Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Нові Бросківці (Сторожинецький район)

Історія

1725 Перша документальна згадка про Бросківці
1889 Розподіл села Бросківці на дві самостійні громади під назвою Старі Бросківці і Нові Бросківці. Нові Бросківці – справжнє село-сад: таким розкішним зеленим вбранням може похвалитись далеко не кожне. Назву Бросківці отримали від наявності багато чисельних боліт, де множилися жаби (жаба – по молдавські броаске). Загальна площа населених пунктів -669.3 га в тому числі с. Нові Бросківці – 431,5 га, с. Заболоття - 237,8 га. Загальна чисельність населення - 2176 чоловік.
1940 Утворено Новобросковецьку сільську раду, виконавчий комітет.
1941 В село повернулися колишні власники, почалися арешти, розстріли, Голову сільської ради було ув’язнено.
1944 Відновив свою роботу виконавчий комітет. Перші заходи були спрямовані на відбудову села, селянам повернули землю та наділяли тим, хто її не мав. Головна увага була приділена боротьбі за високий урожай. Славилося село Нові Бросківці господарями, хліборобами, знатними людьми, які вирощували рясні врожаї і квітучі сади, будували нові будинки і дороги, примножували багатство рідного села та краю своїми працьовитими руками, добрими ділами.
1997 Розпаювання землі. Громадяни отримали земельні паї , стали господарями на землі.
2002 Розпочато роботи по газифікації сіл. А в листопаді 2003 року газопровід було здано в експлуатацію і в 105 будинках запалав голубий вогник. Газифікація продовжувалася і продовжується. На даний час із 889 будинків – газифіковано 589. Всі роботи проводилися і проводяться за власні кошти громади.