Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Сторожинецький район

Новини

08.04.2015 14:48

ЯРОСЛАВ БАРТОШ ПРО ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД НА ПІДГІР'Ї: "ПРИЙШОВ ЧАС ЖИТИ ПО-НОВОМУ" |  Життя територіальних громад

Під час розширеної апаратної наради керівник райдержадміністрації Ярослав Бартош порушив питання про децентралізацію влади в державі, зокрема, йшлося про майбутнє об’єднання територіальних громад.
«Я усвідомлюю, що все буде непросто і що немає однозначної позиції серед сільських голів щодо об’єднання, - сказав Ярослав Бартош. - Проте, процес вже запустили. Наразі триває обговорення. Найближчим часом у парламенті приймуть відповідну законодавчу базу...».
За його словами, при об’єднанні громад села збережуть свою назву та ідентичність.
«Нічого нікуди не зникає. Люди не повинні цим хвилюватися», - підкреслив очільник виконавчої гілки влади району.
Торкаючись питання формування місцевих бюджетів, Ярослав Бартош зазначив, що нині ситуація з фінансами не до кінця зрозуміла. Проте додав, що закінчився час, коли районні органи влади брали на себе відповідальність за усе, що відбувається у громадах.
«Від сьогодні гаманець - ваш. І вашим є все, що діється на території села. Отже, час переглянути стосунки з підприємцями щодо справної сплати податків. Час жити по-іншому», - сказав Ярослав Бартош.
Зі свого боку райдержадміністрація та представники центральних органів виконавчої влади будуть усіляко допомагати та консультувати місцеві громади у вказаних питаннях, - зазначив Ярослав Бартош.
Під час наради виступила заступник директора Департаменту - начальник управління фінансів, соціальної сфери та органів влади Департаменту фінансів Чернівецької обласної державної адміністрації Анжела Дякова, яка проінформувала присутніх про особливості формування місцевих бюджетів у відповідності зі змінами до Бюджетного та Податкового кодексів України.

  • Джерело: "Рідний край" від 27.03.2015

Tеми