Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Нові Бросківці (Сторожинецький район)

Новини села

07.02.2011 16:49

"СТОРОЖИНЕЦЬКА КЕРАМІКА" - БАНКРУТ? |  Економіка та бізнес

Вже тривалий час працівники ТОВ «Сторожинецька кераміка» оббивають пороги різних інстанцій. Вони, зокрема, написали колективну заяву-скаргу і у прокуратуру з приводу того, що дирекція “Сторожинецької кераміки” з вересня не виплачує їм заробітну плату.
За словами працівників згаданого цегельного підприємства Анни Лугомирської, Анни та Олександра Пресмицьких, Віоріки Фрунзи, Лідії Журавлі, Іллі Ліктанова, Галини Боднарюк та Надії Білої, терпіти більш нема сил.
- За що ми стільки працювали? -скаржиться Анна Лугомирська. -Дирекція залишила нас без копійки і не поцікавилась: чи маємо за що купити хліб. На початку листопада працівники цегельного заводу вже мітингували на території підприємства. У дирекції пообіцяли, що після 15 - 20 листопада нам погасять усю заборгованість. А 12 листопада за несплату «відрізали» світло і «Сторожинецька кераміка» зупинила виробництво.
-  Нам зателефонували і повідомили, що з 12-го не треба виходити на роботу. Бо нема світла, - додає Анна Пресмицька. - І справі - кінець. Хотіли з цього приводу хоч щось з’ясувати у директора Марії Білецької, але вона з початку листопада не з’являється на роботі і не піднімає слухавки, коли ми телефонуємо.
На ТОВ «Сторожинецька кераміка» працювало близько 140 людей. Вони - жителі багатьох населених пунктів Сторожинеччини. Чимало з них - з багатодітних сімей, є й матері-героїні.
-  У мене шестеро дітей, - зізнається одна з мітингувальниць. - І так непросто ставити їх на ноги. А якщо ще й не отримуєш вчасно заробітну плату…
- Працюю разом з чоловіком - тому постраждали вдвох, - каже мешканка Чудея Анна Пресмицька. - Виховуємо дитину. Уявіть: як це на 3 місяці сім’ї залишитися без засобів існування...
За словами працівників «Сторожинецької кераміки» на цегельні залишилися їхні документи, у тому числі - трудові книжки.
-   Двері бухгалтерії зачинені, - скаржиться працівниця Катерина Тоненька. - Після відключення електроенергії адміністрація масово «захворіла».
-     Кажуть, що підприємство збанкрутіло, - говорить працівниця Марія Мендела. - Але ж треба було попередити працівників про закриття заздалегідь. Ми б підшукували іншу роботу. З багатьма працівниками не розрахувались ще за 2009 рік. Не виплативши частину минулорічного боргу, почали виплачувати зарплату за 2010-й, а з вересня зовсім перестали платити. Люди терпіли, адже сьогодні важко знайти роботу. Інколи доводилось працювати по дві зміни, тобто 16 годин поспіль. Днювали і ночували на заводі, без вихідних і у святкові дні. Виходили ми з цехів чорні та задимлені і при цьому надбавки за шкідливість не отримували. - Нам важко збагнути одне, - підсумувала Анна Лугомирська. - Завод працював майже безперебійно, цеглу відвантажували «повним ходом». У вересні по 4 - 5 фур відправляли. А тут, кажуть, - борги несусвітні... І перед районом електричних мереж, і перед Пенсійним фондом. Куди ж поділися гроші, отримані за продаж цегли?

  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА. Фото автора
  • Джерело: "Рідний край" від 21.01.2011