Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

12.12.2016 15:01

ГЕРОЙ УКРАЇНИ, НАРОДНА АРТИСТКА АДА РОГОВЦЕВА ВРУЧИЛА ОРДЕН «НАРОДНИЙ ГЕРОЙ УКРАЇНИ» МАТЕРІ ЗАГИБЛОГО КІБОРГА ВОЛОДИМИРА БУЗЕНКА |  Герої не вмирають


     Минулої суботи, 3 грудня, у Краматорську у місцевому Будинку культури імені Леоніда Бикова відбулася двадцята церемонія нагородження орденом «Народний Герой України». Серед 14 нагороджених є й ім’я нашого земляка Володимира Бузенка з Великого Кучурова, який загинув у січні 2015 року, хоробро захищаючи Донецький аеропорт.
     Відкрили церемонію вручення виконанням гімну України, молитвою та хвилиною мовчання, вшановуючи у такий спосіб пам’ять про тих, хто відав своє життя в боях за українську землю та мир на ній. Високі нагороди вручила народна артистка України, Герой України Ада Роговцева та її донька артистка Катерина Степанова. Нагороду отримала мати загиблого Марія Георгіївна Бузенко. А представив Володю до такої нагороди Віталій Любенко командир роти, в якій служив Герой і якого врятував свого часу наш земляк.
     Нагадаємо: українську державну нагороду орден «Народний Герой України» заснували у 2015 році колекціонер антикваріату та волонтер Андрій Боєчко та ювелір Дмитро Щербаков. Вона виготовлена зі срібла 925 проби, кожна має індивідуальний номер. Срібло для нагород збирали представники 16 країн світу, в тому числі - і благодійники з України. Скажімо, боксер В’ячеслав Узелков передав на переплавку на орден свою срібну медаль, яку отримав у 2002 році на чемпіонаті Європи з боксу.

Tеми