Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Нові Бросківці (Сторожинецький район)

Новини села

21.10.2014 11:34

Три десятки молодих людей розстріляли без суду і слідства |  Історія

Пам’ять тридцяти трьох молодих хлопців з нашого району, яких без суду і слідства в один день розстріляли у Нових Бросківцях за начебто причетність до української повстанської армії, вшановували у свято Покрови Пресвятої Богородиці небайдужі краяни. А ще просили Всевишнього заопікуватися тими, хто загинув у зоні антитерористичної операції, та молилися за здоров’я бійців, які нині обороняють суверенітет та територіальну цілісність нашої держави на сході України.

На захід завітали  заступник голови районної ради Іван Патарак, голова районного товариства політв’язнів та репресованих Теодора Антемюк, Новобросковецький сільський голова Іван Малованюк та інші.

У переліку безневинно розстріляних без жодних доказів і рішень суду жителі  Нових Бросківців, Бобівців та Старих Бросківців, імена яких викарбували на меморіальній дошці. Щоб увіковічнити їх пам’ять,  приблизно десять років тому, на цьому місці місцеві жителі та родичі загиблих звели каплицю, яку освятили на світле свято Покрови Пресвятої Богородиці. Певний час за нею та меморіальною дошкою, яку встановили поруч, доглядали місцеві жителі, а нині поручили їх під опіку сільської ради та церкви Воздвиження Чесного Хреста, що в Нових Бросківцях.

Відправити панахиду за загиблими борцями за волю України місцеві жителі запросили настоятеля вказаного храму, о. Михайла Бигара, який щонеділі і у святкові дні доїжджає на Службу Божу аж із Івано-Франківщини. Хоч православна парафія Київського патріархату у Нових Бросківцях наразі нараховує з півтора десятка сімей, священик стверджує, що не погодиться покинути нечисленну парафію, бо вважає таке рішення  «духовним дезертирством».

«Нині переживаємо страшний час, коли той, хто називав українців «братами», підло перетнув кордони нашої держави і жорстоко розправляється зі свідомими українцями, винищуючи нашу націю. У цей час ми не маємо права бути байдужими, молімося за наших захисників і просімо у Богородиці, щоб вона покрила їх від лиха Пресвятим Своїм Омофором. Дуже прикро, що ми згадуємо про героїв УПА, Січових Стрільців, повстанців та інших бійців за волю України лише раз чи двічі у рік. Імена цих 33 молодих хлопців, яких вбила більшовицька влада, хоча б зазначені на пам’ятній дошці, а скільки ще є тих патріотів, про героїзм яких зовсім забули. Буковина не має замовчувати і применшувати їхній героїзм. Крім них, радянська влада винищувала і гарних господарів-трударів - їй потрібні були тільки ті, які сліпо підкорялися вождям»,- зауважив отець Михайло.

Розстріли, катування, заслання - такими методами радянська влада жорстоко боролася зі своїми противниками. «Мої бабуся і дідусь також були на засланні. Батько народився і до п’яти років жив у Магадані. Щоб вижити, вони їли смажену землю з домішками кори. Але вони вистояли і зуміли виховати нове покоління патріотів, багато з яких нині захищають нашу землю від зовнішнього ворога.

Впевнений, що ми вистоїмо і переможемо, адже українці воюють за свою державу, яка має кордони, закріплені юридично. Нашу державу підтримує увесь світ. Переконаний, що Путін міг би заочно керувати державою ще десятки років, якби він це робив «лагідно» і приховано, адже до вторгнення радянських військ на територію України і початку заворушень, дуже багато українців були русифікованими, до 70 відсотків жителів східних областей України мали проросійські настрої. Нині ситуація кардинально змінилася, бо люди побачили, що таке бандитизм і тероризм, коли у мирних жителів відбирають житло і матеріальні цінності, катують та вбивають на вулицях, розкрадають заводи, руйнують села та міста», - зазначив у своєму виступі заступник голови районної ради Іван Патарак.

Голова районного товариства політв’язнів та репресованих Т. Г. Антемюк подякувала краянам, які відродили «забуту людьми» каплицю у Нових Бросківцях, і звернулася з ініціативою зібрати кошти для встановлення нової огорожі, адже стара, дерев’яна, знаходиться не в найкращому стані. А ще закликала присутніх проводити патріотичне виховання дітей - вдома і в школі, розповідати, хто безневинно загинув у їхньому краї лише за те, що виявив непокору тодішній владі.

А сільський голова І. Д. Малованюк, користуючись нагодою, побажав долучатися до підтримки українських військових, які нині воюють у зоні АТО, зауваживши, що місцеві жителі вже зібрали майже три тонни продуктів (картоплі, капусти, інших овочів, крупи), які передадуть для української армії та дітей, які знаходяться у дитбудинках і садочках та які потребують  допомоги.
  • Джерело: Прес-служба районної ради