Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

09.06.2015 12:45

А представники влади заговорили чотирма мовами  |  Життя територіальних громад

Розмаїття народного вбрання, страв, притаманних українській, румунській та польській кухням, аматорські виступи різними мовами з поєднанням культурних здобутків національностей, які проживають на Підгір’ї, - все це можна було споглядати (і куштувати) на центральному майдані міста минулої неділі. Таким багатоколоритним видалося свято національних культур «Барви Сторожинеччини», яке вперше відбулося у нашому районі.

Поки гості дегустували українські голубці, румунський бануш, польський яблучний штрудель та інші страви, а також знайомилися з експонатами виставки - предметами побуту та виробами декоративно-прикладного мистецтва, які привезли громади з різних населених пунктів району, їх зі сцени розважали цікаві виступи, які були поділені на блоки: у кожному були відображені культурні традиції та надбання національностей, які проживають на Підгір’ї.

Своєрідною родзинкою заходу став виступ представників влади району… українською, польською, румунською та англійською мовами (!). Такі навики продемонстрували голова райдержадміністрації Ярослав Бартош, голова районної ради Катерина Гуцуляк, її заступник Іван Патарак і перший заступник голови РДА Діана Ковальчук.

- На Сторожинеччині у злагоді та взаєморозумінні живуть українці, румуни, поляки, романи та інші, - зауважив у вітальному слові Ярослав Бартош. - Представники різних національностей створюють сім’ї, при цьому не роблять великої різниці між тими, хто якою мовою спілкується, яку віру сповідує, яких традицій дотримується… Це і є запорука миру, якого нині так не вистачає в нашій державі.

Завітали на свято і представники з Косівщини: вони торгували вишиванками, різьбленими з дерева гербами та іншою патріотичною атрибутикою, яка користувалася неабияким попитом серед присутніх на «Барвах Сторожинеччини».


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА. Фото автора.
  • Джерело: Прес-служба районної ради

Tеми