоблоків в Сторожинецькій школі-інтернаті, Панківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Буденецькій ЗОШ І-ІІ ступенів.

В школах району належним чином організовано харчування учнів. Різними видами харчування охоплено 12371 учень, що становить 95,6%. В тому числі гарячим – 10295 (80%), решта – бутербродним.

Для забезпечення централізованого завозу продуктів харчування в шкільні їдальні придбано вантажний автомобіль «Газель» вартістю 78 000 грн.

Для ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей, створення належних умов для освітньої, культурно-оздоровчої і спортивної роботи з дітьми під час літніх канікул 2008 року на базі ЗНЗ району працювали 46 пришкільних таборів з денним перебуванням, де було організовано дворазове харчування, з розрахунку по 8 грн. в день на одну дитину.

Всього протягом літнього періоду оздоровлено 8147 учнів (67%), в тому числі у пришкільних таборах з денним перебуванням 7039 дітей, в заміських таборах і таборах санаторного типу – 1108, пріоритетним було оздоровлення дітей пільгової категорії відповідно до Указу Президента.

У вересні 2008 року проведена ліквідація Сторожинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №5.

В районі налічується 7091 дітей дошкільного віку, з них 2418 дітей (41%)  відвідують  дошкільні  заклади, яких в районі 23. З метою збільшення кількості дітей, охоплених дошкільним вихованням, відкриті додаткові групи в ДНЗ у Давидівці, Ропчі, Їжівцях, Панці, Нижніх Петрівціях, Бобівцях, Банилові-Підгірному. В жовтні відкрито новий ДНЗ у с. Зруб-Комарівський, продовжуються роботи по будівництву ДНЗ села Слобода-Комарівці. Здійснено реконструкцію приміщень ДНЗ сіл Буденець, Верхні Петрівці, Чудей, в яких відкрито додатково 4 групи (80 дітей). 780,0 тис.грн. було використано на ремонтні роботи 9 закладів освіти (Нижньопетровецької школи та 8 ДНЗ), які постраждали внаслідок стихійного лиха. За кошти, які надійшли на благодійний рахунок, придбано два шкільних мікроавтобуси.


Охорона здоров’я

 

В медичній сфері робота  спрямована  на  здійснення медико-екологічних заходів та визначаються пріоритетні напрямки розвитку, що дозволяє утримувати основні показники діяльності:  нормального функціонування закладів охорони здоров’я, створення умов для своєчасного і повного надання медичної допомоги людям. В районі функціонує : ЦРЛ-1, сільські дільничні лікарні -7, амбулаторії загальної практики –сімейної медицини -15, ФАПів – 22. Всього 45 закладів.

Згідно табелю оснащення забезпечено 1 дільнична лікарня, 6 амбулаторій та 12 ФАПів.     

Всі медичні заклади забезпечені ліками для надання невідкладної допомоги. В районі функціонує регіональна медична страховка «Лікарняна каса», послугами якої користується 5011 чол. Щорічно за рахунок каси лікується близько 1 тис.чол., для придбання ліків на одного хворого витрачається 235,2 грн.

Всі медичні заклади телефонізовані. В ЦРЛ комп’ютери підключені до локальної мережі, працює електронна пошта та Інтернет.

В період ліквідації наслідків липневої повені на ремонтно-відновлювальні роботи закладів охорони здоров’я було освоєно 6,3 млн.грн., з яких 4,5 млн.грн. використано на ремонтні роботи протитуберкульозного санаторію, здано в експлуатацію 5 ФАПів, побудована котельня автономного опалення ЦРЛ. Соціальний захист, милосердя

 

В районі проживають 20,7 тис. пенсіонерів.  Протягом 2008 р. призначено  1194 нових пенсій, проведено 2371 перерахунків пенсій по додатковому стажу та заробітній платі. Станом на 01.01.2009 року середній розмір пенсії склав 686,9 грн. За 12 місяців до бюджету Пенсійного фонду України в районі надійшло обов’язкових платежів на суму 53,4 млн.грн., що складає 101,7% до запланованих.  Приймаються  заходи  щодо  зменшення  загальної  заборгованості  по сплаті  обов’язкових  платежів  до  Пенсійного  фонду, яка станом  на   01.01.2009 р. становила 661,2  тис.грн.

Особлива  увага  районної  державної  адміністрації  спрямована  на  соціальний  захист  незахищених  верст  населення.  В районі   проживає  2,9 тис.  інвалідів, яким  протягом  звітного  періоду  виділено  32  інвалідних  візка,  63  путівки  на  санаторно-курортне  лікування  та  6  автомобілів.

Протягом  року  прийнято  7,5  тис. звернень   по нарахуванню  допомог,  нараховано  допомог  на суму  43,8 млн.грн.  Проведено обстеження   669  малозабезпечених  сімей  з  метою  підтвердження   їх  права  на  призначення  соціальної  допомоги.

За січень—грудень 2008р. 2489 сім’ям призначені субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово–комунальних послуг, що становить 92,5% від загальної кількості сімей, які за ними звернулися, з них в міській місцевості – 523 сім’ям та сільській  -  1966 сім’ям.  

Загальна сума призначених субсидій для відшкодування витрат  на оплату житлово–комунальних послуг та електроенергії за звітний період становила 64,8 тис.грн., з них у міській місцевості – 44,2 тис.грн., у сільській – 20,6 тис.грн. Середня сума призначеної субсидії на одну сім’ю у грудні 2008р. становила 96,2 грн.

Сума нарахованих субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та електроенергії за січень—грудень 2008р. становила 262 тис.грн. Перераховано організаціям, які надають ці послуги, включаючи погашення заборгованості попередніх періодів 254,1 тис.грн. (96,7% від нарахованих сум). За січень—грудень 2008р. 1926 сім’ям (87,6% з числа тих, які звернулися за субсидіями) були призначені населенню субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого і рідкого пічного побутового палива на загальну суму 850,3 тис.грн. В міській місцевості субсидії призначені 94 сім’ям на суму 52,1 тис.грн. в сільській – 1832 сім’ям на суму 798,2 тис.грн.

Середня сума призначеної субсидії на одну сім’ю у грудні 2008р. становила 331 грн. Субсидії готівкою за січень—грудень 2008р. отримали 1888 сім’ї на суму 852,6 тис.грн. У грудні 2008р. заборгованість бюджетів з виплати субсидій населенню готівкою становила 13 тис.грн.

Районний терцентром обслуговуються 611 одиноких непрацездатних громадян, яким  протягом  поточного року та в ході акції “Милосердя” надавались   допомога  та послуги. За рік було надано грошової і натуральної допомоги на загальну суму 2,0 млн.грн., яку отримали 21428 чол. З них райдержадміністрація та районна рада виділила матеріальну допомогу на суму 241,1 тис.грн. для 2231 чол.

Гуманітарну допомогу  отримали 1380 чол. на суму 93,8 тис.грн.

Виплати постраждалим від повені 23-27 липня здійснені в сумі 864,5 тис.грн. 589 особам.

За підсумками акції «Милосердя» надійшло грошової і натуральної допомоги на суму 286,5 тис.грн., які розподілені найбільш незахищеним верствам населення. В Чудейському  центрі  реабілітації  та  тимчасового  перебування  інвалідів  і  одиноких  громадян  пройшли  реабілітацію  92  особи.  

Продовжується робота щодо  призначення субсидій по  відшкодуванню витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Субсидії призначено 4415 сім’ям.  Сума призначених субсидій за  2008 рік склала  1113,2  тис.грн.

Молодь та спорт

    Згідно статистичних даних в районі проживає більш 33 тисяч осіб які по віку відносяться до молоді, дітей віком до 18 років 26 тисяч.

В районі діє 2 стадіони, 135 спортивних майданчиків, 28 футбольних полів,24 спортивних залів, 45 гімнастичних майданчиків, 22 приміщення для фізкультурно – оздоровчих занять, 3 дитячо-юнацькі спортивні школи.

Соціально-політичне життя

    В районі зареєстровано   109 партій  та громадських організацій.

    Систематично працюють осередки партій Народний Союз Наша Україна, «БЮТ», Соціалістична партія, КПУ.
Громадські та благодійні організації Сторожинецького району

 

1.

Рада колективних сільськогосподарських підприємств району

19.02.93р.

№ 60

м.Сторожинець, вул.Чер-

нівецька,6


Нагірняк Ф.І.

 

2.

Асоціація селянських (фермерських) господарств

25.04.95р.

№ 4

м.Сторожинець, вул.Черніве-цька,107

Мікіцел Д.Т.

 

3.

Районна “Лікувальна каса” при Сторожинецькій ЦРЛ

12.08.97р.

№ 35

м.Сторожинець, вул.Видинів-ського,22

Плегуца М.Д.

2-20-98

4.

Сторожинецьке районне громадське об’єднання “Буковина”

14.12.97р.

№ 60

м.Сторожинець, вул.Черніве-цька, 6а

Скіпор А.Г.

 

5.

Районне товариство приватних таксистів “Експрес”

11.08.98р.

№ 44

с.Чудей

Сторожинецького р-ну

Облучинський

М.О.

 

6.

Сторожинецька районна організація Союзу юристів України

16.09.98р.

№ 8

м.Сторожинець,вул.Чернівецька,6

Гоцуляк

В.С.

2-42-40

7.

Сторожинецька районна громадська організація “Підгір’я”

04.12.98р.

№ 10

с.Чудей Сторожинецького р-ну

Трипадуш В.Г.

61-5-72

61-4-64

8.

Сторожинецький районний комітет товариства сприяння обороні України

30.11.98р.

№ 19

м.Сторожинець, вул.Черніве-цька,137

Москалюк М.І.

2-11-93

9.

Банилово-Підгірська сільська організація “Банилово-Підгірський молодіжний блок”

10.12.99р.

№ 5

с.Банилів-

Підгірний

Сторожинецького р-ну

Червоняк

С.С.

53-2-28

10.

Сторожинецька районна організація Всеукраїнського об’єднання демократичних сил “Злагода”

17.02.00р.

№ 7

м.Сторожинець,вул.Види-нівського,22

Плегуца М.Д.

2-20-98

11.

Сторожинецька районна організація Всеукраїнської Ліги українських жінок

21.02.00р.

№ 8

м.Сторожинець,вул.Чернівецька,6а

Серецька Н.Р.

2-11-71

12.

Сторожинецька районна громадська організація “Українська соціал-демократична молодь”

22.06.00р.

№ 10

м.Сторожинець, вул.. Федьковича, 10-а

Андрійчук О.В.

2-17-50

13.

Сторожинецька районна організація Українського товариства мисливців та рибалок

06.06.01р.

№ 16

м.Сторожинець,вул.Нікіна,2

Мельниченко О.М.

2-25-74

2-20-36

14.

Сторожинецька районна організація Всеукраїнського  фізкультурного-спортивного товариства “Колос” аропромислового комплексу України

03.09.01р.

№ 17

м.Сторожинець, вул.Федько-вича, 12

Драганчук Олександр Михайлович

2-15-86

15.

Сторожинецька районна благодійна організація “Леган”

09.08.01р.

№ 01

м.Сторожинець,вул.Клинівська, 20

Цера І.Д.

2-51-62

16.

Сторожинецька районна організація Української спілки ветеранів Авганістану (воїнів-інтернаціоналістів)

15.10.01р.

№ 18

м.Сторожинець,вул.Чернівецька, 6а

Палій В.М.

2-20-18

17.

Сторожинецький районний благодійний фонд “Підтримки Сторожинецької футбольної Команди “Підгір’я”

10.04.03р.

№ 02

м.Сторожинець, вул.Шевчен-ка, 18

Сокирка

І.Є.

 

18.

Сторожинецьке районне Спортивно-оздоровче товариство “Атлет”

03.03.03р.

№ 01

м.Сторожинець,вул.Чаплигіна, 40/31

Місюра Е.А.

2-16-91

19.

Сторожинецька районна організація Всеукраїнського об’єднання “Держава”

02.06.03р

№ 02.

м.Сторожинець, вул.Шев-ченка, 40/3

 

2-55-02

20.

Сторожинецька молодіжна громадська організація “Станьмо друзями

14.05.03р.

№ 19

м.Сторожинець, вул.Федько-вича,3

Патрау-чан В.А.

2-28-18

21.

Сторожинецька районна громадська організація споживачів “Громадський контроль”

15.01.04р.

№ 20

м.Сторожинець,вул.Чернівецька, буд.6-а, кааб.№7

Хавро-нюк О.В.

2-16-14

22.

Сторожинецька громадська районна організація Спортивний клуб “Тисовець”

10.02.04р.

№ 22

с.Тисовець Сторожинецького р-ну

Коваль В.Л.

68-3-75

23.

Громадське районне товариство “Анастасія” (“Воскресіння”)

02.03.04р.

№ 24

с.Чудей Сторожи-нецького

р-ну

Іліуц А.В.

61-2-62

24.

Сторожинецька районна громадська організація “Садівниче товариство Енергетик”

04.08.04р.

№ 25

вул.Чернівецька 82а м.Сторожинець

Глядченко С.М.

2-52-29

25.

Сторожинецька районна  організація “Союз організацій інвалідів України”

08.10.04р.

№ 26

вул.Черніве-цька 6-а, каб.7, м.Сторожинець

Хавронюк О.В.

2-16-14

26.

Сторожинецьке районне товариство батьків дітей інвалідів „Богдан”

14.01.05р.

№ 28

с.Камяна Сторожинецького р-ну

Токар Г. В.

45-3-09

27.

Сторожинецька районна громадська організація „Народний контроль”

20.05.05р.

№ 31

м.Сторожинець, вул..О.Коцю-бинської, 28

Паладюк Г.Ф.

2-51-85

28.

Сторожинецька районна громадська організація „Наше здоровя”

04.11.05р.

№ 33

м.Сторожинець, вул.Недужка, 9

Мелещук В.Ф.

63-2-48 63-4-51 2-13-92

29.

Сторожинецька районна  організація Всеукраїнської громадської організації „Союз Чорнобиль України”

01.12.05р.

№ 34

с.Верхні Петрівці вул.. Буковинська,3-а, Сторожинецького району

Ірініч К.П.

80963609335

30.

Сторожинецька районна громадська організація „Асоціація підприємців Сторожинецького району Чернівецької області”

01.08.06р.

№ 36

м. Сторожинець вул. Грушевського, буд. № 2

Мітрік Г.І.

2-54-27

31.

Громадське районне товариство „Наша Сторожинеччина”

11.09.06р.

№ 37

м. Сторожинець вул. Чернівецька, буд. № 5

Гуцуляк Т. Т.

2-21-77

32.

Сторожинецьий районний осередок Всеукраїнської громадської організації „Антикримінальний вибір”

02.10.06р.

№ 03

м. Сторожинець, вул. Нікітіна, буд. 14

Козак Я.В.

80676496061

33.

Сторожинецька районна громадська організація Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму „Зелена садиба”

08.12.06р.

№ 38

м. Сторожинець, вул. Чернівецька, 6-а

Кухарук А. А.

2-16-92

34.

Сторожинецька районна громадська організація „Українсько-Французька Асоціація Дружба”

06.02.07р.

№ 40

с.Буденець Сторожинецького р-ну

Місікевич Д.І.

5-12-33

35.

Сторожинецька районна спортивна організація „Спортлан”

24.02.07р.

№ 41

с.Михальча Сторожинецького р-ну

Зазубек В.М.

57-90-31

80953302995

36.

Громадська організація „Буковинський центр інформаційно-правового захисту інвалідів”

02.03.07р.

№ 42

м.Сторожинець, вул.. Хотинська, 7 а

Лавренюк В.З.

54-02-09

 2-11-69

37.

Сторожинецька районна молодіжна громадська організація „Шахова-шашкова Федерація”

23.03.07р.

№ 43

м.Сторожинець, вул.. Федькови-ча,12

Мінтенко Г.В.

6-77-21

38.

Сторожинецька районна громадська організація Сірет

01.11.07р.

№ 46

с. Верхні Петрівці Сторожинецько-го району

Патраучан Г. І.

 

39.

Сторожинецька районна спортивна громадська організаціяФедерація Футболу

23.02.09р.

№ 49

м.Сторожинець, вул.. Федьковича,12

Доскалюк В.М.

 


Районні осередки політичних партій, які зареєстровані у встановленому порядку станом на 01 січня 2009р

 

 

п/п

 

Районний осередок політичної партії

Дата та № свідоцтва

Юридична адреса та контактні телефони

Прізвищеім’я, по батькові керівника районної організа-ції станом на 05.03.07р. 


Примітка
1.

 

Сторожинецька районна організація  Комуністичної партії України

24.09.97р.

№ 49

м.Сторожинець, вул.Кобилянська, 12

2-15-54

Муляр Борис Степанович


3р.

23.01.2005р

 

 


2.

Сторожинецька районна організація партії Всеукраїнського об’єднання “Громада”

12.01.98р.

№ 4

м.Сторожине-ць,

вул.Чапаєва,

15а

Савченко Валерій Володимирович


2р.

2003р.


3.

Сторожинецька районна організація Народно-демократичної партії.

28.01.98р.

№ 5

с.Їжівці,

вул.Д. Лукяна,

65-1-64

80505139976

Лукян Володи

мир Миколайович


2р.

25.11.2006р.


4.

Сторожинецька районна організація Соціал-демократичної партії України (об’єднаної)

06.02.98р.

№ 8

м.Сторожине-ць,

вул.Федьковича,

12

2-21-63

Мельничук Михайло

Володимирович


 

1998р.


5.

Сторожинецька районна організація “Народна Партія ”

26.03.98р.

6

м.Сторожине-ць вул.Чернівецька 6а

2-21-01

Петращук Іван Миколайович


3р.

10.07.2004р.


6.

Сторожинецька районна організація Християнсько-демократична партія України

16.08.99р.

№ 2

с.Михальча

Сторожинець-кого р-ну

 

 

Тихо ненко Борис Васильо-вич


4р.

14.07.1999р.


7.

Сторожинецька районна організація партії “Демократичний союз”

20.09.99р.

№ 3

м.Сторожине-ць,

вул.Б.Хмель-ницького,8а

Довгань СільвестрІванович


Протокол про припинення


8.

Сторожинецька районна організація Ліберальної партії України (оновленої)

30.09.99р.

№ 4

м.Сторожине-ць,

вул.Некрасова

16/24

2-16-54

Красовсь-кий Іван Васильо

вич


1р.

1999р.


9.

Сторожинецька районна організація Соціалістичної партії України

14.12.99р.

№ 6

м.Сторожине-ць,

вул.Грушевського, 2

2-21-98, 2-46-85

Іліка Іван Октавянович


2р.

29.10.2005р.


10.

Сторожинецька районна організація партії Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”

14.03.00р.

№ 9

м.Сторожине-ць,

вул.Федьковича, 11

2-58-08

Любимський Василь Олексійо-вич


2р.

23.12.2007р.


11.

Сторожинецька районна організація Української народної партії

19.01.01р.

№ 11

с.Михальча

Сторожинець-кого р-ну

3-52-82

51-04-24 обл.

55-26-01 обл.

Каглюк Владис-лав Петрович

Антонюк Іван Дмитр – гол.облас. орган.


2р.

06.04.2007р.


12.

Сторожинецька районна організація партії Зелених України

12.03.01р.

№ 12

с. Їжівці Сторожине-цького р-ну

 

 

 

57-81-01

52-37-62

Іонашку Леонід Васильо-вич

Боднараш Іван Дмитров гол.обл.


1р.

25.10.2007р.


13.

Сторожинецька районна організація Селянської Партії України

23.03.01р.

№ 14

м.Сторожине-ць,

вул. Грушевсько-го 2

56-2-94

Михай-люк Ілля Дмитрович


2р.

14.12.2004р.


14.

Сторожинецька районна організація Демократичної Партії України

13.03.01р.

№ 15

м.Сторожине-ць,

вул.Чапаєва,

7а/2.

2-41-02 80509844089

Влонга Лідія Іванівна


5р.

11.10.05р.


15.

Сторожинецька районна

Організація політичної партії  Народного

Руху України за єдність

27.07.01р.

№ 01

м.Сторожине-ць, вул.Б.Хмель-ницького,25/3

2-52-25

2-50-75

80954194982

Приказка Ніна Артемівна

 


2р.

17.09.2005р.


16.

Сторожинецька районна

Організація   “Жінки за

Майбутнє” Всеукраїнського політичного обєднання.

31.08.01р.

№ 02

м.Сторожине-

ць

вул.Некрасова 18/4

2-19-40

2-47-22

Багрій Мирослава Григорівна


3р.

24.11.2005р.


17.

Сторожинецька районна організація Українська

Селянська демократична партія

04.09.01р.

№ 03

с.Кам’яна

Сторожинець-

кого р-ну

2-13-68

2-14-46

Паладійчук

Галина Олексіївна


2р.

19.06.2004р.


18.

Сторожинецька районна організація

Партії Регіонів

05.09.01р.

№04

м.Сторожине-ць,вул.Грушевського, 2

2-13-77

80509005668

Панчук В’ячеслав Ілларіонович


4р.

08.09.2005р.


19.

Сторожинецька районна політична організація партія "Трудова Україна

11.09.01р.

№05

м.Сторожине-ць,вул. Грушевського 2.

2-54-17

Мітрік Георгій Ілліч


 

12.11.2005р.


20.

Сторожинецька районна організація партії Всеукраїнського об’єднання лівих

“Справедливість”

24.09.01р.

№06

м.Сторожине-ць, вул.. Чаплигіна, 51, кв.35.

2-20-90, 2-22-04

Рассомахіна ЛюдмилаМихайлівна


 

07.08.2003р.


21.

Сторожинецька районна організація політичної партії “Яблоко”

24.09.01р.

№ 07

м.Сторожине-

ць,вул.70роківЖовтня 4/2

 

Шереме-та Микола Васильо-вич


4р.

04.09.2001р.

Не працює


22.

Сторожинецька районна організація Партія промисловців і підприємців України

01.10.01р.

№ 08

м.Сторожинець,вул.Вашківська, 21, 2-49-06

Скоролітний Володи-мир Ілліч


2р.

12.09.2001р.


23.

Сторожинецька районна організація Українська партія “Єдність”

14.11.01р.

№ 34

с.Панка Сторожинець-кого р-ну

6-23-88

Горюк Павло Дмитрович


2р.

17.10.2001р.


24.

Сторожинецький районний осередок партія “Солідарність”

27.11.01р.

№ 35

м.Сторожи-нець, вул. Хотинська,5.

Добра Надія Іванівна


1р.

05.02.2007р.


25.

Сторожинецька районна організація “Екологічної партії України “Захист”.

04.12.01р.

№ 36

м.Сторожи-нець,вул.Чер-

нівецька,70/4.

Калинюк

П.П.

 


2р.

21.10.07р.

Не працює


26.

Сторожинецька районна організація політичної партії Народного Руху України

05.12.01р.

№ 37

м.Сторожи-нець, вул.Якобошвілі,2, 2-22-51

Токарюк

Володи-мир Семенович


2р.

24.11.2007р.


27.

Сторожинецька районна організація Української Соціал-демократичної партії

17.12.01р.

№ 50

с.Годилів

Сторожине-цького р-ну

67-1-00

Сандуляк

Іван Георгійо-вич


5р.

21.11.2001р.

 


28.

Сторожинецька районна партійна організація “Нова сила”

19.12.01р.

№ 58

м.Сторожи-нець, вул.Кобилян-ська 21/8

 


 

Не працює

 


29.

Сторожинецька районна організація Конгресу   Українських націоналістів

21.12.01р.

№ 59

м.Сторожине-ць, вул.Головна  2, 74-3-74

Моцак Іван Дмитро-вич


2р.

15.09.2004р.


30.

Сторожинецька районна організація Патріотичної партії України в Чернівецькії області

20.02.02р.

№ 119

с.Давидівка,

вул.Молодіж-на 77,

Сторожинець-кого р-ну

Бакрев Дмитро Петрович


1р.

09.12.2001р.


31.

Сторожинецький районний осередок політичної партії Малого і Середнього Бізнесу України

24.07.02р.

№ 120

м.Сторожи-нець, вул.Чап-лигіна, 42/1

2-43-40

Мацалковський Віктор Володимирович


2р.

15.07.2002р.


32.

Сторожинецька районна організація Української республіканської партії “Собор”.

21.02.03р.

№ 124

с.Михальча

Сторожинець-кого р-ну

35-1-26

Малиш СвятославОлексійо-вич


2р.

16.10.2002р.

Обл.

Юрійчук Остап Микол.


33.

Сторожинецька районна організація партії “Солідарність жінок України”

28.02.03р.

№ 125

м.Сторожине-ць, вул.Б.Хмель-ницького ,22.

2-41-90

Павлишина Наталія Станісла-вівна


3р.

17.02.03р.


34.

Сторожинецька районна організація “Партії пенсіонерів України”

19.03.03р

№ 130.

м.Сторожи-нець, вул.Серетьська,13

Романюк

І лля Іванович


3р.

06.03.2003р.


35.

Сторожинецька районна організація Політичної партії ”Молода Україна

27.03.03р.

№ 132

с.Н.Бросківці

Сторожинець-кого р-ну

37-4-14

Лутанюк МихайлоВасильович


2р.

27.02.2003р.


36.

Сторожинецька районна організація політичної партії “Християнсько-ліберальна партія України

01.04.03р.

№ 133

с.В.Кучурів

Сторожинець-кого р-ну

 

Шмігель Надія Степанівна


4р.

01.06.2004р.


37.

Сторожинецька районна організація політичної партії “Держава”

16.04.03р.

№ 135

м.Сторожи-нець, вул.Федьковича, 3/3, 2-55-02

 

 


 

Не працює


38.

Сторожинецька районна організація Політичної партії “Союз анархістів України”

14.07.03р.

№ 143

с.Кам’яна

Сторожинець-кого р-ну

45-1-43

Житарюк

Іван Дмитро-вич


1р.

05.06.2003р.


39.

Сторожинецька районна організація Соціально-екологічна партія “Союз.Чорнобиль.

Україна”

14.08.03р.

№ 145

с.В.Кучурів

Сторожинець-кого р-ну

6-92-95

Мойсюк Михайло Дмитро-вич

 

 


5р.

01.02.2006р.


40.

Сторожинецька районна організація політична “Партія захисників Вітчизни”

22.08.03р.

№ 150

м.Сторожине-ць,вул.Грушевського 2/43

2-52-97

2-11-37

Боднар Ілля Іванович


 


41.

Сторожинецька районна організація політичної партії “Словянський народно-патріотичний союз”

17.10.03р.

№ 151

с.Михальча

Сторожинець-кого р-ну

3-51-29

Полянсь-кий

Віталій Михайло-вич


3р.

16.05.05р.


42.

Сторожинецька районна партійна організація Прогресивної соціалістичної партії України

28.10.03р.

№ 152

с.Кам’яна, вул.Молодіж-на 26

Камяне-цька Неля Петрівна


 

27.02.05р.


43.

Сторожинецька районна організація Партії національно-економічного розвитку України

26.12.03р.

№ 198

вул.Амурська,56

м.Сторожине-ць

2-55-87

3-71-31

Палагнюк Тетяна Іванівна


2р.

06.10.03р.


44.

Сторожинецька районна організація Єдиний Центр

04.03.04р.

№ 199

м.Сторожине-ць, вул. Федьковича 12

Веклич

Василь Іванович


1р.

29.07.08р.


45.

Сторожинецька районна організація “Всеукраїнської політичної партії Екологія та соціальний захист”

27.05.04р.

№ 210

с.В.Кучурів Сторожи-нецького р-ну

67-3-59

Цюрупа Марія Прокопівна


2р.

30.03.04р.


46.

Сторожинецька районна організація Партії “Відродження”

12.07.04р.

№ 222

м.Сторожине-ць, вул.Чернівецька 81

2-24-69

Вибор-ний Віталій Валерійо-вич


2р.

28.05.04р.


47.

Сторожинецька районна організація Партії Християнсько-Демократичний Союз

27.08.04р.

№ 226

Провулок Герцена 4 м.Сторожи-нець

2-40-62

Бойчук Василь Георгійович


2р.

30.11.07р.


48.

Сторожинецька районна організація політичної “Партії Правозахисту”

01.09.04р.

№ 227

 

вул.Некрасова м.Сторожи-нець

2-54-95

Філіпо-вич Володи-мир Миколайович


2р.

19.08.04р.


49.

Сторожинецька районна організація Всеукраїнського  політичного обєднання “Єдина Родина”

18.10.04р.

№ 232

С.Стара Жадова,

Сторожинець-кого р-ну

2-16-04

2-39-37

Чорней Віталій

Миколайович


1р.

01.11.04р.


50.

Сторожинецька районна організація партії Народна влада

15.02.05р.

№256

с.Б.Підгірний

Сторожинець-кого р-ну

Харитон Василь Деонізійович


4р.

24.01.05р.


51.

Сторожинецька районна партійна організація Партії „Соціалістична Україна”

17.02.05р.

№ 257

с.Михальча

Сторожинець-кого р-ну

Галас Василь Васильо-вич

 


2р.

03.11.05р.


52.

Сторожинецька районна організація Всеукраїнського обєднання „Свобода”

01.04.05р.

№ 262

м.Сторожи-нець, вул.Герцена, 11

 

Нестер Володи-мир  Іванович


2р.

06.03.05р.


53.

Сторожинецька районна організація партії „Реформи і Порядок”

08.04.05р.

№ 263

м.Сторожи-нець, вул.Хотинська 7-А

80503383917

 

Маниліч Василь Іванович


2р.

23.01.06р.


54.

Сторожинецька районна партійна організація Української партії „Зелена планета”

02.06.05р.

№ 274

с.Михальча, вул. Коцюбинсь-кого, 2,

Сторожинець-кого р-ну

Лунгул Руслан Деонізійович


2р.

22.05.05р.


55.

Сторожинецька районна організація Народного Союзу Наша Україна”

17.06.05р.

№ 275

м.Сторожи-нець, вул. О. Кобилянсь-кої, 1

Паладій Лазар Іванович


 

08.10.08р.


56.

Сторожинецька районна партійна організація Республіканської партії України

21.06.05р.

№ 276

м.Сторожи-нець, вул.  Грушевського, 1

2-21-16

Дроздов АнатолійАнатолійович


2р.

20.10.05р.


57.

Сторожинецька районна організація політичної партії „Нова Демократія”

05.09.05р.

№ 283

с. Нові Бросківці, Сторожинець-кого р-ну

Іванцен Дмитро Миколайович


1р.

05.08.05р.


58.

Сторожинецька районна партійна організація Політичної партії „Совість України”

19.09.05р.

№ 286

с. Великий Кучурів, вул.. Яблунівська, 2а, кв 64, Сторожинець-кого р-ну

Стельмах Василь Олексійо-вич


2р.

13.08.05р.


59.

Сторожинецька районна  організація Політичної партії „Справедлива  Україна”

05.10.05р.

№ 287

м.Сторожи-нець, вул. Молодіжна, 14

2-41-68

Цера Олександр Дмитро-вич


2р.

22.09.05р.


60.

Сторожинецька районна партійна організація „Партії патріотичних сил  України”

12.10.05р.

№ 288

м.Сторожи-нець, вул. Чернівецька, 33

2-30-00

Данко Валерій Миколайович


2р.

03.10.05р.


61.

Сторожинецька районна Чернівецької області партійна організація партії „Національно-демократичне обєднання  „Україна””

24.10.05р.

№ 289

с.Бобівці Сторожинець-кого району

80506137527

Томазін Микола Леонідо-вич


2р.

12.03.05р.


62.

Сторожинецька районна організація „Української консервативної партії”

01.11.05р.

№ 290

м.Сторожи-нець, вул. Чернівецька, 68

2-46-41

Макаров Ігор Володимирович


2р.

19.09.05р.


63.

Сторожинецька районна партійна організація партії „Нова Генерація України”

18.11.05р.

№ 291

с.Михальча Сторожинець-кого району

80505107289

Сливко Віталій Миколайович


2р.

03.11.05р.


64.

Сторожинецька районна організація Громадянської партії „Пора”

16.12.05р.

№ 292

м.Сторожи-нець, вул. Нікітіна, 14

2-16-73

Козак Ярослав Васильо-вич


2р.

03.12.05р.


65.

Сторожинецька районна партійна організація політичної партії „Партія екологічного порятунку „ЕКО+ 25%”

02.02.06р.

№ 294

м.Сторожи-нець, вул. Чапаєва, 5а/38

2-29-84

Гінчак Ольга Філаретівна


2р.

01.02.06р.


66.

Сторожинецька районна організація політичної партії „Вперед, Украно!”

21.12.06р.

№ 296

с. Великий Кучурів, вул.. Чернівецький пров. б 4.

Віклюк Сергій Георгійо-вич


2р.

03.12.06р


67.

Сторожинецька районна організація політичної партії „Європейська партія  Украни”

02.02.07р.

№ 297

с. В. Кучурів  вул. Гагаріна,12

80978574695

Єреміца Галина Миколаївна


2р.

04.06.07р.


68.

Сторожинецька районна партійна організація Аграрної партії України

08.05.07р.

№ 298

с. В. Кучурів, вул. Яблунівська

буд..1, кв.9

Дрозд Михайло Федоро-вич


2р.

05.04.07р.


69.

Сторожинецька районна організація політичної партії Українські  соціал-демократи

24.09.07р.

№ 300

м. Сторожи-нець, вул. Герцена,

буд. 2

 

Гуджук Наталія Троянівна


5р.

17.07.07р.


70.

Сторожинецька районна організація політичної партії Союз Лівих Сил

09.04.08р.

№ 301

м.Сторожинець, вул.. Толстого

6-а

Шпарка Марія Василівна


 

Міжнародні відносини

В районі працюють два міжнародних проекти це:
    Проект Міжнародної Благодійної Фундації „Хайфер Проджект Інтернешнл” „  Допомога    сільським  родинам Буковини у розвитку особистих селянських господарств” та „Поцілунок гір” ця програма направлена на розвиток гірських населених пунктів.
Район входить в Єврорегіон „Верхній Прут”. В районі працюють фірми з закордонними інвестиціями. Постійно відбуваються обміни фольклорними колективами (Румунія, Польша).

Природні багатства

    Район багатий на природні ресурси, основними з яких є ліси, якими вкрито 49 відсотків площі території району. Щорічно заготовляється 215 тис. куб. м ліквідної деревини, з них 40-42 відсотки ділової деревини.

    Територія району багата на природні родовища цегляно – черепичної сировини, піску, гравію для бетону, мармуру та мінеральних вод.

Археологічні пам’ятки

    В Сторожинецькому районі нараховуються 14 пам’яток археології 12 – розташовані  в селі Михальча, по одній в селі Панка та в селі Снячів, ці пам’ятки відносяться до поселень трипільської, лукашівської, культури, пам’яток культури карпатських  курганів та два  городища.

Економіка (с/г, промисловість, торгівля, послуги)


Основною складовою соціально-економічного розвитку району являється промисловість.

За 2008 рік проти 2007 року темп росту обсягів виробництва по району становив 106,5%, реалізовано продукції на суму 79,8 млн.грн. За 12  місяців  2008 року промисловими підприємствами району випущено продукції в порівняльних цінах на суму 71,2 млн.грн., що на 9,0 млн.грн. більше,   передбаченого завданнями програми соціально-економічного розвитку району  на 2008 рік, освоєно нові види продукції на меблевих підприємствах - на  МП “Скіф“ освоєно випуск нового виду продукції – кухонного кутка «Скіф-5», Буковинський індустріальний союз розпочав випуск 2-х нових видів стільців, МП «Веселка” – 2-х нових видів дитячих ліжок.

Ріст темпів виробництва забезпечується високою якістю продукції наших виробників, яка користується попитом не тільки на Україні. Так, продукція МП «Скіф» знайшла своїх покупців в Німеччині, Швейцарії, Молдові, Красноїльського ДОКу – в Польщі, Іспанії, Німеччині, в 7 країн світу експортує свою продукцію Сторожинецький держлісгосп, тощо.

Проте, темпи виробництва збільшено на 9 підприємствах з 14 звітуючих, що зумовлено в основному об’єктивними причинами. Це і липнева  повінь, і економічна криза, яка призвела до тимчасового припинення роботи таких потужних підприємств, як ВАТ «Красноїльський ДОК» та МП «Скіф», деякі підприємства перейшли на скорочений робочий день.

Проведені заходи щодо покращення фінансового стану суб’єктів  підприємництва сприяли тому, що фінансовий результат від звичайної  діяльності до оподаткування суб’єктів господарювання (крім малих, сільськогосподарських  підприємств)  за січень-листопад  2008 р. склав 2121,1  тис. грн. прибутку, прибутки отримали 100% підприємств,  річною  програмою  передбачено  отримання  прибутку  в сумі 2000,0 тис.грн.

Запорукою стабільного соціально-економічного розвитку  району є залучення інвестицій, тому в райдержадміністрації розглядається кожна  пропозиція потенційних інвесторів. В лісопереробній галузі налагоджена співпраця з партнерами з Німеччини, Швейцарії. Зменшення обсягів поставок  деревини в круглому вигляді за кордон, глибока переробка деревини на місці, використання маломірної деревину, технічної сировини, дров, придбання  сучасного обладнання, нових технологій та залучення інвестицій по  виробництву меблів сприятиме створенню нових робочих місць, дасть змогу   поглибити  переробку  деревини  та  збільшити  доходи до бюджету.

Природні ресурси району дають можливість нарощувати виробництво цегли. У 2008 році цегельними заводами випущено більше 12 млн. штук цегли. В цьому році планується розпочати будівництво нового цегельного заводу в с. Комарівці підприємством «Цегельний завод «Євро кераміка», яке зареєстровано в районі, потужністю 60 млн. умовної цегли в рік, орієнтовна сума залучених інвестицій становитиме 25,0 млн. Євро.

 

Проте, їхнє використання та віддача потребують значного покращення.

Тому зусилля органів  місцевої влади направлені на створення і розвиток інфраструктури аграрного виробництва, особливо для розширення діяльності особистих селянських господарств.

Сьогодні в районі працюють 9 агроформувань, 61 фермерське господарство, та біля 30 тисяч особистих селянських господарств населення. Для сільськогосподарського виробництва використовується 50 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, з яких 31,8 тисяч гектарів ріллі, 1500 га багаторічних насаджень.

Стихійне лихо 23-27 липня 2008 року суттєво вплинуло на недобір урожаю сільськогосподарських культур. Всіма категоріями господарств зібрано 32808 тонн зерна, 40200 тонн картоплі, 16800 тонн овочів, 4000 тонн плодів. Середня урожайність зернових по всіх категоріях господарств склала 36,1 ц/га. Серед агроформувань кращих показників домоглися АП ТОВ «Кам’яна» та ЗАТ «Буковина».

Під посів озимих культур в 2008 році зорано і засіяно 2400 га. Із прогнозованих 15000 га виорано на зяб 14000 га. Господарствами АП ТОВ «Кам’яна» та ФГ «Агростар» збільшено вирощування озимого ріпака на зерно до площі 176 га.

Нестабільна цінова політика на сільськогосподарську продукцію спричинила спад поголів’я худоби, скорочення обсягів заготівлі молока. За 2008 рік сільськогосподарськими підприємствами району вироблено 973 тонн молока, 192 тонн мяса та 12 цнт  вовни. Середній надій молока від  корови склав 2001 кг, що на 217 кг більше ніж у 2007 році. За минулий рік   від господарств  населення заготовлено 2789 тонн молока.

В районі діє 18 пунктів штучного осіменіння корів. Це дає змогу покращити продуктивність худоби в населення. Кожний пункт забезпечується  азотом, вартість якого  компенсується за рахунок коштів з районного бюджету.

За минулий  рік в районі проідентифіковано 7500 голів ВРХ . 

Станом на 1 січня 2009 року в сільськогосподарських підприємствах нараховується 1624 голови ВРХ, 342 голів свиней, 769 голів овець. Порівнюючи з 2007 роком  поголівя ВРХ зменшено на 296 голів, свиней на 71 голову, овець збільшено на 137 голів. Отртимано приплоду телят 482 голови, поросят 216 голів, ягнят 282 голови.

В результаті реформування аграрного сектору району 17217 громадян набули право на земельну частку (пай).

Станом на 1.01. 2009 року оформлено 12,8 тис. державних актів, з яких 11,5    тис .видано власникам.

По державних Програмах підтримки розвитку агропромислового комплексу у районі використано 6157 тис.грн. бюджетних коштів, в тому числі на доплату по ВРХ та свинях -  5312 тис.грн., ярі зернові -  115    тис.грн., озимі зернові - 75 тис.грн., дотація на вовну - 20   тис.грн., на закупку племінних корів та нетелів – 87 тис.грн., за приріст поголів’я ВРХ – 27 тис.грн., за наявне поголів’я  корів  м’ясного напрямку – 90тис.грн.

З районного бюджету на Програми розвитку АПК виділено 205 тис.грн, які були спрямовані на придбання насіння, для покращення племінних і продуктивних якостей сільськогосподарських тварин в господарствах населення, розвиток дорадчої діяльності, розмежування земель державної та комунальної власності, створення комунальних підприємств в селах району.

На сьогоднішній день у сфері агропромислового комплексу району заборгованості по оплаті праці немає. Повністю виплачена орендна плата за земельні та майнові паї.

Візитними картками району стали АП ТОВ «Кам’яна», МКО «Буковинапродукт», СГК «Колос», ФГ «Агростар», кредитна спілка «Скарбниця», сільськогосподарська дорадча служба, обслуговуючі кооперативи по заготівлі молока «Стор-Агрогромада» та «Новобросківецький».

 


Новим етапом розвитку аграрного сектору став прихід у район інвестиційних компаній  Міжнародної Благодійної Фундації «Хайфер Прожект Інтернешнл», ПП «Українські аграрні інвестиції», ФГ «Мрія»,  діяльність яких направлена на залучення в обробіток невикористовуваних земель, надання допомоги жителям територіальних громад в розвитку особистих селянських господарств. В минулому році   було започатковано новий проект  по наданню допомоги постраждалим родинам краю від повені на суму  1900 тисяч гривень.

Відсутність власних обігових коштів, диспаритет цін на матеріально-технічні ресурси та сільськогосподарську продукцію не дає можливості агроформуванням наростити поголів’я худоби та розширити площі сільськогосподарських угідь в обробітку.

Враховуючи вище сказане, слід відмітити, що робота спрямовувалась на залучення до сільськогосподарського виробництва фермерів, приватних підприємців, особистих селянських господарств та пошуку інвесторів, які б мали можливість та бажання вкласти кошти в розвиток сільськогосподарської галузі району.

З метою покращення обслуговування сільського населення в минулому році зареєстровано 5 комунальних підприємств. Надіємось, що дані підприємства зможуть ефективно працювати не тільки в напрямку сільськогосподарської діяльності, але будуть надавати побутові та будівельні послуги жителям населених пунктів.  Відповідно до програми економічного і соціального розвитку розвивається   транспорт   та   електро-поштовий зв’язок.

Районний зв’язок працює стабільно. В 2008 році ємність телефонних станцій налічувала 21031 номерів при програмному показнику 16953 та протягом року збільшилась на 400 номерів.

За січень-грудень 2008 року перевезено 752,3 тис. пасажирів, при програмному показнику 650 тис., виконано пасажирооборот в обсязі 15,6 млн.пас.км. У порівнянні з 2007 роком обсяг перевезених пасажирів та пасажирооборот збільшились на 18,2% та 6,2% відповідно.

Підприємствами автомобільного транспорту, які виконують вантажні перевезення  за 2008 рік перевезено 50,2 тис.тонн вантажів при запланованих 35,0 тис., що в 1,6 раза більше відповідного періоду 2007 року.          

За попередніми даними роздрібний товарооборот за 2008 рік  очікується  в сумі 85 млн.грн., що становитиме до передбачених програмою річних  показників 132%, обсяг реалізації платних послуг становитиме 9,9 млн.грн., при програмному показнику 9,4 млн.грн.

Зовнішньоекономічна діяльність здійснюється   в  основному   суб’єктами  підприємницької діяльності в сфері деревообробки та ЗАТ „Буковинапродукт”  у сфері  виробництва  консервованої  продукції. Сума  експорту  за  11 місяців  2008 р. склала 8145,4 тис.дол. США, імпорту -3783,5, позитивне сальдо  становить 4361,9 тис.дол. США. 

Підтримується розвиток підприємництва. В квітні п.р. проведена зустріч  керівництва району з підприємницькими структурами, у вересні відзначено  професійне свято підприємців. Діє асоціація підприємців району.

Станом на 01.01.2008 року в районі зареєстровано 269 підприємств приватної форми власності, 61 фермерське господарство, 13 кооперативів, 5638 підприємців-громадян. З метою  створення  сприятливих  умов  для  розвитку  підприємництва, протягом звітного періоду 40 осіб з числа безробітних започаткували власну справу шляхом отримання одноразової допомоги на загальну суму 158,5 тис.грн. через районний центр зайнятості.  Профорієнтаційними послугами було охоплено 3613 незайнятих осіб, працевлаштовано на новостворені робочі місця за рахунок надання дотацій роботодавцям 27 осіб при запланованому показнику 21 особа. 

Документи дозвільного характеру видаються через «Дозвільний офіс» за принципом організаційної єдності.  Дозвільний офіс забезпечений окремим приміщенням, необхідною матеріально-технічною базою, в обласному конкурсі на кращий дозвільний офіс посів третє місце.  У 2008 році видано 198 дозволів  і погоджень. Відповідно до Програми  приватизовано один об’єкт комунальної власності.

Протягом 2008 р. виконано будівельних. робіт на суму 35,2 млн.грн., що становить 120,8% до попереднього року. Будівництво житла ведеться в основному за рахунок індивідуальних забудовників. За 9 місяців введено в експлуатацію 25,2 тис.кв.м. житла, або 133,7% до січня-вересня 2007 р., 800 кв.м. торговельної площі, 43,4 км. трубопроводів для транспортування газу, підприємство громадського харчування на 25 посадочних місць.        

Районною  державною  адміністрацією  приймаються  заходи  щодо  виконання  надходжень    до  бюджетів  всіх  рівнів.  З  цією  метою:

- щоденно ведеться контроль по надходженню коштів до місцевих бюджетів та в розрізі видів податків і зборів;

- за кожною місцевою  радою закріплений працівник районної державної адміністрації, який несе персональну відповідальність за виконання плану по місцевому бюджету;

- працівниками ДПІ в Сторожинецькому районі постійно проводяться зустрічі з керівниками бюджетно-утворюючих підприємств щодо погодження графіків сплати платежів до бюджету в обсягах, необхідних для виконання розрахункової бази надходжень та завдань із забезпечення рівномірного збору платежів до бюджету.

За  результатами роботи  2008 року до бюджетів всіх рівнів надійшло 48860,1 тис.грн., що  складає  104,1 %.  плану. Понадпланово поступило 1930,9 тис.грн. За звітними даними до місцевих бюджетів надійшло 33803,7 тис.грн. при плані -  33127,1 або 102,0 %. Порівняно з попереднім роком доходів надійшло більше на загальну суму 5206,9 тис.грн. або 118,2%. За звітний  період  з державного бюджету одержана дотація в сумі  109073,0 тис. грн., що становить 100% до плану.

Туризм

   

Сторожинеччина -  край  придатний для  розвитку  туризму. Розвиток  туризму є  пріоритетним  для  соціально-економічного  розвитку району, оскільки вирішує проблеми зайнятості населення, міжнародного  співробітництва,  залучення  до  пізнання  природної  та  історико-культурної  спадщини  краю.

Поєднання надзвичайно красивої природи, багатство народних традицій, дивовижного кулінарного мистецтва та щирої гостинності людей сприяло визначенню пілотним селом по розвитку сільського зеленого туризму Міжнародного проекту програми «TАSIS» «Екологічна мережа Карпат» - села Банилів-Підгірний. Сьогодні гостинно приймають туристів оселі Червоняка В.П., Фраюка І.Г., Пукліча В.Т.

В цих оселях відпочивають туристи з України, Німеччини, Ізраїлю.За ініціативою підприємця Штефюка Д.М. вперше у районі започатковано свято «Вихід на полонину», яке проводиться вже 2 роки поспіль.

Враховуючи можливість розвитку сільського зеленого туризму для економіки району, районною державною адміністрацією підтримується кожна пропозиція щодо виділення земельної ділянки під будівництво баз відпочинку та розміщення туристичних комплексів, зареєстровано  Сторожинецьку районну громадську організацію «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму «Зелена садиба».      

Підприємці району активно залучаються до втілення в життя туристичного бізнесу. Гостинно зустрічає відпочиваючих база відпочинку «Аква-плюс» (приватний підприємець Козьма Г.Ф.),  будуються бази відпочинку в селах Великий-Кучурів та Панка (приватні підприємці Голішко О.С., Мазур Л.Д.), на землях лісового фонду села Їжівці будується спортивно-туристичний комплекс «Смарагда»

(приватний підприємець Алєксєєв А.Б.). З передачею озер в довгострокове користування підприємцям, облаштовуються місця відпочинку практично на всіх озерах. Відкрита база відпочинку в селі Бобівці «Берег любові» (приватний підприємець Кондрюк Ф.В. ). В стадії будівництва перебувають такі об’єкти, як Буденецький парк «Пам’ятка садово-паркового мистецтва» (приватний підприємець Кость Р.Б.) та база відпочинку в селі Банилів-Підгірний (приватний підприємець Штефюк Д.М.). Працюють бази відпочинку в селі Снячів (приватний підприємець Іону Д.М.), в селі Череш (приватний підприємець Марищук Т.Л.), де надаються різноманітні туристичні послуги.


   

Фотогалерея

Незрівнянна природа Підгір'я
 
 
 
 
  
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    

  


  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Підгір'я   історичне
 
 
 
 
 
 
 
 
   

 
 

 

  
    Люди - найбільше багатство нашого краю