Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Нові Бросківці (Сторожинецький район)

Новини села

03.09.2012 11:44

173 НАЩАДКИ РОДУ ІЛЛІ МАНІЛІЧА ЗІБРАЛИСЯ У НОВИХ БРОСКІВЦЯХ В ОДИН ДЕНЬ НА РОДИННЕ СВЯТО |  Суспільство

-  Але на цей раз вирішили організувати більш масштабну зустріч, готувалися до неї довго, ретельно. Наводили довідки, шукали адреси, розсилали запрошення. А що наш пра-пра - народився і похований в Нових Бросківцях, то й захід провели тут, - розповідає один із організаторів свята Іван Іліка, який по матері - теж нащадок Маніліча.
Він подарував редакції копію малюнка генеалогічного древа роду, де, окрім прізвища Маніліч, є чимало нових - Кривки, Столяри, Фештриги, Чікали, Собашевські, Драганчуки, Конечні, Королюки та інші. Широка і географія проживання. У спеціальному великому зошиті кожен з тих, хто прибув на родинне свято, зареєструвався, вписавши і адресу. Тож, виявилося, що нащадки Іллі Маніліча, які, передусім, провідали родинне гніздо і навіть там потрапезували, оселилися не тільки в Нових та Старих Бросківцях, Кам’яній, Сторожинці, Чернівцях, а й в Києві, Прилуках, Ірпіні, Луганську. Чимало з роду Манілічів осіли в Росії - Санкт-Петербурзі, Красноярському краї, Таганрозі, Нижньому Новгороді, є представники великого роду і в Німеччині, Аргентині... Усі вони прибули на свято, де їх об’єднали не тільки родинні зв’язки, а й духовна спільність: більшість з Манілічів стали душпастирями, проповідниками, місіонерами християнських конфесій. Чимало з них - педагоги. Зокрема, кожен в Нових Бросківцях пам’ятає директора школи Миколу Йордакійовича Маніліча, який був правнуком зачинателя роду - Іллі. А сьогодні його донька, Людмила Миколаївна Кривко, так само очолює педагогічний колектив, вчителями стали і її доньки. Таких прикладів чимало.
А почалося свято з великої спільної подячної молитви Господу за те, що свого часу благословив родину, даруючи їй продовження.
- Як добре, що зустріч відбувається тут, де свого часу Манілічам різали пуповину, де вони пили воду з отчих криниць, де їх наставляли на розум випробуваним дідівським методом - вербовою лозою. І де вчилися любити свою маленьку батьківщину... - з відтінком гумору звернувся до учасників заходу Іван Іліка, підкреслюючи, що родове дерево росте в арифметичній прогресії, а досліджуючи його, можна не тільки вивчити минуле, а й передбачати майбутнє.
Цікаво, що під час підготовки до свята в родині з'явився ще один нащадок Манілічів, син Анатолія: життя триває, дерево росте, даючи надію на добрі плоди.
Про це говорив і сільський голова І. Д. Малованюк, і Віктор Маніліч, який приїхав з Санкт-Петербурга, і пастор з Нижнього Новгорода Іван Маніліч, інші.
Цікаво було почути розповідь Л. М. Кривко, яка дослідила свою гілку родинного дерева. Про історію села та його родин говорив краєзнавець, один з засновників сільського музею О. М. Тарновецький.
Зустріч вилилася в цікаве, душевне спілкування, в якому представники нового покоління знаходили своїх близьких родичів, знайомились, наводили містки. А настрій створювали духовна музика та пісні у виконанні і представників родини, і запрошених.
У Нових Бросківцях ще чимало родин, історія родоводу яких - цікава і пізнавальна, варта уваги. Бо, як зазначив один із учасників заходу, передача життєвого досвіду від батька до сина, від діда до внука робить нас стійкими до різних життєвих ситуацій.


  • Автор:Лариса ЛЄВІНА. Фото Івана ІЛІКИ
  • Джерело: "Рідний край" від 31.08.2012 року