Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Нові Бросківці (Сторожинецький район)

Новини села

29.03.2011 14:39

ДОТАЦІЇ СІЛЬГОСПВИРОБНИКУ У 2011 РОЦІ  |  Сільське господарство

Постановами Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 року №181 та №246 затверджено розміри виплат і порядок надання державної підтримки галузі тваринництва на 2011 рік сільськогосподарським товаровиробникам всіх форм власності.
Бюджетна дотація за вирощені та продані на забій і переробку переробним підприємствам тварин встановлена у таких розмірах:
- молодняк великої рогатої худоби - 1,5 грн. за 1 кг живої ваги;
- свині (крім свиноматок і кнурів) - 1 грн. за 1 кг живої ваги.
Бюджетна дотація за реалізоване на переробні підприємства молоко встановлена у розмірах:
-  сільськогосподарським підприємствам - 0,35 грн. за 1 кг у перерахунку на базисну жирність;
- фізичним особам - 0,3 грн. за 1 кг у перерахунку на базисну жирність.
Також у поточному році передбачено часткове відшкодування витрат на закупівлю нової установки індивідуального доїння корів у розмірі до 5000 гривень. Ця дотація виплачується фізичним особам, які утримують не менше трьох ідентифікованих корів.
Для отримання відшкодування за придбану доїльну установку фізичні особи подають в управління агропромислового розвитку такі документи: довідку, видану місцевою радою про кількість корів; копії паспортів ВРХ і ветеринарних карток до таких паспортів; витяг з Єдиного державного реєстру тварин; копії платіжних документів та технічної документації на установку індивідуального доїння; копії паспорта особи і довідки про відкриття поточного рахунку в банку.
Для нарахування дотації за продаж молодняка ВРХ та свиней сільгосптоваровиробники (фізичні особи) повинні подати в районне управління агропромислового розвитку райдержадміністрації такі документи: один примірник приймальної квитанції (форми № ПК-2); довідку з сільської, селищної ради про те, що тварина перебувала на відгодівлі в даному господарстві не менше 3 місяців; також зазначається ідентифікаційний номер, серія і номер паспорта проданої тварини та ветеринарної картки до паспорта, дата народження тварини. Крім цього, пред’являється паспорт і довідка про присвоєння ідентифікаційного номера фізичній особі і номер рахунку, відкритого в банку.
Для нарахування дотації за вирощену і продану на забій та переробку тварину встановлюється мінімальна жива маса однієї тварини:
-  молодняк великої рогатої худоби - 330 кг для господарств населення; 390 кг - для сільськогосподарських підприємств.
- свиней (за винятком свиноматок і кнурів) для юридичних осіб - 95-130 кг, для фізичних осіб - 95-200 кг.
Документи для отримання дотації будуть приймати до 30 листопада 2011 року в порядку черговості їх подання і в межах доведеного обсягу асигнувань на ці цілі. Про початок приймання документів буде повідомлено додатково.
Декілька порад сільськогосподарським товаровиробникам при реалізації тварин переробним підприємствам. Отож, вам слід:
-    переконатися, що підприємство, яке заготовляє тварин, має право виписувати приймальні квитанції. Для цього заготовувач повинен пред’явити довідку про реєстрацію підприємства, яку він представляє в органах статистики;
- вимагати від заготовувача зважування тварин для визначення їх живої маси. Спосіб визначення живої ваги тварин шляхом промірів не є точним;
-  вимагати від заготовувачів інформацію про рівень цін, які затверджені на відповідну дату керівником підприємства;
-  стежити, щоб у приймальній квитанції було записано прізвище власника тварини згідно з даними паспорта;
- вимагати у заготовувача видачі приймальної квитанції в момент реалізації тварини, а не через 2-3 тижні.
  • Автор:Галина КУШНІР, заступник начальника управління АПР.
  • Джерело: "Рідний край" від 25.03.2011 року