Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Нові Бросківці (Сторожинецький район)

Новини села

01.06.2010 08:44

У високій смертності винна реклама ліків |  Здоров'я та спорт

Комітет з питань охорони здоров'я підготував законопроект про повну заборону реклами лікарських засобів. Після аналізу даних про продаж лікарських засобів минулого року виявилося, що до першої двадцятки найбільш продаваних препаратів увійшли ліки, які активно рекламуються в ЗМІ. Це, зокрема, препарати для покращення роботи шлунково-кишкового тракту, болезаспокійливі медикаменти, а також засоби для схуднення.

За словами Тетяни Бахтєєвої, голови Комітету, в Україні лідирує зі значним відривом смертність від захворювань серцево-судинної системи: близько 60% людей помирає в країні від гострих інфарктів і інсультів, більше 12% - від онкологічних захворювань.

"Такого немає в жодній цивілізованій країні світу. Цей факт відображає вибір препаратів під впливом реклами та розповсюдження самолікування серед українців. Це неприпустимо. В даний час наша країна за рівнем смертності посідає перше місце в Європі. І це потрібно терміново виправляти", - відзначила народний депутат. Як додала регіонал, вже найближчим часом згаданий законопроект можуть винести на розгляд Верховної Ради.

"У всіх цивілізованих країнах 80% ліків призначаються лікарями, а люди можуть самостійно, без рецепта, купувати тільки деякі групи ліків - наприклад, вітаміни. У нас же в країні все набагато гірше. І через рекламу люди собі самі прописують препарати. Такого бути не повинно ", - підкреслила вона.