Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Нові Бросківці (Сторожинецький район)

Публікації

ЇЇ БЕРЕГИ ЛЮБОВІ
По - різному складалася доля у цієї життєрадісної жінки: були злети і падіння, але у жодному разі вона не втрачала основної своєї риси характеру -оптимізму. За будь-якої ситуації Флоріка Василівна Кондрюк з Нових Бросківців намагається бути такою, яка вона є насправді - веселою, завжди посміхаючись людям і обов’язково справедливою.

Ім’я Флоріка - від батька
У Нових Бросківцях, де народилася Ф. В. Кондрюк, усі знають її батька і матір. Вони обидвох свого часу, працювали у місцевому колективному господарстві. Дітям змалку прищеплювали любов до рідної землі, навчали добросовісно виконувати будь-яку роботу.
Флоріка була третьою дитиною у сім’ї. Вона з’явилася на світ у перший день весни - 1 березня. Радості батьків не було меж, адже вдома вже виховували двох синів. Дівчинка, ніби весняний сонячний промінчик, “ засяяла” у родині. І тато, довго не думаючи, оголосив: “Назвемо її Флорікою, що у перекладі означає квітка. Нехай її життєва дорога завжди буде встелена тільки чудовими букетами”.
Згодом народився ще один синочок - Михайлик. Отож, у хаті стало четверо дітей. Їх батьки виховували так, щоб були порядними людьми. До всіх ставилися однаково суворо, не роблячи жодних поблажок дівчинці.
- Часто пригадую своє дитинство, - ділиться спогадами Флоріка Василівна. Усі мої брати були великими бешкетниками. Жодного дня не минало, щоб вони чогось не накоїли. Повертається батько додому після трудової зміни, а ми вже сидимо в очікуванні розв’язки Звідки тоді він про все дізнавався - залишається загадкою.
І бухгалтер, і банкір
Питання вибору майбутньої професії для десятикласниці Флоріки не стояло гостро. Дівчина завжди мріяла про таку, де б неодмінно були цифри. Їй подобалося з ними працювати, адже любила точність. Тому без вагань влаштувалася бухгалтером-касиром у колгосп, в якому працювали батьки. Паралельно навчалася на економічному відділенні Хотинського сільськогосподарського технікуму. Десять літ минуло, як один день. А у 1982-му році досвідчена бухгалтер змінила місце роботи: перейшла економістом комерційного відділу в Агропромбанк “Україна”, а потім - в “Укрсоцбанк”. Та коли у Сторожинці відкрили відділення “ПриватБанку”, Ф. В.  Кондрюк запросили саме туди. Майже п’ять літ очолювала  колектив.
- Мені довелося багато літ пліч-о-пліч працювати з Флорікою Василівною, - каже колишня колега  Тетяна Ройк. - Без перебільшення: коли вона керувала - весь колектив почувався як за кам’яною стіною. Вона уміла вирішити будь-яке питання, залагодити конфлікт, словом, вийти з ситуації.
Загалом банківський сфері ця людина віддала 24 роки. Строк, звичайно, немалий. На жаль, часті стресові моменти позначилися на стані здоров’я, а воно для кожного з нас головне. Тож, довелося залишити цю роботу і знайти інший вид діяльності.
А ще немало підгорян знають Флоріку Василівну, як людину активної життєвої позиції: вона була депутатом районної ради.
Один випадок змінив її життя
У характері Флоріки Василівни завжди була присутня підприємлива жилка. Мабуть, й дня не могла спокійно прожити без ідеї. Нерідко її подавала іншим, нею скористалися і виходило на добре. А Ф. В. Кондрюк лише з того раділа, що допомогла людині налагодити справу.
Один випадок у житті нашої героїні відіграв велику роль: випадково вона дізналася, що майже тригектарну ділянку землі, яка межує між двома населеними пунктами -Новими Бросківцями та Бобівцями - передають в оренду.
Бажаючих взяти не виявилося багато, адже там болотяна місцина і треба докласти чимало зусиль, коштів, аби щось з того вийшло. Та Флоріка Василівна не спасувала перед труднощами - вирішила взятися за справу. Можливо, згодом у неї й з’являлися розчарування, та відступати було нікуди. Вона наполегливо йшла лише вперед. Спочатку викопали ставок, потім з’явився ще один, альтанки, і, нарешті, збудували й ресторан. І все це назвали надзвичайно романтично - “ Берег любові”.
Сьогодні там функціонує цілий відпочивальний комплес, де люди можуть гарно провести вільний час. За бажанням клієнта можна замовити й готельні номери, й порибалити, й скуштувати смачних буковинських страв. Працюють місцеві люди, яким господиня створила робочі місця. Та тільки є один нюанс - взимку комплекс не діє, адже він розрахований на літній сезон.
Цей заклад за три роки існування став надзвичайно популярним. Сюди приїжджають не лише з нашої області, але й відвідувачі з ближнього і далекого зарубіжжя - Росії, Білорусі, Німеччини, Ізраїля, Італії. Про свої навідини задоволені гості залишають враження у книзі відгуків.
Підприємливість - від матері й батька
Найбільшим подарунком долі Флоріка Василівна вважає народження донечки Крістіни, яка нині навчається на другому курсі географічного факультету Чернівецького національного університету. Це її надія, адже має кому передати справу. Крістіна теж ініціативна, жвава і підприємлива молода людина. Ці ж гени перейшли до неї і від батька - Євгена Сильвестровича, який має окремий бізнес. До речі, подружжя Кондрюків днями відзначило ще одну приємну дату - фарфорове весілля. Двадцять літ тому створили гарну сім’ю, в якій панують любов і злагода.
З далекої дороги привезли багато вражень
Ф. В. Кондрюк подорожувала у житті немало. Їй завжди було цікаво довідатися, як живуть люди в інших країнах. А нещодавно усі троє (вона, чоловік та донька) повернулися з гостин зі Сполучених Штатів Америки, де чимало літ мешкає з родиною брат Михайло. Дуже багато вражень залишилося у кожного, але про це окрема розмова.
Окрім згаданого вище ювілею, у дім Кондрюків завітав ще один - славний, прекрасний день народження Флоріки Василівни. Його вона відзначила з родиною, численними друзями і колегами по бізнесу, від яких почула лише теплі слова поздоровлення. Бо по праву заслужила на такі.
Емілія СЛЮСАР.